Kto zajmuje się zapewnieniem bezpieczeństwa kosmetyków?

Bezpieczeństwo kosmetyków jest sprawą niezwykle ważną, zarówno dla konsumentów, producentów jak i osób sprawujących nad nimi nadzór. Dla tych osób niezbędne jest profesjonalne szkolenie serializacja czy szkolenie analiza ryzyka.

zdjęcie - (the_title())


Kto zajmuje się zapewnieniem bezpieczeństwa kosmetyków?

Bezpieczeństwo kosmetyków jest sprawą niezwykle ważną, zarówno dla konsumentów, producentów jak i osób sprawujących nad nimi nadzór. Dla tych osób niezbędne jest profesjonalne szkolenie serializacja czy szkolenie analiza ryzyka.

Ponadto osoby zajmujące się badaniem bezpieczeństwa kosmetyków muszą posiadać odpowiednie wykształcenie chemiczne, kosmetologiczne lub biologiczne, a więc zbliżone do gałęzi farmaceutycznej. Dużym zainteresowaniem cieszą się szkolenia kosmetyczne Warszawa.

Bezpieczeństwo kosmetyków, a szkolenia kosmetyczne Warszawa

Jak powszechnie wiadomo poszczególne kosmetyki dostępne na rynku stosuje się bezpośrednio na skórę, włosy lub paznokcie. Ponadto mają one kontakt ze śluzówką oka lub błoną śluzową jamy ustnej.

Poszczególne kosmetyki są stosowane nie tylko przez zdrowe osoby dorosłe, lecz także przez ludzi borykających się z różnorodnymi problemami skórnymi oraz przez małe dzieci. W związku z tym niezwykle ważne ważne jest zapewnienie bezpieczeństwa poszczególnych produktów znajdujących się na rynku kosmetycznym.

Osoby pracujące na poszczególnych stanowiskach w tej branży muszą posiadać ogromną wiedzę w tym zakresie. W związku z tym, w ich przypadku niezbędne jest szkolenie serializacja oraz szkolenie analiza ryzyka.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Dla aptek firm farmaceutycznych i hurtowni farmaceutycznych Zobacz nasze szkolenia kosmetyczne i farmaceutyczne

Kto zajmuje się zapewnieniem bezpieczeństwa kosmetykom

Zgodnie z obowiązującymi przepisami Unii Europejskiej obecnie funkcjonuje dwupoziomowy system oceny bezpieczeństwa kosmetyków wypuszczanych do sprzedaży.

Pierwszy poziom obejmuje ocenę bezpieczeństwa poszczególnych składników kosmetyków, które to są regulowane obowiązującymi przepisami prawa.

Poszczególne składniki nie mogą budzić żadnych wątpliwości i muszą być w pełni bezpieczne dla zdrowia człowieka. W związku z tym są one bardzo rzetelnie oceniane przez Komitet Naukowy ds. Bezpieczeństwa Konsumentów działający przy Komisji Europejskiej.

Drugi poziom oceny bezpieczeństwa kosmetyków obejmuje ocenę gotowego produktu przez wykwalifikowanego eksperta zwanego - safety assessora. Ocena ta jest zawsze dokonywana przed wprowadzeniem produktu do obrotu.

Jakikolwiek kosmetyk nie może trafić na półkę sklepową, jeśli nie zostanie zaakceptowany do użytku podczas oceny bezpieczeństwa. Podczas tych badań oceniany jest bardzo szczegółowo jego każdy składnik.

Praca safety assessora jest niezwykle odpowiedzialna, zatem zarówno dla niego jak i wielu innych pracowników laboratoriów dedykowane jest szkolenie serializacja oraz szkolenie analiza ryzyka dostarczające dogłębną wiedzę w tej dziedzinie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma jest firmą szkoleniowo-doradczą, która oferuje szkolenia farmaceutyczne, szkolenia kosmetyczne, szkolenia mikrobiologiczne dla Właścicieli i Pracowników Aptek, Sieci Aptecznych oraz Hurtowni Farmaceutycznych we wszystkich obszarach działalności.

Nasi eksperci są praktykami z wieloletnim doświadczeniem, opartym na bogatym przygotowaniu merytorycznym - by w pełni wspierać rozwój Pracowników Aptek, co przekłada się na możliwy do zmierzenia zwrot z inwestycji szkoleniowej.

Sprawdź nasze szkolenia:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.