Co to jest well-being w pracy?

Dobre samopoczucie i satysfakcja z tego, co się robi są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. Niestety, zadowolenie z pracy przychodzi nam coraz trudniej. Wynikać to może przede wszystkim z faktu, że przez pewien czas nie dbano wystarczająco o to, by pracownicy czuli się dobrze w swoim miejscu zatrudnienia.

zdjęcie - (the_title())


Co to jest well-being w pracy?


Dobre samopoczucie i satysfakcja z tego, co się robi są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Dotyczy to zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego.

Niestety, zadowolenie z pracy przychodzi nam coraz trudniej. Wynikać to może przede wszystkim z faktu, że przez pewien czas nie dbano wystarczająco o to, by pracownicy czuli się dobrze w swoim miejscu zatrudnienia.

Na szczęście, nowoczesne podejście do zarządzania przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi skłania do tego, by pochylić głowę również nad tym.

Firma szkoleniowa oferująca szkolenia i kursy dotyczące nowoczesnych technik w biznesie posiada w swojej ofercie również szkolenia dotyczące wellbeing. Jest to zupełnie nowe podejście do tworzenia zespołu pracowników i relacji pomiędzy nimi. Do tej pory relacje pomiędzy pracownikami nie były aż tak istotne, a zadowolenie z pracy nie miało dużego znaczenia dla kadry zarządzającej.

Jednak od kiedy stwierdzono z cała pewnością, że zadowolenie i satysfakcja z wykonywanej pracy, poczucie przynależności do zespołu i pozytywna motywacja sprawiają, że pracownicy chętniej wykonują swoje zadania, a ich działania są zdecydowanie bardziej efektywne i skuteczne, zaczęto zastanawiać się nad znaczeniem dobrostanu zawodowego.

Oferowane w każdym mieście szkolenia biznesowe coraz częściej dotyczą właśnie tego ważnego zagadnienia. Dobrostan w pracy skłania pracowników do wierności firmie, lojalności, daje poczucie zadowolenia i motywuje do tego, by jak najwięcej dawać od siebie dla dobra firmy.

Wellbeing sprawia, że najwięcej zyskują na nim przedsiębiorstwa. Chętni do pracy, zadowoleni i odpowiednio zmotywowani pracownicy są w stanie wypracować znacznie większe zyski, niż pracownicy którzy myślą wyłącznie o tym, by powrócić już do swoich domów. Również poziom stresu ma tutaj kluczowe znaczenie.

Pracownicy będący w ciągłym stresie, nie tylko z powodu trudnych zadań i ciekawych wyzwań, ale również z powodu strachu przed przełożonym czy niechęci zespołu pracują bardzo mało wydajnie, a ich efektywność jest minimalna.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

Zobacz też: szkolenia interpersonalneZ tego też powodu coraz więcej przedsiębiorstw decyduje się organizować szkolenie zamknięte dla pracowników swojej firmy, zwłaszcza kadry zarządzającej, kierowników, liderów grup oraz managerów, którzy w największym stopniu odpowiedzialni są za to, w jaki sposób pracuje się osobom zatrudnionym na wszystkich szczeblach w firmie.

Odpowiednio nadzorowana praca tych osób, pilnowanie by zespół pracowników odnosił się do siebie z serdecznością i wzajemnie wspierał jest bardzo ważnym zadaniem każdego, kto w swojej pracy odpowiedzialny jest za nadzorowanie pracowników.

Jeśli więc takie osoby w firmie będą kierowały się filozofią zgodną z wellbeing to bez wątpienia wypracują pozytywną atmosferę w pracy, życzliwe podejście członków zespołu do siebie nawzajem, a także zmotywują pracowników do jeszcze efektywniejszej pracy i chęci wspierania się w realizowaniu zadań. Na tym zyska zaś całe przedsiębiorstwo.

Osoby, które chciałyby przybliżyć sobie zasady związane z wellbeing mogą udać się na szkolenie otwarte poświęcone temu podejściu. Organizowane niemal w każdym większym mieście, pozwala na zgłębienie tematu dobrostanu w firmie i podjęcie decyzji, czy w swoim przedsiębiorstwie również chcielibyśmy kierować się tą zasadą.

Kiedy zdecydujemy się na wprowadzenie tego podejścia w swojej organizacji, możemy zdecydować się na szkolenie zamknięte na ten temat, które będzie kierowane do wszystkich pracowników firmy, którzy odpowiedzialni są za nadzorowanie pracy innych osób.

Wówczas zasada dobrostanu w pracy może zostać wprowadzona jednocześnie we wszystkich działach i komórkach organizacji, a pracownicy mogą czuć się potrzebni, ważni i usatysfakcjonowani z pełnionych obowiązków.

Jeśli połączy się to z poczuciem wspólnoty pracowników i świadomością, że są istotną częścią przedsiębiorstwa, bez wątpienia uda się stworzyć zaangażowany w pracę zespół, który przyczyni się do dużego sukcesu całego przedsiębiorstwa, które zyska dużą przewagę konkurencyjną i znacznie zwiększy swoje przychody.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma. Oferujemy szkolenia HR, managerskie, sprzedażowe i szkolenia dla administracji publicznej. W rankingu Gazety Finansowej – „Najlepsze Firmy Szkoleniowe” po raz kolejny zajęliśmy 1 miejsce. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Zobacz też:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.