Jak dbać o dobrostan (wellbeing) pracowników w firmie?

Zadowolenie z wykonywanej pracy jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Satysfakcję powinna dawać nie tylko płaca, jaką otrzymamy za wykonywane obowiązki, ale również efekty pracy, atmosfera w miejscu pracy, satysfakcja z tego, czym się zajmujemy, czy choćby status społeczny jaki osiągamy, dzięki pracy.

zdjęcie - (the_title())


Jak dbać o dobrostan (wellbeing) pracowników w firmie?


Zadowolenie z wykonywanej pracy jest bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Satysfakcję powinna dawać nie tylko płaca, jaką otrzymamy za wykonywane obowiązki, ale również efekty pracy, atmosfera w miejscu pracy, satysfakcja z tego, czym się zajmujemy, czy choćby status społeczny jaki osiągamy, dzięki pracy.

Wszystko to, a nawet znacznie więcej wpływa na nasze zadowolenie z pracy. Czy jednak wellbeing jest naprawdę aż tak ważny?

Co może się stać, jeśli nie czujemy się szczęśliwi w pracy?

Satysfakcja ze wszystkiego co wiąże się z naszą pracą jest niezwykle ważna. Szybko przenosi się bowiem na całe nasze życie. Brak satysfakcji z pracy szybko rzutuje na niezadowolenie z życia ogólnie, w tym również z życia prywatnego.

Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że brak zadowolenia z pracy przygnębia nas, jest powodem smutku, zaniżonej samooceny, braku pewności siebie i trwale wpędza nas w zły nastrój.

Zdarza się, że już samo pójście do pracy może wiązać się z ogromnym stresem i wywoływać sporo negatywnych emocji. Aby temu zapobiec, należy zrobić wszystko, by zadbać o pozytywne nastawienie do pracy, znaleźć powody do satysfakcji i cieszyć się z każdego, nawet najmniejszego sukcesu. Jednak największy wpływ na satysfakcję z pracy ma przełożony.

Jak kierownik może zadbać o satysfakcję z pracy wszystkich pracowników?

Choć pierwszą rzeczą, o jakiej większość z nas pomyślała jest podniesienie wynagrodzenia, to jednak nie jest to kluczowym elementem.

Szkolenia biznesowe dotyczące tego zagadnienia jasno wskazują, że na zadowolenie z pracy pracowników składa się znacznie więcej elementów. Wśród nich z pewnością wysoką pozycję zajmować będzie przyjazna atmosfera w miejscu pracy.

Życzliwość, szacunek i współpraca wszystkich pracowników pomiędzy sobą, a także przełożonego względem pracowników bez wątpienia zagwarantują znacznie lepszy nastrój w miejscu pracy.

Szkolenie otwarte dedykowane pracownikom firm, które dotyczy prawidłowej komunikacji w miejscu pracy jasno pokazuje, jak ważna jest komunikacja pomiędzy pracownikami, jak powinni oni odnosić się względem siebie, a także jak nie dopuszczać do powstawania konfliktów w miejscu pracy. Podczas szkolenia można dowiedzieć się także, jak rozwiązywać ewentualne konflikty, jeśli do takich dojdzie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Na szkoleniu  work-life balance dowiesz się jakie są zasady równowagi pomiędzy życiem zawodowym i osobistym. Poznaj dekalog szczęśliwego człowieka. Zarządź swoimi emocjami, uwagą i czasem. Szkolenia powiązane z tym tematem: talenty Gallupa, efektywne zarządzanie czasem.

Kto jest odpowiedzialny za wellbeing pracowników w firmie?

Choć atmosferę w miejscu pracy tworzą wszyscy pracownicy, to główna odpowiedzialność spada na managerów, kierowników czy liderów grupy. To w ich rękach spoczywa piecza nad wszystkimi pracownikami w zespole, motywowanie pracowników czy choćby ich pozytywne nastawienie do pracy.

Szkolenia zamknięte dedykowane osobom zarządzającym innymi ludźmi traktują w dużej mierze własnie o tym, w jaki sposób sprawiać, by pracownicy czuli się zadowoleni ze swojej pracy.

Szkolenie zamknięte dotyczące wellbeing daje pełną wiedzę na temat tego, co daje pracownikom prawdziwą satysfakcję i w jaki sposób o nie zadbać.

O czym nie wolno zapominać, gdy chcemy zadbać o dobrostan pracowników?

Wellbeing pracowników to nie tylko sama satysfakcja z pracy i atmosfery w miejscu pracy, ale znacznie więcej. Na dobrostan wpływa między innymi poziom stresu w pracy, ilość naprawdę skomplikowanych zadań, jakie są powierzane pracownikom, jak również możliwość odpoczynku.

Firma szkoleniowa, która organizuje szkolenia dotyczące dobrostanu w miejscu pracy wskazuje na to, iż wypoczynek jest jednym z kluczowych elementów dobrostanu pracowników.

Każdy pracownik potrzebuje wypoczynku, przerwy od pracy i to nie tylko takiej w ciągu dnia pracy, ale również dłuższy wypoczynek najlepiej powiązany z wyjazdem na urlop. Taki wypoczynek jest w szczególności istotny w przypadku pracowników, którzy w swojej pracy są narażeni na szczególnie dużą dawkę stresu.

Tacy pracownicy podczas urlopu mogą się całkowicie odprężyć, zregenerować swoje siły, zadbać o swoje zdrowie i nabrać sil do dalszej pracy.

Po powrocie z urlopu, pracownik ma wiele energii i ochoty do dalszego działania, jest gotowy na kolejne wyzwania i chętnie podejmuje się dalszych działań. Jest to więc również niezastąpionym sposobem na zapewnienie dobrostanu pracowników.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Współpracuje z nami ponad stu trenerów. W 2016 roku przeszkoliliśmy ponad sześć tysięcy klientów indywidualnych i ponad tysiąc klientów instytucjonalnych. Zostaliśmy firmą szkoleniową roku. Oferujemy szkolenia dla sprzedawców, szkolenia HR i szkolenia administracja. Zapoznaj się z naszymi szkoleniami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.