Sprawny przywódca

Kierownik to funkcja obarczona wieloma zadaniami oraz odpowiedzialnością za wyniki pracy całego podlegającego mu zespołu. To warunek konieczny posiadania takiej władzy i praw. Jednak, aby zostać menedżerem należy się do tego zadania odpowiednio przygotować. Najlepiej jest odbyć szkolenie menedżerskie, które kompleksowo uczy do tego zadania.

  Kierownik to funkcja obarczona wieloma zadaniami oraz odpowiedzialnością za wyniki pracy całego podlegającego mu zespołu. To warunek konieczny posiadania takiej władzy i praw. Jednak, aby zostać menedżerem należy się do tego zadania odpowiednio przygotować. Najlepiej jest odbyć szkolenie menedżerskie, które kompleksowo uczy do tego zadania.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Jak budować wiarygodność, autorytet i charyzmę, czyli jak stać się liderem transformacyjnym - zapraszamy na szkolenie z przywództwa.

  Zobacz też:  Większość osób, którym powierzana jest ta funkcja są odpowiedzialne, terminowe, zorganizowane i dobrze wywiązujące się ze swoich obowiązków. Zazwyczaj są to doświadczeni pracownicy, na których można polecać – zatrudnieni z zewnątrz czy też awansowani z szeregów firmowych. Decyzja ta musi być podjęta w oparciu o predyspozycje kandydata.

  Jeżeli jednak awansuje się jakiegoś pracownika, należy liczyć się konfliktami w miejscu pracy, ponieważ pojawi się naturalna w takim wypadku zazdrość oraz zawód i negatywne opinie. Lepiej jest zatrudnić nową osobę bez żadnej historii. O ile jest to ryzykowne, może okazać się w dalszej perspektywie znacznie wygodniejsze.

  Nie oznacza to jednak, że kompetentny menedżer powinien być pozostawiony samemu sobie. Należy też popierać jego decyzje albo okazywać aprobatę, ponieważ w ten sposób pracownicy będą wiedzieli, że został on zatrudniony za zgodą kierownictwa. Wtedy znacznie łatwiej poprzeć umiejętności, jakie posiada.

  Wykazanie się to jedno, jednak wsparcie ze strony kierownictwa to drugie. Nie należy jednak przesadzać i zachować dystans, ponieważ nadmiar uwagi może być źle odebrany.  Menedżerowie z różnym doświadczeniem inaczej podchodzą do wykonywanych przez siebie obowiązków, z czym również należy się liczyć. Ci starsi są w stanie szybciej oszacować bilans korzyści i strat oraz lepiej wiedzą, jak kierować zespołem pracowniczym. Nie nauczy tego żadna szkoła, jedynie obcowanie z różnymi typami ludzi i znalezienie się w różnego rodzaju sytuacjach.

  Firmy zyskują w ten sposób umiejętnego kierownika, a pracownicy przywódcę, za którym mogą bez obaw podążać, wiedząc, że będzie on ich uczciwie oceniał i nagradzał za wykonywaną pracę, oraz stanie po ich stronie w uzasadnionej sytuacji.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.