O czym mówi kodeks pracy art 36?

Rozwiązywanie umów o pracę rozpoczyna się przede wszystkim od tego, iż powinna ona zostać wypowiedziana odpowiednio wcześnie. Regulacja taka została zawarta w artykule 36 Kodeksu Pracy, gdzie wyraźnie określono terminy wypowiedzeń umów o prace zarówno na czas nieokreślony jak i określony. Warto poznać kodeks pracy szkolenia nam w tym pomogą.

zdjęcie - (the_title())


O czym mówi kodeks pracy art 36?

Rozwiązywanie umów o pracę rozpoczyna się przede wszystkim od tego, iż powinna ona zostać wypowiedzenia odpowiednio wcześnie. Regulacja taka została zawarta w artykule 36 Kodeksu Pracy, gdzie wyraźnie określono terminy wypowiedzeń umów o prace zarówno na czas nieokreślony jak ii określony.

Terminy te zależne są przede wszystkim od długości stażu pracy w danej firmie, im dłuższy – tym również dłuższy jest okres wypowiedzenia. Zgodnie z treścią tego właśnie artykułu minimalny okres wypowiedzenia umowy o pracę wynosi 2 tygodnie, maksymalny zaś 3 miesiące. Oczywiście terminy te nie odnoszą się do umów na okres próbny, to bowiem zostało uregulowane w innym artykule kodeksu pracy.

Ten przepis, podobnie zresztą jak wiele innych znajdujących się w kodeksie pracy zalicza się do istotnych, i praktycznie każdy kto zajmuje się sprawami pracowniczymi powinien znać jego treść i umieć go prawidłowo interpretować.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Poznaj nasz dział szkoleń prawnych. Szkolenia związane z nowym orzecznictwem.

Z tego zakresu rekomendujemy następujące warsztaty:

Dlatego też coraz więcej firm inwestuje w odpowiednie szkolenia dla swoich pracowników, aby dzięki temu nabyli oni właściwej wiedzy. Dzięki odpowiedniemu i zgodnemu z prawem prowadzeniu spraw, w tym właśnie pracowniczych cała firma działa znacznie lepiej. Jak chodzi o kodeks pracy szkolenia z jego znajomości mają bardzo różnorodną formę.

Niektóre omawiają ogólnie cały dokument, inne zaś skupiają się w dużej mierze na konkretnym, wskazanym jego fragmencie. Zazwyczaj firma zlecająca przeprowadzenie szkolenia wskazuje także zakres, jaki ją najbardziej interesuje.

Często są to między innymi wynagrodzenia pracowników szkolenia obejmują nie tylko kwestie wynagrodzeń na gruncie kodeksu pracy, ale również zawierają często informacje praktyczne, jak obliczać wynagrodzenie i poszczególne jego składniki, bazując na przykład na przepisach skarbowych.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także kursy, których głównym celem jest przede wszystkim przybliżenie zmian planowanych w kodeksie pracy i powiązanych z nim dokumentach. Szkolenie prawo pracy 2020 to obecnie dość popularne kursy, skupiają się bowiem na tych zmianach, które już zostały zapowiedziane, jednakże wchodzą w życie nieco później.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.