Kodeks pracy – nowości.

Kodeks pracy to główny zbiór przepisów określających warunki prawa pracy. Obowiązuje ono od 1975 roku, choć aktualnie jest nowelizowane by dostosować je do zmieniającego się świata, jak i potrzeb ludzi. Ostatnia nowelizacja z maja 2018 roku, przyniosła szereg zmiana w kodeksie pracy, które warto sobie przybliżyć by być na bieżąco i przez swoja niewiedzę nie mieć kłopotów, lub też nie dać się naciągnąć. 

   

  Kodeks pracy to główny zbiór przepisów określających warunki prawa pracy. Obowiązuje ono od 1975 roku, choć aktualnie jest nowelizowane by dostosować je do zmieniającego się świata, jak i potrzeb ludzi. Ostatnia nowelizacja z maja 2018 roku, przyniosła szereg zmiana w kodeksie pracy, które warto sobie przybliżyć by być na bieżąco i przez swoja niewiedzę nie mieć kłopotów, lub też nie dać się naciągnąć.

  Pierwszą i najbardziej efektowną zmianą, która zatrzęsła nie tylko życiem pracodawców, jak i pracowników ale także wielu innych osób jest modyfikacja wynikająca z pojawienia się RODO, czyli rozporządzenia o ochronie danych osobowych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Kodeks pracy zmienia się nieustająco. Jedynie znajomość praktycznych konsekwencji zmian pozwala na bezpieczeństwo procesów kadrowych. Zapraszamy na szkolenie zmiany w prawie pracy.

  Uczestników tego szkolenia interesują również:

  RODO to nic innego jak zwiększenie bezpieczeństwa naszych prywatnych danych przez pracodawców. Ma to także ogromne przełożenie na sposób wykorzystania informacji o pracowniku przez pracodawcę, dlatego też całkowicie zmieniły się sposoby rekrutacji pracowników, zarządzania kadrami, a także kontaktu z pracownikami.

  Dodatkową zmianą jaka została wprowadzona jest zmiana dotycząca monitoringu w miejscu pracy. W efekcie tych działań, pracodawca bez zgody pracowników może monitorować swoich podwładnych w ramach zwiększenia ich bezpieczeństwa. 2018 rok przyniósł także zmiany w samych przepisach dotyczących czasu pracy.

  Zajrzyj do naszej strefy wiedzy po więcej artykułów na temat prawa pracy:


  Mowa tu bardziej o prawnym przyjęciu niektórych form elastycznego czasu pracy, przez co będą one się znajdowały w kodeksie pracy i każdy będzie miał do nich prawo ( oczywiście o ile dana praca na to pozwala).

  Kodeks pracy to wspaniałą narzędzie pokazujące nam granice między pracownikiem a pracodawcą, jak i określające stosunki jakie powinni zachować między sobą. Ciężko więc się nie zgodzić, że bez takiego dokumentu, praca była by o wiele trudniejsza do zdobycia, jak i również do wykonywania.

  Aktualnie bezrobocie na rynku Polskim spada, stąd ważne jest by każdy przyszły pracownik wiedział jakie są jego prawa, a także czego może od niego oczekiwacz pracodawca. Takie rozwiązanie jest wygodne dla obu stron, jak i przynosi wiele efektów.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

  Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
  Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
  Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
  Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
  Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

  Zapraszamy do naszej

  gamma Wiki +

  Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
  Raporty HR
  Raporty HR

  Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

  Video
  Video

  Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

  Audio
  Audio

  Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

  Artykuły
  Artykuły

  Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108


  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.