Szkolenie – rekrutacja i selekcja pracowników

Pozyskiwanie nowych pracowników to zadanie często bagatelizowanie – niesłusznie! Decyzja o tym, kto dołączy do zespołu jest bowiem niezwykle odpowiedzialna i obarczona ogromnym ryzykiem. Wdrożenie, a czasem nawet wstępne przeszkolenie nowo zatrudnionych to niebywale czasochłonny, a co za tym idzie – również kosztochłonny proces. Tego typu problemy rozwiązać może szkolenie. Rekrutacja i selekcja kandydatów do pracy to ostatnio niezwykle modny temat.

22 lipca 2018
zdjęcie - Szkolenie – rekrutacja i selekcja pracowników
 
Pozyskiwanie nowych pracowników to zadanie często bagatelizowanie - niesłusznie! Decyzja o tym, kto dołączy do zespołu jest bowiem niezwykle odpowiedzialna i obarczona ogromnym ryzykiem. Wdrożenie, a czasem nawet wstępne przeszkolenie nowo zatrudnionych to niebywale czasochłonny, a co za tym idzie - również kosztochłonny proces. Tego typu problemy rozwiązać może szkolenie. Rekrutacja i selekcja kandydatów do pracy to ostatnio niezwykle modny temat.

Każdy pracodawca wie, że wysoka rotacja pracowników wiąże się z rozmaitymi problemami. Tymi wizerunkowymi - często rezygnacje to raczej zły znak - i wymiernymi, gdyż każda rekrutacja pociąga za sobą określone koszty. Jeżeli podobną sytuację zaobserwowałeś w swojej firmie i szukasz źródła problemu to zastanów się, czy pozyskiwanie nowych pracowników oddałeś w ręce właściwej osoby.
 
To zadanie bywa traktowane po macoszemu, zaś prezesom i menadżerom wydaje się, że przeglądać CV może każdy. Tymczasem okazuje się, że dopasowanie odpowiedniego kandydata wymaga doskonałej znajomości specyfiki samego stanowiska! Osoba, która rekrutuje potencjalnych zainteresowanych do swojej firmy musi najpierw dobrze wiedzieć, jak taki człowiek będzie pracował, by spośród wszystkich zgłoszeń wyłuskać odpowiedniego kandydata.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

REKRUTACJA I SELEKCJA PRACOWNIKÓW

Ludzie są głównym składnikiem każdej organizacji. Dlatego też pozyskiwanie i zatrudnianie właściwych osób oraz zachęcanie ich do efektywnej pracy jest kluczem do sukcesu każdego zakładu pracy. Poznaj szkolenie skuteczna rekrutacja i selekcja pracowników.

Poznaj nasze szkolenia:

Znajomość zakresu obowiązków to dopiero połowa sukcesu. Druga część - i to ta bardziej istotna - skupia się na kompetencjach miękkich i celnym rozpoznawaniu przymiotów kandydata. Jak w trakcie kilkunastominutowej osoby rozpoznać, czy dana osoba faktycznie wykazuje się wielozadaniowością, a praca pod presją to dla niej żaden problem? Jak oszacować szanse na to, że ktoś nie tylko deklaruje chęć samorozwoju, lecz również faktycznie pragnie się szkolić i douczać?
 
Jak wreszcie ocenić empatię i otwartość, które pozwalają przewidzieć, czy nowo zatrudniony człowiek dobrze zgra się z resztą zespołu? Za dopracowanie do perfekcji właśnie tego obszaru odpowiedzialne jest stosowne szkolenie. Rekrutacja i selekcja CV, zgłoszeń i kandydatów to pierwszy etap długotrwałego procesu, lecz z pewnością możemy go uznać za jeden z najbardziej kluczowych.

Jeżeli wciąż wahasz się, czy wydatek na takie szkolenie z rekrutacji jest sensownym posunięciem, spójrz na niego przez pryzmat rekrutacji zakończonych niepowodzeniem i liczby osób, z którymi nie przedłużyłeś umowy po upływie okresu próbnego. Wtedy zaczniesz traktować to przedsięwzięcie nie jako koszt, a jako inwestycję.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.