Kodeks pracy – nowości.

Kodeks pracy to główny zbiór przepisów określających warunki prawa pracy. Obowiązuje ono od 1975 roku, choć aktualnie jest nowelizowane by dostosować je do zmieniającego się świata, jak i potrzeb ludzi. Ostatnia nowelizacja z maja 2018 roku, przyniosła szereg zmiana w kodeksie pracy, które warto sobie przybliżyć by być na bieżąco i przez swoja niewiedzę nie mieć kłopotów, lub też nie dać się naciągnąć. 

zdjęcie - Kodeks pracy – nowości.

 

Kodeks pracy to główny zbiór przepisów określających warunki prawa pracy. Obowiązuje ono od 1975 roku, choć aktualnie jest nowelizowane by dostosować je do zmieniającego się świata, jak i potrzeb ludzi. Ostatnia nowelizacja z maja 2018 roku, przyniosła szereg zmiana w kodeksie pracy, które warto sobie przybliżyć by być na bieżąco i przez swoja niewiedzę nie mieć kłopotów, lub też nie dać się naciągnąć.

Pierwszą i najbardziej efektowną zmianą, która zatrzęsła nie tylko życiem pracodawców, jak i pracowników ale także wielu innych osób jest modyfikacja wynikająca z pojawienia się RODO, czyli rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

Uczestników tego szkolenia interesują również:

RODO to nic innego jak zwiększenie bezpieczeństwa naszych prywatnych danych przez pracodawców. Ma to także ogromne przełożenie na sposób wykorzystania informacji o pracowniku przez pracodawcę, dlatego też całkowicie zmieniły się sposoby rekrutacji pracowników, zarządzania kadrami, a także kontaktu z pracownikami.

Dodatkową zmianą jaka została wprowadzona jest zmiana dotycząca monitoringu w miejscu pracy. W efekcie tych działań, pracodawca bez zgody pracowników może monitorować swoich podwładnych w ramach zwiększenia ich bezpieczeństwa. 2018 rok przyniósł także zmiany w samych przepisach dotyczących czasu pracy.

Zajrzyj do naszej strefy wiedzy po więcej artykułów na temat prawa pracy:


Mowa tu bardziej o prawnym przyjęciu niektórych form elastycznego czasu pracy, przez co będą one się znajdowały w kodeksie pracy i każdy będzie miał do nich prawo ( oczywiście o ile dana praca na to pozwala).

Kodeks pracy to wspaniałą narzędzie pokazujące nam granice między pracownikiem a pracodawcą, jak i określające stosunki jakie powinni zachować między sobą. Ciężko więc się nie zgodzić, że bez takiego dokumentu, praca była by o wiele trudniejsza do zdobycia, jak i również do wykonywania.

Aktualnie bezrobocie na rynku Polskim spada, stąd ważne jest by każdy przyszły pracownik wiedział jakie są jego prawa, a także czego może od niego oczekiwacz pracodawca. Takie rozwiązanie jest wygodne dla obu stron, jak i przynosi wiele efektów.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.