Psychomanipulacja

Dzisiejszy biznes w znacznym stopniu opiera się o wywieranie wpływu na innych. Wpływ staramy się wywrzeć zarówno na klientów czy kontrahentów, ale również na współpracowników czy osoby podwładne w organizacji. To, w jaki sposób zdecydujemy się wywierać wpływ na innych może być uzależnione od wielu różnych czynników.

zdjęcie - (the_title())

  Dzisiejszy biznes w znacznym stopniu opiera się o wywieranie wpływu na innych. Wpływ staramy się wywrzeć zarówno na klientów czy kontrahentów, ale również na współpracowników czy osoby podwładne w organizacji. To, w jaki sposób zdecydujemy się wywierać wpływ na innych może być uzależnione od wielu różnych czynników.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia handlowe online!

  Przede wszystkim, istotny jest efekt, jaki chcemy wywołać. Jeśli staramy się zachęcić kogoś do pewnych zachowań, często wystarczy pozytywna motywacja, język korzyści i inne metody, które w bardzo łagodny sposób wpływają na innych.

  Jeśli jednak mamy nieco trudniejsze zadanie, bardziej oporną osobę, czy też większą konieczność osiągnięcia sukcesu, wówczas pomocne mogą okazać się różne techniki manipulacyjne. Jedną z tych technik bez wątpienia jest psychomanipulacja, która opiera się przede wszystkim na tym, by skutecznie wywierać wpływ na inne osoby poprzez stosowanie psychologicznych narzędzi.

  Manipulacja, socjotechniki czy perswazja to jedne z najczęściej stosowanych metod wpływania na zachowanie, decyzje czy wybory innych osób. Przykłady z życia codziennego i biznesu można by mnożyć, ale ich zastosowanie często uświadamiamy sobie dopiero znacznie po fakcie.

  Rzadko kiedy udaje nam się zorientować, że własnie teraz ktoś stara się wywrzeć na nas swój wpływ. Jeśli jednak nauczymy się rozpoznawać podstawowe techniki manipulowania ludźmi, bez wątpienia zorientujemy się również, gdy ktoś zechce zastosować manipulację względem nas samych.

  Wielu specjalistów uważa, że psychomanipulacja stała się wręcz obsesją naszych czasów. Obecnie niemal każdy sięga po techniki manipulacyjne, kiedy tylko chce osiągnąć swój cel. Zarówno w życiu codziennym, jak i w biznesie jesteśmy niemal zarzucani przez zachowania oparte o manipulację i perswazję. Ich efekty są często bardzo różne.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jeśli chcesz ulepszyć swoje zdolności negocjacyjne, przejąć kontrolę nad rozmową oraz czuć się pewnie podczas prowadzenia negocjacji handlowych,  zapraszamy do udziału w szkoleniach z negocjacji, finalizacji sprzedaży, szkoleniach handlowych.

  Czasem może to być jedynie decyzja o zakupie dwóch opakowań ciastek zamiast jednego, ale może to być również decyzja o zakupie na raty wartościowych przedmiotów, wartych wiele tysięcy. Warto więc poznać techniki manipulacyjne i świadomie poddawać się im, bądź nie.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.