Jak często zmienia się kodeks pracy?

Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 roku jest jednym z ważniejszych aktów prawnych powszechnie obowiązujących w Polsce. Reguluje ona kwestie związane z nawiązywaniem stosunku o pracę, jak również te związane z pełnieniem konkretnych obowiązków służbowych. Zapoznać się z nią można m.in. podczas szkolenia z prawa pracy.

zdjęcie - (the_title())


Jak często zmienia się kodeks pracy?

Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 roku jest jednym z ważniejszych aktów prawnych powszechnie obowiązujących w Polsce. Reguluje ona kwestie związane z nawiązywaniem stosunku o pracę, jak również te związane z pełnieniem konkretnych obowiązków służbowych.

W Kodeksie pracy znajdziemy między innymi informacje dotyczące tego, że podstawowym obowiązkiem pracodawcy jest wypłata na rzecz pracownika wynagrodzenia. Pracodawcy, którzy chcą być w pełni świadomi swoich obowiązków wobec pracownika mogą wziąć na przykład udział w wynagrodzenie pracowników szkolenie.

Nietrudno zaś odgadnąć, że kluczowym obowiązkiem pracownika będzie świadczenie na rzecz swojego pracodawcy pracy określonego rodzaju, w ustalonym miejscu i czasie. Kodeks pracy powinien znać zatem każdy pracownik i pracodawca. Nie da się jednak ukryć, że przepisy tej Ustawy bardzo często ulegają przeobrażeniom.

Często niektóre przepisy tracą swoją ważność, a brzmienie innych ulega jedynie subtelnym przemianom. Czasami jednak dochodzi do bardzo istotnych nowelizacji Kodeksu Pracy. Nic w tym dziwnego, gdyż Ustawę uchwalono jeszcze w latach 70, a od tego czasu sporo się zmieniło.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

Konieczna staje się więc zmiana przepisów prawnych, po to, by umożliwiały one odnalezienie się w aktualnej rzeczywistości. Nowelizacje Kodeksu pracy są zatem nie tylko częste, ale również bardzo potrzebne. Niezmiernie ważne zmiany z punktu widzenia zarówno pracownika jak i pracodawcy zaszły we wrześniu 2019 roku.

Wydłużono między innymi termin związany ze sprostowaniem świadectwa pracy, gdy wnioskuje o to pracownik. Dotychczas termin ten wynosił 7 dni, czas ten wydłużono do 14 dni. Ważne zmiany dotyczą również urlopu macierzyńskiego oraz rodzicielskiego. Urlop ten będą od tej pory mogli wziąć także dziadkowie.

Po jego zakończeniu będzie można na przykład wziąć urlop wypoczynkowy. Zmiany w Kodeksie pracy zachodzą tak naprawdę każdego roku. Aby móc się z nimi zapoznać, dobrze jest uczęszczać na szkolenia z prawa pracy. Wszystkie Kodeks pracy szkolenia powinny zostać poprowadzone przez należycie wykwalifikowane kadry.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.