Dla kogo został stworzony fundusz socjalny?

Zakładowy fundusz socjalny to zdecydowanie rzecz, która całkiem kusi. W końcu, jeśli istnieje szansa jakiegoś dofinansowania, które ułatwi nam dzisiaj życie, szczególnie w dobie rosnących cen, to warto z niej skorzystać. Dla kogo jednak został stworzony zakładowy fundusz świadczeń socjalnych? Jak rozdysponowane są środki?

17 czerwca 2019
zdjęcie - Dla kogo został stworzony fundusz socjalny?

Dla kogo został stworzony fundusz socjalny?

Zakładowy fundusz socjalny to zdecydowanie rzecz, która całkiem kusi. W końcu, jeśli istnieje szansa jakiegoś dofinansowania, które ułatwi nam dzisiaj życie, szczególnie w dobie rosnących cen, to warto z niej skorzystać. Dla kogo jednak został stworzony zakładowy fundusz świadczeń socjalnych? Jak rozdysponowane są środki?

Zakładowy fundusz świadczeń socjalnych - najważniejsze informacje

Na wstępie warto powiedzieć generalnie kilka słów o samym funduszu socjalnym. Przede wszystkim dzisiaj fundusz socjalny obowiązkowy jest dla każdego pracodawcy jednostki samorządowej oraz budżetowej a także z sektora prywatnego, jeśli na dzień 1 stycznia zatrudnianych jest min. 50 pracowników w wymiarze pełnym. Środkami generalnie dysponuje pracodawca i to on określa, jak rozdysponować środki, co wcale nie jest łatwe.

Pamiętać bowiem należy, że wieloma sprawami nie można się kierować, jak chociażby stażem pracy, jej jakością, etatem itp. Co więcej nie na wszystko fundusz może być przeznaczony. Generalnie świadczenia z funduszu socjalnego mogą zostać wykorzystane przykładowo na : świadczenia urlopowe albo dofinansowanie wypoczynku, zapomogę dla pracownika, którego dotknęło poważne zdarzenie losowe, choroba, mającego niepełnosprawne dziecko, paczki żywnościowe, świadczenia kulturalne, sportowe i wiele, wiele innych.

Szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych - jedno z ważniejszych szkoleń

Trudno wszystkie informacje przekazać w jednym artykule, dlatego też należy koniecznie wybrać się oraz zorganizować szkolenie dla pracowników w zakresie właśnie zakładowego funduszu socjalnego. Na takim kursie zostaną poruszone bardzo szczegółowo wszelkie zagadnienia z zakresu własnie funduszów socjalnych: kto musi je mieć, jak nimi dysponować, żeby było to uczciwe i legalne itp.

Szkolenia kadry płace

Niemniej jednak nie tylko szkolenie zakładowy fundusz świadczeń socjalnych jest dzisiaj pewną koniecznością. Teraz bowiem, przy wszelkich nowelizacjach itp. trzeba także mieć na uwadze ważną sprawę, jaką jest dokumentacja pracownicza, a konkretniej jej prywatność. Obecnie bowiem na pracodawcy ciąży dość poważny i odpowiedzialny obowiązek, aby w żadne sposób nie doprowadzać do nadużywania w zakresie pobierania danych personalnych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

7 kwietnia 2020
Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
7 kwietnia 2020
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
7 kwietnia 2020
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
7 kwietnia 2020
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
7 kwietnia 2020
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.