W dzisiejszych czasach chyba nikogo nie trzeba przekonywać o ty, że wykwalifikowany pracownik, to skuteczny pracownik, który jest w stanie przynieść wiele korzyści każdemu przedsiębiorstwu. Dynamika rynku zatrudnienia sprawia jednak, że obecnie znacznie trudniej niż jeszcze kilkanaście lat temu jest znaleźć wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę, która podejmie zatrudnienie na stałe.
Ludzie w życiu zawodowym stali się bardziej elastyczni i szukają coraz to nowych wyzwań. Już nie wystarczy zaproponować wysoką stawkę godzinową, aby przyciągnąć tych najlepszych. Coraz bardziej liczą się inne profity, takie jak na przykład możliwość rozwoju zawodowego i podnoszenie kwalifikacji w ramach bezpłatnych bądź dofinansowywanych szkoleń firmowych.
Każdy manager, który pragnie zbudować zgrany i efektywny zespół powinien wynegocjować u przełożonych pakiet interesujących szkoleń. Warto w tym przypadku postawić na doskonalenie umiejętności miękkich.
Szkolenia ułatwiające komunikację
Jednym z aspektów, dzięki którym można poprawić nie tylko wydajność pracowników lecz również atmosferę pracy jest właściwa komunikacja. Wbrew pozorom przekazywanie komunikatów drugiej stronie wcale nie jest takie proste. W tym przypadku problem może leżeć zarówno po stronie osoby formułującej komunikat jak i po stronie odbiorcy. Istotne są także szumy komunikacyjne, które skutecznie utrudniają prawidłową komunikację. W ramach szkolenia organizowanego dla konkretnej firmy, jej pracownicy będą mieli okazję zapoznać się z technikami budowania poprawnej komunikacji.
Szkolenie z komunikacji to podstawa prawidłowego funkcjonowania całego zespołu pracowników. Jaką wiedzę i umiejętności dadzą szkolenia z komunikacji interpersonalnej?
Szkolenie komunikacja – co można zyskać?
Szkolenie z komunikacji to dawka umiejętności, która z pewnością przyda się każdemu pracownikowi, niezależnie od stażu pracy jaki ma on za sobą i od stanowiska jakie zajmuje. Prawidłowa komunikacja, to sposób przekazywania informacji, który jest istotny na każdym szczeblu – zarówno na płaszczyźnie pracownik – pracownik jak i na płaszczyźnie podwładny – szef. Jasne formułowanie oczekiwań i przekazywanie informacji w zwięzły sposób znacznie obniża ryzyko powstawania potencjalnych sytuacji konfliktowych, które by mogły doprowadzić do obniżenia wydajności pracy całego zespołu.
Stres w pracy – jak sobie z nim poradzić?
Skuteczna komunikacja to tylko jedna ze ścieżek składających się na całą drogę prowadzącą do sukcesu. Kolejnym warsztatem jaki warto wziąć pod uwagę myśląc o stworzeniu oferty rozwojowej dla swoich pracowników jest propozycja warsztatowa jak radzić sobie ze stresem w pracy szkolenie otwarte dla pracowników firm małych i dużych.
Stres jest jednym z czynników, które najczęściej wpływają na obniżenie efektywności pracy. Jego źródła mogą być dwojakiego rodzaju – zewnętrze oraz wewnętrzne. Zewnętrzne źródła stresu to chociażby natłok obowiązków do wykonania w krótkim czasie, a przykładem wewnętrznego źródła stresu może być strach przed rywalizacją czy oceną przełożonego.
Niezależnie od tego, jakie stres ma przyczyny, to warto z nim walczyć, a jak radzić sobie ze stresem w pracy szkolenie może być doskonałą okazją do tego.
Techniki radzenia sobie ze stresem
Szkolenie radzenie sobie ze stresem to propozycja dla każdego, niezależnie od tego czy stres towarzyszy mu każdego dnia w pracy, czy pojawia się jedynie sporadycznie.
Pierwszym krokiem do wygranej z tym nierównym przeciwnikiem będzie poznanie i określenie źródeł pojawiania się stresu. Jednak samo to nie wystarczy.
Kolejnym krokiem powinien być wybór optymalnej metody na niwelowanie odczucia stresu. W tym przypadku możliwości jest co najmniej kilka.
Podczas szkolenia szczegółowo zostaną omówione najbardziej popularne techniki radzenia sobie ze stresem. Doświadczony prowadzący może zorganizować szkolenie w formie warsztatów – zajęcia praktyczne przeplatane teorią to bardzo skuteczny sposób przyswajania wiedzy i utrwalania zdobytych umiejętności.