Wywieranie wpływu na ludzi Cialdini

Każdy człowiek przynajmniej od czasu do czasu ma ochotę na to, aby wcielić się w rolę szefa, którego wszyscy dookoła będą się słuchali i bez najmniejszego mrugnięcia okiem będą wykonywali jego polecenia i prośby. Niestety, nie wszystkim jest dany taki awans zawodowy, który umożliwia zarządzanie zespołem pracowniczym. Nie oznacza to jednak, że bez konkretnego stanowiska, nie da się wywierać wpływu na innych ludzi. Jak przekonuje Robert Cialdini – guru w dziedzinie technik manipulacyjnych – wywieranie wpływu na innych ludzi jest dziecinnie proste – zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej.
   
  Każdy człowiek przynajmniej od czasu do czasu ma ochotę na to, aby wcielić się w rolę szefa, którego wszyscy dookoła będą się słuchali i bez najmniejszego mrugnięcia okiem będą wykonywali jego polecenia i prośby.

  Niestety, nie wszystkim jest dany taki awans zawodowy, który umożliwia zarządzanie zespołem pracowniczym. Nie oznacza to jednak, że bez konkretnego stanowiska, nie da się wywierać wpływu na innych ludzi. Jak przekonuje Robert Cialdini - guru w dziedzinie technik manipulacyjnych - wywieranie wpływu na innych ludzi jest dziecinnie proste - zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej.

  Techniki wywierania wpływu

  Robert Cialdini przed kilkoma dekadami opracował kilka zasad wywierania wpływu na innych ludzi. Wnioski poparte gruntownymi badaniami przedstawił w kilku publikacjach wydawniczych. Cialdini twierdzi między innymi, że ogromny wpływ na zachowanie poszczególnych jednostek ma to, że wszyscy jesteśmy istotami społecznymi.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zdobądź niezbędną wiedzę i umiejętność profesjonalnej sprzedaży i obsługi klienta. Zapraszamy na szkolenie z technik sprzedaży, na którym uczestnicy zostaną gruntownie przygotowani z zakresu profesjonalnej obsługi klienta. Na szkoleniu zostaną omówione m. in.: przygotowanie do spotkania, budowanie relacji z klientem, argumentacja i przekonanie klienta do oferowanego produktu, negocjowanie warunków umowy, finalizowanie transakcji.

  Szkolenia powiązane z tym tematem: szkolenie z obsługi klienta, sprzedaż narracyjna.

  Jeżeli na konkretne zachowanie jest społeczne przyzwolenie, to wówczas inni chętniej je wykonują. Przykładem może być chociażby śmiecenie. Najlepszym sposobem na to, aby ludzie przestali śmiecić wokół siebie jest wypracowanie wzorca społecznego mówiącego o tym, że jest to niewłaściwe zachowanie. Można w tym celu posłużyć się szanowanym autorytetem - co jest kolejną metodą wywierania wpływu społecznego. Dzięki odpowiednim technikom z łatwością można osiągnąć zamierzony cel.

  Szkolenia z wywierania wpływu na innych ludzi

  Oferta szkoleń w zakresie wywierania wpływu jest bardzo szeroka - kilkudniowe warsztaty organizowane są cyklicznie na terenie całego kraju. Szkolenia takie przeznaczone są głównie dla managerów odpowiedzialnych za kierowanie zespołem w firmie, jednak może wziąć w nich udział każdy zainteresowany, który uważa, że taka wiedza i umiejętności podniosą jego kompetencje w życiu zawodowym.

  Ciekawym uzupełnieniem wykładów może być książka Wywieranie wpływu na ludzi Cialdini jest jej autorem. Publikacja ta dostępna jest zarówno w tradycyjnej formie papierowej jak również w elektronicznym wydaniu.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.