Zarządzanie projektami dla początkujących

Projektem możemy nazwać realizację każdego celu w naszym życiu. Proces realizacji projektu posiada określony czas, jest podzielony na etapy i powinien mieć określony budżet. Z projektami spotykamy się więc na co dzień: zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

  Projektem możemy nazwać realizację każdego celu w naszym życiu. Proces realizacji projektu posiada określony czas, jest podzielony na etapy i powinien mieć określony budżet. Z projektami spotykamy się więc na co dzień: zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zapraszamy na zarządzanie projektami szkolenie. Na szkoleniu dowiesz się m. in.: jak opracować plan projektu? Jak zarządzić czasem i jakością w projekcie? Jak zadbać o przepływ informacji? Jakie są dobre praktyki w zarządzaniu projektami?

  Powiązane z tym tematem: szkolenie zarządzanie zespołem pracowniczym, szkolenia po angielsku, szkolenia miękkie Warszawa.

  Podejście projektowe - czym jest?

  Podejście projektowe do wyznaczania i realizacji poszczególnych celów oznacza kompleksowy rodzaj zarządzania, którego możemy nauczyć się idąc na agile foundation szkolenie.

  Takie podejście pozwala nam wyznaczać określone cele, a następnie wyznaczać konkretne ścieżki postępowania, które pomogą w jego realizacji. Aby skuteczniej zarządzać projektem musimy pamiętać o kilku etapach projektowania:

  • Wyznaczanie celu powinno odbywać się przy pomocy metody SMART (czasem również SMARTER), dzięki czemu zyskujemy obraz mierzalnych, realnych celów, które z łatwością zmienimy w projekt.
  • Nasze cele powinny posiadać dokładną ścieżkę realizacji. Najlepiej podzielić je na poszczególne, krótkie i charakterystyczne etapy, dzięki którym łatwiej umiejscowimy je w czasie.
  • Już na etapie planowania projektu powinniśmy wybrać technikę, którą wykorzystamy przy realizacji celu. Jednak metoda ta powinna dotyczyć zarówno samego projektu, jak i zarządzania czasem, kapitałem ludzkim lub innymi elementami projektu.

  Jak nauczyć się zarządzania projektami?

  Szkolenia scrum i kursy z zakresu zarządzania projektami to bez wątpienia doskonały sposób na poznanie metod i technik, które umożliwią nam skuteczną i efektywną realizację wszelkich celów. Jeśli chodzi o szkolenie zarządzanie projektami Warszawa (szkolenie agile), podobnie jak inne duże miasta w Polsce, oferuje dostęp zarówno do ogólnych, kompleksowych kursów dla początkujących, jak i specjalistycznych szkoleń akredytowanych, które kierowane są do osób zaawansowanych.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Firma Gamma sp. j. zaprasza na szkolenie z Design Thinking. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, gdzie uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cykl Design Thinking. Dzięki temu, mogą oni od razu przećwiczyć  idee Design Thinking, co pozwala na szybsze  wdrożenie tej metodyki w praktykę zawodową. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działu HR. Zobacz również: szkolenie zarządzanie projektami, szkolenia dla menedżerów.

  Dzięki temu mamy możliwość wypracowania odpowiednich podstaw i przećwiczenia konkretnych metod, co pozwala na uzyskanie praktycznej i użytecznej wiedzy teoretycznej i praktycznej, która znacząco usprawni nasze działanie i umożliwi bardziej wydajną pracę z każdym projektem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.