Czy warto inwestować w szkolenia zarządzania zespołem ?

System szkoleń i innych instrumentów mających na celu podnoszenie kompetencji pracowników to coraz częściej standard, szczególnie w organizacjach o charakterze korporacyjnym. W przypadku dużych przedsiębiorstw dysponujących ogromnymi środkami funduszami przeznaczanymi na cele związane z efektywnym zarządzaniem zasobami ludzkimi inwestycja w szkolenia wydaje się oczywista. 

zdjęcie - (the_title())

  System szkoleń i innych instrumentów mających na celu podnoszenie kompetencji pracowników to coraz częściej standard, szczególnie w organizacjach o charakterze korporacyjnym. W przypadku dużych przedsiębiorstw dysponujących ogromnymi środkami funduszami przeznaczanymi na cele związane z efektywnym zarządzaniem zasobami ludzkimi inwestycja w szkolenia wydaje się oczywista. Stanowi ona także element rywalizacji o pracowników, prowadzonej między korporacjami.

  Jednak coraz częściej refleksję nad koniecznością przeprowadzania tego typu szkoleń podejmują także mniejsze przedsiębiorstwa. Czy firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw powinny inwestować w tego typu rozwiązania czy też raczej w odpowiedzialny sposób dobierać kadrę, tak aby uniknąć wydatków związanych z podnoszeniem jej kompetencji ?

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

  Inwestycja w zasoby ludzkie, którymi dysponuje przedsiębiorstwo stanowi zawsze dobre rozważnie. Dlatego nawet firmy z sektora MŚP powinny zwracać uwagę na aspekt szkoleń i wspierania swoich pracowników w procesie podnoszenia kwalifikacji i aktualizacji posiadanej wiedzy. Dynamizm, który charakteryzuje współczesny świat i społeczeństwo sprawiają bowiem, że nawet najlepsze wykształcenie i gruntowna wiedza ulegają dezaktualizacji.

  Należy zwrócić jednak uwagę na skalę działania. I dostosować formę, zakres przeprowadzanych szkoleń do skali działania przedsiębiorstwa. Nie można zapominać o wzięciu pod uwagę aspektu finansowego – mniejsze przedsiębiorstwa muszą zdawać sobie sprawę z ograniczonego budżetu, który mogą przeznaczyć na cele związane z przeprowadzaniem szkoleń pracowniczych. W tym zakresie można jednak szukać pomocy ze strony państwa i struktur unijnych. Bez problemu znajdziemy bowiem wiele projektów i konkursów, które zakładają organizację, całościowe lub częściowe finansowanie szkoleń pracowników.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Skuteczne budowanie efektywności firmy poprzez rozwój kadry menedżerskiej. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

  Zobacz szkolenia związane z obszarem menadżerskim:

  Szkolenia menadżerskie - pełna lista.

  Wpisując w wyszukiwarkę internetową hasło „Szkolenia zarządzanie zespołem” szybko przekonamy się, że tego typu oferta kierowana jest do przedsiębiorstw różnej wielkości i dopasowywana jest do indywidualnych potrzeb organizacji i jej pracowników.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.