Zarządzanie zmianą

Choć w rzeczywistością zarządzanie zmianą nie jest specjalnie trudne, to jednak aby przeprowadzane było dość skutecznie, należy przestrzegać kilku bardzo podstawowych zasad. Wielu specjalistów wysnuwa dość śmiało tezę, mówiącą o tym, że w świecie współczesnego biznesu to właśnie zmiana jest jedyna pewną i stałą kwestią. Jak się zatem w praktyce okazuje, przedstawiciele zarządów oraz menadżerowie wyżsi rangą swoją uwagę powoli zaczynają kierować na wprowadzanie zmian, chociaż do tej pory tej kwestii unikali jak ognia. 

  Choć w rzeczywistością zarządzanie zmianą nie jest specjalnie trudne, to jednak aby przeprowadzane było dość skutecznie, należy przestrzegać kilku bardzo podstawowych zasad. Wielu specjalistów wysnuwa dość śmiało tezę, mówiącą o tym, że w świecie współczesnego biznesu to właśnie zmiana jest jedyna pewną i stałą kwestią.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zmianą - Każdej zmianie towarzyszy  naturalna reakcja, którą jest niepewność i niechęć. Na szkoleniu z zarządzania zmianą, uczestnicy zdobędą wiedzę na temat tego, jak przejść łagodnie przez proces zmiany, jak przygotować pracowników do zmiany oraz jak skutecznie walczyć z oporem przed zmianą. Polecamy również: zarządzanie stresem w organizacji, szkolenia dla menedżerów.

  Jak się zatem w praktyce okazuje, przedstawiciele zarządów oraz menadżerowie wyżsi rangą swoją uwagę powoli zaczynają kierować na wprowadzanie zmian, chociaż do tej pory tej kwestii unikali jak ognia. Wszystko dlatego, że rządzący nareszcie uświadomili sobie, że bez wprowadzania zmian odpowiednich do sytuacji bardzo ciężko jest zbudować długotrwały sukces firmy. Jednak zmian nie będzie bez ludzi.

  Sam menadżer nie jest w stanie samodzielnie, bez odpowiedniego wsparcia dokonać owych zmian. W przypadku ich przeprowadzenia, każda osoba otrzymuje swoje zadania, do wyplenienia których od tego momentu jest zobowiązana. Im trudniejsze zadanie, tym wykształcenie pracownika oraz jego umiejętności powinny być odpowiednio większe.

  Niestety często mogą zdarzyć się sytuacje, w których zamiast racjonalnego myślenia, główne stery przejmują emocje, co jest dość dużym błędem i z pewnością utrudni osiągnięcie sukcesu firmy na odpowiednim poziomie. Decyzje podejmowane na najwyższym firmowym szczeblu przede wszystkim powinny być racjonalne. Dla poprawnego funkcjonowania firmy absolutnie niezbędny jest także najwłaściwszy obieg informacji.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Przeszkoliliśmy ponad 50 tys. osób na stanowiskach menedżerskich. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

  Zapoznaj się z naszymi szkoleniami menadżerskimi.

  Niestety, wielu menadżerów wprowadzając zmiany o tym zapomina, co prowadzi nieuchronnie do powstawania wielu kłopotliwych sytuacji oraz nieporozumień. Tu warto pamiętać, że w kwestii reorganizacji pewnych procesów pracownicy nie zawsze są na tyle domyślni, aby móc wykonać powierzone im zadania bez uzyskania stosownej do celu informacji.

  Aby wprowadzane zmiany dały możliwie jak największe efekty, powinny zostać wprowadzane stopniowo, krok po kroku z doskonałym przemyśleniem wszystkich procedur. Zbyt duża ilość zmian wprowadzonych jednocześnie bardzo negatywnie odbija się na efektywności wykonywanej pracy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.