Szkolenia z zarządzania stresem i zapobiegania zawodowemu wypaleniu

Wiele osób we współczesnym świecie zmaga się z problemem nadmiernego stresu, który bywa paraliżujący nie tylko w życiu zawodowym, ale również i prywatnym utrudniając często nawet normalne i zdrowe funkcjonowanie. Dlatego w przypadku takiego problemu warto udać się na specjalistyczna szkolenie z tematyki zarządzania stresem i zapobiegania zawodowemu wypaleniu.

Gamma - Szkolenia z zarządzania stresem i zapobiegania zawodowemu wypaleniu


Szkolenia z zarządzania stresem i zapobiegania zawodowemu wypaleniu


Wiele osób we współczesnym świecie zmaga się z problemem nadmiernego stresu, który bywa paraliżujący nie tylko w życiu zawodowym, ale również i prywatnym utrudniając często nawet normalne i zdrowe funkcjonowanie.

Dlatego w przypadku takiego problemu warto udać się na specjalistyczna szkolenie z tematyki zarządzania stresem i zapobiegania zawodowemu wypaleniu. Szkolenie wielu osobom pomaga zamienić paraliżujący i obezwładniający stres w ten motywujący, pozwalające na działanie efektywne. Stres nie zawsze musi być zły.

Umiejętnie kontrolowany posiada właściwości motywujące do dalszego efektywnego działania zmierzającego do osiągnięcia sukcesu nie tylko na polu zawodowym, ale również często i prywatnym.

Szkolenie z zarządzania stresem i zapobiegania zawodowemu wypaleniu skierowane jest przede wszystkim do wszystkich tych, którym zależy na tym, aby nauczyć się kontrolować i panować nad stresem zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Każdy człowiek zupełnie inaczej reaguje na stres. Jednych bardzo on mobilizuje do działania, innych natomiast niesamowicie paraliżuje nie pozwalając na osiąganie najbardziej optymalnej efektywności zawodowej czy w sferze życia prywatnego.

Na szkoleniu uczestnicy zostają zapoznani z bardzo różnorodnymi technikami pozwalającymi na redukcję poziomu negatywnego stresu. Przedstawione zostają także sposoby, jakie można wykorzystać w sytuacjach stresowych do zmobilizowania się do działania.

Choć szkolenie dedykowane jest przede wszystkim tym, którzy w swoim codziennym zawodowym życiu narażeni na podwyższony poziom stresu, to oczywiście ze szkolenia śmiało mogą skorzystać wszyscy Ci, którym zależy na poznanie technik radzenia sobie ze stresem i zamiany go w motywację do działania.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Nie stresuj się. Dowiedz się jak zachować spokój w sytuacjach stresogennych. Poznaj techniki zarządzania stresem. Pracuj nad sobą, aby przezwyciężyć stres. Zapraszamy do udziału w naszych szkoleniach: szkolenie zarządzanie stresem, trening pewności siebie, szkolenie - motywacja .

Organizatorzy szkolenia stawiają sobie za cel przede wszystkim:

 • uświadomienie uczestnikom, jak działają mechanizmy tak zwanej reakcji adaptacyjnej,
 • zapoznanie z najważniejszymi aspektami związanymi z powstawaniem sytuacji stresowych w miejscu pracy,
 • na przećwiczeniu sytuacji z życia codziennego opisujących bardzo dokładnie kulturowe i osobowościowe aspekty reakcji na stres,
 • poznanie zasad wpływu otoczenia na siłę reakcji stresowych,
 • jak radzić sobie ze stresem na poszczególnych etapach przebiegającego procesu adaptacyjnego,
 • przedstawienie wraz ze szczegółowym omówieniem wszystkich błędów w programach zarządzania stresem, jakie pojawiają się w coraz większej ilości przedsiębiorstw.

Tematyka szkolenia uzależniona jest przede wszystkim od jego formy czy stopnia zaawansowania edukacyjnego.

Jednak każde tego typu spotkanie edukacyjne nie może się obejść bez zagłębienia się w tematykę, która przedstawiona została poniżej.

 • Czym jest stres? W tym bloku tematycznym przedstawione zostają koncepcję bardzo różnych uczonych. Mogą się co prawda nieco pomiędzy sobą różnić, jedna wyciągane w temacie wnioski niemal zawsze brzmią identycznie. Tutaj prowadzący szkolenie skupiają się przede wszystkim na:
  • stresie jako reakcji na zbyt wysokie oczekiwania ze strony otoczenia,
  • różnicach pomiędzy stresem pozytywnym a negatywnym,
  • jak zarządzać stresem.
 • Stres negatywny pojawiający się w miejscu pracy:
  • jakie są przyczyny jego powstawania,
  • jak się objawia stres negatywny - objawy fizjologiczne, poznawcze i emocjonalne,
  • obniżona efektywność spowodowana stresem w miejscu pracy,
  • przyczyny i sposoby poradzenia sobie ze stresem długotrwałym.
 • Jakie są skale pomiaru stresu.
 • Jak radzić sobie ze stresem? Sposoby uwzględniające działania opierające się na:
  • strategii poznawczej,
  • strategii emocjonalnej,
  • strategii ucieczkowej.
 • Techniki zarządzania stresem - charakterystyka i wybrane rodzaje. Tu najczęściej omawiane są:
  • psychosomatyka,
  • zarządzanie emocjami,
  • ćwiczenia relaksacyjne oparte o wizualizację,
  • ćwiczenia relaksacyjne ciało/umysł.
 • Jak kondycja psychofizyczna wpływa na powstawanie i kontrolę poziomu stresu?
 • Jak zaplanować zmiany w swoim życiu, aby lepiej radzić sobie z nadmiernym stresem?
 • Określenie indywidualnych celów i kryteriów pozwalających ocenić, czy szkolenie w przypadku danej jednostki zostało przeprowadzone efektywnie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie mogą być znamiona przemocy w miejscu pracy? Nie pozostawaj obojętny na zachowania mobbingowe w twojej firmie. Dowiedz się na czym polega mobbing i jak z nim walczyć. Sprawdź naszą ofertę szkoleń: szkolenia antymobbingowe, szkolenia dla administracji

Zobacz nasze webinary: szkolenia menadżerskie online

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.