Umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania zespołem

Sprawnie funkcjonujący i zgrany zespół charakteryzuje się niewątpliwie największą wydajnością. Nic się jednak nie dzieje samo i aby firma działała prawidłowo nie wystarczy zatrudnić najlepszych na rynku specjalistów. Jest to oczywiście podstawa, niemniej jednak ważne są również szeroko rozumiane umiejętności interpersonalne.

  Sprawnie funkcjonujący i zgrany zespół charakteryzuje się niewątpliwie największą wydajnością. Nic się jednak nie dzieje samo i aby firma działała prawidłowo nie wystarczy zatrudnić najlepszych na rynku specjalistów. Jest to oczywiście podstawa, niemniej jednak ważne są również szeroko rozumiane umiejętności interpersonalne.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym - jak zbudować silny zespół? Wznieś na wyższy poziom swoje umiejętności zarządzania zespołem. Szkolenie przeznaczone dla menagerów i liderów.
  Tematy powiązane z tym szkoleniem: szkolenie online - zarządzanie zespołem, szkolenia menedżerskie. inne szkolenia online

  Zarządzanie zespołem nie należy do zadań łatwych. Menagerowie na co dzień borykają się z wieloma problemami ze strony pracowników – zarówno tymi ze sfery prywatnej jak i zawodowej. Umiejętne zarządzanie zespołem to zatem podstawa w pracy kierowników z każdego szczebla.

  Znając te zasadę, pracodawcy chętnie inwestują w szkolenia z tego zakresu. Na czym jednak one polegają i jakie partie materiału obejmują?

  Podstawową umiejętnością jaką można nabyć na szkoleniu z zakresu zarządzania zespołu są metody motywowania pracowników, zwłaszcza te niefinansowe. Trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, iż na zadowolenie i wydajność zespoły wpływa dużo więcej czynników niż same pieniądze.

  Kolejną umiejętnością nabytą na takim szkoleniu będzie sprawiedliwe delegowanie zadań oraz rozliczanie pracowników w ich wykonania. Najbardziej bowiem wydajny pracownik, niedoceniony może zupełnie i definitywnie stracić całkowity zapał do pracy. Nie bez znaczenia jest także dyscyplinowanie pracowników, którzy mają kłopot z akceptacją konieczności wykonywania zleceń poleconych przez przełożonego.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Przeszkoliliśmy ponad 50 tys. osób na stanowiskach menedżerskich. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

  Zapoznaj się z naszymi szkoleniami menadżerskimi.

  Na szkoleniu poruszana jest też zawsze kwestia budowania wizerunku własnego. Jak bowiem sprawić, aby pracownicy wykonywali zlecone im działania, jeżeli nie mają stuprocentowego zaufania i szacunku do przełożonego? To zwyczajnie niemożliwe. Dlatego tak ważną kwestią jest to, jak pracownicy postrzegają swojego pracodawcę czy kierownika.

  Tego typu szkolenia nie są szczególnie kosztowne, nie wymagają też dużo czasu. Zazwyczaj kończą się na jedno lub dwudniowym bloku wykładów. Czasami wzbogacone bywają o warsztaty i ćwiczenie, jednak zazwyczaj nie jest to konieczne. Zasadniczo chodzi tutaj bowiem uświadomienie szkolonym kwestii, z których nie zdawali sobie sprawy.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.