Opodatkowanie cudzoziemców w Polsce

Podatki dotyczą nas wszystkich, bez względu na to czy jesteśmy pracujący, czy też nie. Występują one praktycznie w każdym aspekcie naszego życia dlatego też bardzo ważne jest odpowiednie ich zrozumienie, by podczas ich płacenia nie popełnić żadnych błędów. Dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na to jakie podatki płacimy w stosunku do naszych pracowników. Idąc tym tropem można dostrzec pewną zależność. Mowa tutaj o zachowaniach pracodawców i wpływie tego na potrzeby podatkowe. Obecnie obserwuje się znaczny wzrostu ludności obcojęzycznej, które podejmuje pracę na terenie Polski. 

   

  Podatki dotyczą nas wszystkich, bez względu na to czy jesteśmy pracujący, czy też nie. Występują one praktycznie w każdym aspekcie naszego życia dlatego też bardzo ważne jest odpowiednie ich zrozumienie, by podczas ich płacenia nie popełnić żadnych błędów.

  Dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na to jakie podatki płacimy w stosunku do naszych pracowników. Idąc tym tropem można dostrzec pewną zależność. Mowa tutaj o zachowaniach pracodawców i wpływie tego na potrzeby podatkowe.

  Obecnie obserwuje się znaczny wzrostu ludności obcojęzycznej, które podejmuje pracę na terenie Polski. Wynika to nie tylko z potrzeb zarobkowych, ale także większej świadomości kulturowej na temat równouprawnienia społeczeństwa. W efekcie pracodawcy coraz częściej zatrudniają cudzoziemców.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH W DZIAŁACH KADR I HR

  Wprowadzenie do porządku prawnego unijnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych – RODO oznacza zmiany – jak głębokie i trudne będzie zależało od praktycznej znajomości rozporządzenia – na poziomie realnych procesów HR w organizacji.

  Uczestnicy tego szkolenia interesują się również:

  Pojawia się więc pytanie, w jaki sposób są oni opodatkowani? W pierwszej kolejności należy rozróżnić w jaki sposób są rozliczani pracownicy. Jeśli dana osoba jest zatrudniona przez polski podmiot, to jest on płatnikiem zaliczek w trakcie roku.

  W przypadku gdy mamy tutaj pracodawcę zagranicznego, obcokrajowiec musi samodzielnie rozliczyć się z krajowym fiskusem. Istniej więc szereg zasad, które reguluje odpowiednia ustawa. Co ciekawe nie jest zbyt proste, gdyż poruszane są kwestie zarówno podatków polskich, jak i podatków jakie występują na terenie kraju z jakiego pochodzi dana osoba. Chcąc się o wiele bardziej zagłębić w owa tematykę warto skorzystać z możliwości internetowych by samemu posiać owa wiedzę.

  Zajrzyj do strefy wiedzy po więcej artykułów z tematów:

  Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z usług księgowych lub rady prawnego, którzy to w sposób rzeczowy wyjaśnia nam zasady obowiązujące pracujących w Polsce cudzoziemców. Nie można jednak zapominać, że bez względu na ostateczny wynik to my jako przedsiębiorca, który zatrudnił taką osobie zawsze będziemy odpowiedzialni za jego poczynania podatkowe, dlatego tez warto do tego się przyłożyć.

  Opodatkowanie cudzoziemców w Polsce reguluje ustawa z 29 sierpnia 1997 roku pt. Ordynacja podatkowa, która w wersji ujednoliconej reguluje wszystkie możliwe kwestie spraw podatkowych. Dlatego też warto zwrócić szczególną uwagę na to jakie podatki płacimy w stosunku do naszych pracowników. Idąc

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma. W poprzednim roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.