Jak zarządzać czasem (swoim i innych)

Czy masz wrażenie, że Twoi pracownicy przez większą część dnia pracy zastanawiają się jak pracować, żeby się nie przepracować? Albo mimo, że nie są obłożeni zbyt dużą ilością zadań nie są w stanie obrobić się ze swoją pracą w terminie? Istnieje taka grupa ludzi, którzy dobrze potrafią się zorganizować, kiedy mają nawał pracy – wzorcowo wręcz sobie wtedy priorytetyzują zadania, potrafią się maksymalnie skupić i działać. Jednak kiedy do wykonania mają jedną lub dwie rzeczy wciąż je odkładają na bliżej nieokreślone później i wszystko się rozjeżdża. 

  Czy masz wrażenie, że Twoi pracownicy przez większą część dnia pracy zastanawiają się jak pracować, żeby się nie przepracować? Albo mimo, że nie są obłożeni zbyt dużą ilością zadań nie są w stanie obrobić się ze swoją pracą w terminie?

  Istnieje taka grupa ludzi, którzy dobrze potrafią się zorganizować, kiedy mają nawał pracy – wzorcowo wręcz sobie wtedy priorytetyzują zadania, potrafią się maksymalnie skupić i działać. Jednak kiedy do wykonania mają jedną lub dwie rzeczy wciąż je odkładają na bliżej nieokreślone później i wszystko się rozjeżdża.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasze szkolenia interpersonalne. Dowiedz się jak zwiększyć swoją efektywność osobistą, jak być wielozadaniowym, jak komunikować się z innymi w firmie, jak zarządzać sobą efektywnie.

  Zapraszamy.

  Są, też osoby, które dobrze się czują, kiedy do wykonania mają swoją ściśle określoną działkę, a jak dostaną zlecenie ekstra, to po prostu się gubią. Jak temu zaradzić? Każdy dobry menadżer wie, że pracę trzeba dobrze zaplanować. I to nie tylko własną lecz także osób mu podlegających. Oprócz bowiem osobistych predyspozycji do organizowania pracy własnej przez pracowników może się okazać, że także zadania nie są przydzielone właściwie i jedni muszą robić po godzinach, inni zaś szukają sposobów na zabicie nudy w pracy.

  Efektywne zarządzanie czasem pracy pozwala nie tylko właściwie wykorzystać potencjał pracowników, ale również przynosi realne korzyści finansowe (niewypłacanie nadgodzin, zmniejszenie zatrudnienia – niektóre etaty mogą się okazać zbędne).

  Dobrego zarządzania czasem (swoim i innych) można się nauczyć. Wspierają w tym wszelkiego rodzaju kursy i warsztaty. Może się jednak okazać, że nie tylko menadżerowie powinni takie szkolenie odbyć, ale również pracownicy, którzy mają problem z ustaleniem sobie kolejności i czasochłonności zadań.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Umiejętność wyrażania swoich myśli w zrozumiały sposób oraz uważnego słuchania innych to podstawowe kompetencje w miejscu pracy oraz w życiu prywatnym. Twórz pozytywne relacje w swoim miejscu pracy. Zmiana zaczyna się od Ciebie. Dowiedz się jak komunikować się skutecznie.Zobacz:

  Może również konieczne okazać się zastąpienie niereformowalnych pracowników innymi, takimi, którzy do pracy się garną i chętnie swoje obowiązki wypełniają. Niestety są bowiem również takie osoby, które zawsze będą robić tak, by się nie narobić i pilnować będą tylko czasu na kawę, przerwę na lunch, czy papierosa, a robotę będą spychać na innych. I okazuje się zazwyczaj, że są to jednostki niereformowalne.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.