Kontrola zarządcza w sektorze publicznym – cele i zadania

Każda firma niezależnie od profilu swojej działalności musi dostosowywać swoje normy do kontroli zarządczej. Zatem będąc przedsiębiorcą należy działanie i profil dostosować do panujących norm prawnych i przestrzegać wymaganych przejawów kontroli. Warto także udać się na specjalistyczne szkolenia. Kontrola zarządcza szkolenia pozwoli zdobyć fachową wiedzę oraz poznać ustawę o finansach publicznych.

     
    Każda firma niezależnie od profilu swojej działalności musi dostosowywać swoje normy do kontroli zarządczej. Zatem będąc przedsiębiorcą należy działanie i profil dostosować do panujących norm prawnych i przestrzegać wymaganych przejawów kontroli. Warto także udać się na specjalistyczne szkolenia. Kontrola zarządcza szkolenia pozwoli zdobyć fachową wiedzę oraz poznać ustawę o finansach publicznych.

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Zapraszamy na warsztat z zakresy zarządzania ryzykiem, wiedza pozyskana podczas szkolenia pozwoli na świadome zarządzanie ryzykiem.

    Uczestników tego szkolenia interesują się  również:

    Jakie są przejawy kontroli zarządczej?

    Każdy pracodawca musi wykonać 3 oficjalne dokumenty, które powinny być opublikowane w BIP. Konieczne jest wykonanie rocznego planu działalności, gdzie uwzględniony jest budżet, a także wyszczególnione są cele oraz sposób ich realizacji. Następnie koniecznie należy wykonać dokładne sprawozdanie. Ważne jest także oświadczenie o sposobie realizacji, który musi być zgodny z prawem i dotyczy sektora usług publicznych.

    Jakie są cele kontroli zarządczej?

    Każda kontrola zarządcza ma konkretne cele. Na samym początku firma musi prowadzić swoje działanie zgodnie z prawem. Następnie wszystkie działania muszą być efektywne. Konieczna jest także ochrona danych i zasobów ludzkich. Każda przedsiębiorca powinien także zdawać sobie sprawę z możliwego ryzyka, zatem powinien mieć ukształtowaną strategię, aby możliwie szybko zapobiegać ewentualnym problemom.

    Wszystkie zadania dla sektora publicznego muszą być zrealizowane według określonych wytycznych uwzględniając przepisy prawa. Powinny one być najbardziej efektywne oraz wykonane w sposób najbardziej oszczędny w najkrótszym przedziale czasowym.
     
    Zatem, aby zadania i cele były zrealizowane konieczne jest ich dokładne zaplanowanie. Zatem istotny jest harmonogram prac, oraz dokładne rozdzielenie zadań. Rezultaty powinny być regularnie monitorowane i sprawdzane, a w razie jakichkolwiek opóźnień powinny być wprowadzane kolejne strategię. Warto również pamiętać, że każda działalność wiąże się z ryzykiem, które może być zewnętrzne, ale i wewnętrzne.

    Zatem nie zawsze jest zależne od osób zarządzających. W dużej mierze za rezultaty odpowiada rynek i jego sytuacja, gdyż wszelkie zmiany mogą doprowadzić do problemów z realizacją celów.

    ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

    Jeśli zauważyłeś niepokojące sygnały, które mogą świadczyć o tym, że w twoim miejscu pracy ma miejsce problem mobbingu,  warto rozważyć  udział w szkoleniu antymobbingowym dla pracowników. Sprawdź również naszą ofertę szkoleń dla administracji publicznej,Sprawdź też nasze szkolenia menadżerskie oraz szkolenia HR

    ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

    z tej strefy wiedzy

    Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
    Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
    Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
    Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
    Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

    strefy wiedzy

    WikiGamma
    WikiGamma

    Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

    Gamma Q&A
    Gamma Q&A

    Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

    Artykuły eksperckie
    Artykuły eksperckie

    Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

    Video
    Video

    WikiGamma w formacie video.

    Recenzje książek
    Recenzje, Stanowiska pracy

    Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

    Artykuły
    Artykuły, Artykuły cd., Prawo

    Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

    Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

    Telefon
    Zadzwoń do nas:

    tel.:505 273 550,

    Miejsce

    ul. Farysa 64
    01-971 Warszawa

    Mapa
    Znajdź nas na mapie

    Zobacz mapę

    lub użyj formularza