Zarządzanie ludźmi i czasem – szkolenia.

Posiadanie własnej firmy niesie za sobą wiele korzyści takich jak: większe zarobki niż praca na etacie, elastyczny czas pracy, bycie szefem samym dla siebie, możliwość większego rozwoju osobistego. Jednak posiada także kilka minusów.

7 grudnia 2018
zdjęcie - Zarządzanie ludźmi i czasem – szkolenia.


Posiadanie własnej firmy niesie za sobą wiele korzyści takich jak: większe zarobki niż praca na etacie, elastyczny czas pracy, bycie szefem samym dla siebie, możliwość większego rozwoju osobistego. Jednak posiada także kilka minusów.

Pracodawca ma na głowie o wiele więcej obowiązków niż pracownik. Dodatkowo musi się stale martwić o pracowników oraz musi umieć zarządzać pracą oraz ludźmi. A nie jest to takie proste.

Jednak istnieje wiele szkoleń, dzięki którym można się nauczyć jak zarządzać ludźmi oraz ich pracą aby przynosiło to korzyści firmie.

Dlaczego tak istotna jest umiejętność zarządzania ludźmi?

Umiejętność zarządzania ludźmi jest podstawą działania skutecznego pracodawcy. Szkolenie pozwala nabyć oraz udoskonalić posiadane kompetencje z zakresu zarządzania zespołem. Dodatkowo na szkoleniu powinno zostać ujęta kompleksowa tematyka wewnątrzgrupowych interakcji.

Ważny aspektem zarządzania ludźmi są narzędzia motywowania pracowników, trening kompetencji kierownika oraz umiejętność delegowania zadań. Każde szkolenie z zarządzania ludźmi powinno nawiązywać do poznanie tajników profesjonalnego i kompleksowego dowodzenia zespołem.

Drugim bardzo ważnym aspektem w firmie jest zarządzanie czasem. Czas zmarnowany i nieefektywnie wykorzystany to straty dla firmy. Dlatego każdy pracodawca powinien umiejętnie rozdysponować zadania oraz umieć zarządzać czasem i zadaniami przydzielonymi ludziom, tak by każda minuta w pracy była efektywnie wykorzystana. Nie każdy urodził się z takimi umiejętnościami ale nic straconego, ponieważ wszystkiego można się nauczyć na szkoleniach z zarządzania czasem.

Zarządzanie czasem to zarządzanie sobą lub w przypadku pracodawców zarządzanie ludźmi, których się zatrudnia do pracy. Często jest to właśnie kwestia zarządzania sobą w czasie, umiejętności planowania i wyznaczania priorytetów.

Także warto przyjrzeć się tematowi co się robi, ponieważ czasami jest tak, że ktoś się napracuje i nic z tego nie wynika. Szkolenie powinno nauczyć rozpoznawać rzeczy, które powinno się robić, ponieważ przyniosą efekt. A rzeczy, które nie przynoszą żadnych efektów powinno się z nich zrezygnować. Sztuką jest jednak rozpoznawanie tych rzeczy i umiejętność ich odróżniania.

Efektywne zarządzanie czasem to dodatkowo robienie rzeczy we właściwej kolejności. Na czas nie mamy wpływu, mamy natomiast wpływ i możemy wybierać to, co i jak będziemy robić w danym czasie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Skutecznie zarządź swoim czasem. Oferujemy szkolenie z zarządzania czasem podczas którego m. in.: dowiesz się jak planować i określać cele, jakie są bariery osobiste w zarządzaniu sobą w czasie, oraz jak je przezwyciężyć, poznasz techniki, które są pomocne w zarządzaniu czasem.

Zajrzyj również tutaj: flow, szkolenia dla firm warszawa.

Dlaczego warto wziąć udział w takim szkoleniu?


Szkolenie zarządzanie sobą w czasie daje możliwość lepszego zorganizowania swojego czasu. Czas w pracy jest dużym osobistym kapitałem i potencjałem, który albo wykorzystamy prawidłowo i efektywnie albo zmarnujemy. Lepsza organizacja pracy przyniesie korzyści nie tylko firmie ale także i pracownikom.

Efektywność pozwoli pracownikom pozytywnie myśleć na temat swoim obowiązków w pracy. Wpływ mechanizmów pozytywnego myślenia na stan emocjonalny osoby, motywację, oraz umiejętność realizacji celów jest ogromny. Dlatego zdanie sobie sprawy z tego, daje wiele możliwości danej osobie.

Także przy nauczeniu się jak dobrze organizować sobie czas pracy ważne jest aby rozpoznawać elementy, które pożerają czas, tzw. pożeracze czasu. Należą do nich: telefon, telewizja, radio, inne czynności, których nie musimy robić teraz a rozpraszają nas w wykonywaniu czynności w pracy.
Zatem takie szkolenia zarówno z zarządzania ludźmi jak i ich czasem mają ogromny wpływ na to jak pracuje firma.

Szczególnie polecane są takie szkolenia do pracodawców, którzy niedawno zaczęli swoją przygodę ze swoją firmą. Podstawy zarządzania przydadzą im się bardzo, aby już starcie dobrze rozpocząć pracę z ludźmi. Jednak na rynku można znaleźć wiele takich szkoleń, które przeznaczone są szczególnie dla już doświadczonych pracodawców. Tacy też muszą się szkolić, ponieważ świat idzie do przodu nauka także.

Zatem i liczne zachowania i reguły się zmieniają. Warto poznawać te najnowsze, ponieważ przynoszą najwięcej rezultatów. A pozytywne rezultaty są jak najbardziej mile widziane w firmie.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

10 maja 2017
Budowanie kultury współodpowiedzialności Kultura polskich firm przypomina kulturę folwarku W ostatnich latach obserwujemy renesans zainteresowania kwestiami kulturowymi. Dzięki intensywnym kontaktom zagranicznym polscy studenci, naukowcy, robotnicy budowlani, informatycy, kierowcy autobusów, dentyści itd. na własnej skórze przekonują się czym jest odrębność kulturowa. Z badań przeprowadzonych przez prof. Janusza Hryniewicza i wielu innych opracowań, wyłania się specyficzny rys stosunków panujących w polskich firmach,...
29 czerwca 2017
Alternatywa dla ocen okresowych - Performance Management PO CO NAM PERFORMANCE MANAGEMENT? Przez niemal trzy dekady specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi przekonywali nas, że "systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi". Z drugiej jednak strony niemal nieustannie spotykaliśmy się z problemami z wdrożeniem tego typu rozwiązań. Dość powiedzieć, że 2/3 wdrożeń SOP upada w trakcie...
12 kwietnia 2018
Koncepcja poziomów wartości Gravesa Czym jest koncepcja poziomów wartości Gravesa? Koncepcja poziomów wartości Gravesa, wcześniej znana jako koncepcja Spiral Dynamics Becka i Cowana, odpowiada na bardzo istotne pytania związane z życiem i motywami działania człowieka: dlaczego niektórzy z nas aby osiągnąć zamierzony cel kierują się walką, a dla innych najważniejsze jest przestrzeganie zasad i porządek? Dlaczego dla niektórych najistotniejszą rzeczą...
9 lipca 2018
Test Badania Kompetencji Harrisona Wstęp Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się „dopasować”, nie wykorzystują swojego pełnego potencjału lub nie są tak skuteczni, jak napisali w swoim CV?Dlaczego duża część zarządzania/przywództwa czy innych umiejętności społecznych nie zostaje przyswojona, dlaczego zostaje w szkolnej sali, zamiast przenieść się do miejsca pracy?Dlaczego tylu ludzi, posiadających ponadprzeciętne techniczne umiejętności pracy, ma problem z kontaktami międzyludzkimi?Odpowiedź...
10 lipca 2018
Dlaczego warto wprowadzić wellbeing w organizacji? Od czego zacząć? Autor: Agata Pelc, ekspert z zakresu wellbeing'u Wstęp Szanowni Państwo!Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
28 lutego 2022
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.