Jak postępować z trudnym pracownikiem?

Nie znam osoby, która nie marzyłaby, żeby wszystko wokół niej toczyło się gładko, bez większych turbulencji czy przeszkód. Pracując jednak z ludźmi trzeba mieć na uwadze to, że czynnik ludzki jest chyba bardziej nieprzewidywalny od sił natury. A już prowadząc firmę absolutnie trzeba mieć nie dość, że dużo energii i siły do walki o przetrwanie na konkurencyjnym rynku to również tyle samo, jeśli nie więcej cierpliwości do pracowników. Podczas prowadzenia rozmowy rekrutacyjnej nikt nie jest do końca pewny, jakim pracownikiem okaże się kandydat. 

  Nie znam osoby, która nie marzyłaby, żeby wszystko wokół niej toczyło się gładko, bez większych turbulencji czy przeszkód. Pracując jednak z ludźmi trzeba mieć na uwadze to, że czynnik ludzki jest chyba bardziej nieprzewidywalny od sił natury. A już prowadząc firmę absolutnie trzeba mieć nie dość, że dużo energii i siły do walki o przetrwanie na konkurencyjnym rynku to również tyle samo, jeśli nie więcej cierpliwości do pracowników.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Gamma – firma szkoleniowa roku.

  Jak coaching wyzwala ludzki potencjał? Jak zostać liderem transformacyjnym? Jak sprawnie i skutecznie zarządzać zmianą? Co to jest flow i jak przejść od apatii do pasji? Zapraszamy na nasze szkolenia.

  Zapoznaj się z całym działem szkoleń menadżerskich: szkolenie menadżerskie

  Podczas prowadzenia rozmowy rekrutacyjnej nikt nie jest do końca pewny, jakim pracownikiem okaże się kandydat.

  Jeżeli bowiem jest on inteligentny to będzie potrafił w trakcie rozmowy, która przecież trwa zazwyczaj około godziny, stworzyć wrażenie człowieka idealnie pasującego do organizacji. Żaden z nich też nie przyzna się do tego, że jest konfliktowy, lub z natury stara się pracować jak najmniejszym nakładem sił. Jeżeli zatem będziemy mieli tego pecha i zatrudnimy taką osobę, to prędzej czy później okaże się, że zafundowaliśmy sobie nie lada problem. Pojawia się wtedy pytanie: jak postępować z trudnym pracownikiem?

  Odpowiedź jest jedna – należy do sprawy podejść indywidualnie. Nie da się podać jednej, konkretnej recepty, bowiem środki, jakich należy użyć są zależne od wielu zmiennych, między innymi od tego jak bardzo zależy nam na utrzymaniu w pracy tej problemowej jednostki, czy możemy sobie pozwolić na stratę innego członka załogi (z którym nasz delikwent jest w konflikcie), jakie mamy możliwości przesunięć kadrowych lub czy jego zachowanie może nas narazić na straty lub problemy.

  Zwolnienie takiej osoby, choć wdaje się łatwym i oczywistym załatwieniem sprawy, wcale takie być nie musi. Jest to niejako chowanie głowy w piasek (choć czasem jest to rzeczywiście jedyne wyjście, by uchronić się przed poważniejszymi problemami). Zanim dojdzie do ostateczności są inne metody na zdyscyplinowanie trudnego pracownika.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Przeszkoliliśmy ponad 50 tys. osób na stanowiskach menedżerskich. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

  Zapoznaj się z naszymi szkoleniami menadżerskimi.

  Na czym polegają i jakie niosą ze sobą korzyści i ryzyka to temat niejednego szkolenia, które każdy menadżer chcący być odpowiednio przygotowany do pełnienia swojej funkcji powinien odbyć.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.