Co to jest well-being w pracy?

Dobre samopoczucie i satysfakcja z tego, co się robi są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. Niestety, zadowolenie z pracy przychodzi nam coraz trudniej. Wynikać to może przede wszystkim z faktu, że przez pewien czas nie dbano wystarczająco o to, by pracownicy czuli się dobrze w swoim miejscu zatrudnienia.

8 stycznia 2019
zdjęcie - Co to jest well-being w pracy?

Co to jest well-being w pracy?


Dobre samopoczucie i satysfakcja z tego, co się robi są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego.

Niestety, zadowolenie z pracy przychodzi nam coraz trudniej. Wynikać to może przede wszystkim z faktu, że przez pewien czas nie dbano wystarczająco o to, by pracownicy czuli się dobrze w swoim miejscu zatrudnienia.

Na szczęście, nowoczesne podejście do zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi skłania do tego, by pochylić głowę również nad tym.

Firma szkoleniowa oferująca szkolenia i kursy dotyczące nowoczesnych technik w biznesie posiada w swojej ofercie również szkolenia dotyczące wellbeing. Jest to zupełnie nowe podejście do tworzenia zespołu pracowników i relacji pomiędzy nimi. Do tej pory relacje pomiędzy pracownikami nie były aż tak istotne, a zadowolenie z pracy nie miało dużego znaczenia dla kadry zarządzającej.

Jednak od kiedy stwierdzono z cała pewnością, że zadowolenie i satysfakcja z wykonywanej pracy, poczucie przynależności do zespołu i pozytywna motywacja sprawiają, że pracownicy chętniej wykonują swoje zadania, a ich działania są zdecydowanie bardziej efektywne i skuteczne, zaczęto zastanawiać się nad znaczeniem dobrostanu zawodowego.

Oferowane w każdym mieście szkolenia biznesowe coraz częściej dotyczą właśnie tego ważnego zagadnienia. Dobrostan w pracy skłania pracowników do wierności firmie, lojalności, daje poczucie zadowolenia i motywuje do tego, by jak najwięcej dawać od siebie dla dobra firmy.

Wellbeing sprawia, że najwięcej zyskują na nim przedsiębiorstwa. Chętni do pracy, zadowoleni i odpowiednio zmotywowani pracownicy są w stanie wypracować znacznie większe zyski, niż pracownicy którzy myślą wyłącznie o tym, by powrócić już do swoich domów. Również poziom stresu ma tutaj kluczowe znaczenie.

Pracownicy będący w ciągłym stresie, nie tylko z powodu trudnych zadań i ciekawych wyzwań, ale również z powodu strachu przed przełożonym czy niechęci zespołu pracują bardzo mało wydajnie, a ich efektywność jest minimalna.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.Z tego też powodu coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się organizować szkolenie zamknięte dla pracowników swojej firmy, zwłaszcza kadry zarządzającej, kierowników, liderów grup oraz managerów, którzy w największym stopniu odpowiedzialni są za to, w jaki sposób pracuje się osobom zatrudnionym na wszystkich szczeblach w firmie.

Odpowiednio nadzorowana praca tych osób, pilnowanie by zespół pracowników odnosił się do siebie z serdecznością i wzajemnie wspierał jest bardzo ważnym zadaniem każdego, kto w swojej pracy odpowiedzialny jest za nadzorowanie pracowników.

Jeśli więc takie osoby w firmie będą kierowały się filozofią zgodną z wellbeing to bez wątpienia wypracują pozytywną atmosferę w pracy, życzliwe podejście członków zespołu do siebie nawzajem, a także zmotywują pracowników do jeszcze efektywniejszej pracy i chęci wspierania się w realizowaniu zadań. Na tym zyska zaś całe przedsiębiorstwo.

Osoby, które chciałyby przybliżyć sobie zasady związane z wellbeing mogą udać się na szkolenie otwarte poświęcone temu podejściu. Organizowane niemal w każdym większym mieście, pozwala na zgłębienie tematu dobrostanu w firmie i podjęcie decyzji, czy w swoim przedsiębiorstwie również chcielibyśmy kierować się tą zasadą.

Kiedy zdecydujemy się na wprowadzenie tego podejścia w swojej organizacji, możemy zdecydować się na szkolenie zamknięte na ten temat, które będzie kierowane do wszystkich pracowników firmy, którzy odpowiedzialni są za nadzorowanie pracy innych osób.

Wówczas zasada dobrostanu w pracy może zostać wprowadzona jednocześnie we wszystkich działach i komórkach organizacji, a pracownicy mogą czuć się potrzebni, ważni i usatysfakcjonowani z pełnionych obowiązków.

Jeśli połączy się to z poczuciem wspólnoty pracowników i świadomością, że są istotną częścią przedsiębiorstwa, bez wątpienia uda się stworzyć zaangażowany w pracę zespół, który przyczyni się do dużego sukcesu całego przedsiębiorstwa, które zyska dużą przewagę konkurencyjną i znacznie zwiększy swoje przychody.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Aby skutecznie funkcjonować w środowisku VUCA, konieczna jest umiejętność szybkiego uczenia się i adaptacji do dynamicznie zmieniającego się otoczenia, czyli LEARNING AGILITY.

Zapraszamy do Akademii Learning Agility !

Korzyści z udziału w Learning Agility Program:

  • Skrócenie czasu reakcji na zmiany zachodzące w otoczeniu biznesowym
  • Obniżenie stresu związanego ze zmiennością i nieprzewidywalnością
  • Wzrost poziomu zaangażowania pracowników
  • Wzrost skuteczności wdrażanych zmian
  • Wzrost innowacyjności w organizacji
  • Poprawa wyników biznesowych

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

10 lipca 2018
Dlaczego warto wprowadzić wellbeing w organizacji? Od czego zacząć? Autor: Agata Pelc, ekspert z zakresu wellbeing'u Wstęp Szanowni Państwo!Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość...
9 lipca 2018
Test Badania Kompetencji Harrisona Wstęp Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się „dopasować”, nie wykorzystują swojego pełnego potencjału lub nie są tak skuteczni, jak napisali w swoim CV?Dlaczego duża część zarządzania/przywództwa czy innych umiejętności społecznych nie zostaje przyswojona, dlaczego zostaje w szkolnej sali, zamiast przenieść się do miejsca pracy?Dlaczego tylu ludzi, posiadających ponadprzeciętne techniczne umiejętności pracy, ma problem z kontaktami międzyludzkimi?Odpowiedź...
12 kwietnia 2018
Koncepcja poziomów wartości Gravesa Czym jest koncepcja poziomów wartości Gravesa? Koncepcja poziomów wartości Gravesa, wcześniej znana jako koncepcja Spiral Dynamics Becka i Cowana, odpowiada na bardzo istotne pytania związane z życiem i motywami działania człowieka: dlaczego niektórzy z nas aby osiągnąć zamierzony cel kierują się walką, a dla innych najważniejsze jest przestrzeganie zasad i porządek? Dlaczego dla niektórych najistotniejszą rzeczą...
29 czerwca 2017
Alternatywa dla ocen okresowych - Performance Management PO CO NAM PERFORMANCE MANAGEMENT? Przez niemal trzy dekady specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi przekonywali nas, że "systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi". Z drugiej jednak strony niemal nieustannie spotykaliśmy się z problemami z wdrożeniem tego typu rozwiązań. Dość powiedzieć, że 2/3 wdrożeń SOP upada w trakcie...
10 maja 2017
Budowanie kultury współodpowiedzialności Kultura polskich firm przypomina kulturę folwarku W ostatnich latach obserwujemy renesans zainteresowania kwestiami kulturowymi. Dzięki intensywnym kontaktom zagranicznym polscy studenci, naukowcy, robotnicy budowlani, informatycy, kierowcy autobusów, dentyści itd. na własnej skórze przekonują się czym jest odrębność kulturowa. Z badań przeprowadzonych przez prof. Janusza Hryniewicza i wielu innych opracowań, wyłania się specyficzny rys stosunków panujących w polskich firmach,...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
28 lutego 2022
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.