Zarządzanie ludźmi i czasem w firmie

Prowadzenie firmy nie jest prostą sprawą, ponieważ pracodawca ma na swojej głowie prowadzenie dokumentacji, rozdzielanie zadań pomiędzy pracowników, premiowanie pracowników, ocenianie ich a także przyjmowanie zleceń.

10 grudnia 2018
zdjęcie - Zarządzanie ludźmi i czasem w firmie

 

Prowadzenie firmy nie jest prostą sprawą, ponieważ pracodawca ma na swojej głowie prowadzenie dokumentacji, rozdzielanie zadań pomiędzy pracowników, premiowanie pracowników, ocenianie ich a także przyjmowanie zleceń. Ponadto musi kontrolować swoich pracowników aby pracowali efektywnie i nie marnowali swojego czasu w firmie, ponieważ taka nieefektywna praca przynosi straty firmie.

Jeżeli pracodawca jest początkujący i nie ma jeszcze doświadczenia w kierowaniu firmą a także swoimi pracownikami to warto aby wziął udział w szkoleniach dotyczących zarządzania ludźmi i czasem w firmie.

Spójność i stabilność zachowania oraz konsekwencja w działaniu to bardzo istotne czynniki budujące autorytet menadżera i wpływające na jego odbiór przez pracowników. Dlatego jeśli pracodawca chce stworzyć podstawę do skutecznego zarządzania ludźmi to powinien zdefiniować własną wizję bycia menadżerem, określić swoją rolę zawodową a także rolę zawodowych swoich pracowników, stworzyć hierarchię wartości własnych i w zespole oraz stworzyć standard zachowań i zasad współpracy z podwładnymi.

Nie można mówić o konsekwencji, ani spójności zachowania, jeśli nie ma się jasności, co do własnej roli zawodowej – jej wizji, misji, celów. Można się nauczyć tych wszystkich celów podczas szkolenia z zarządzania ludźmi.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Skutecznie zarządź swoim czasem. Oferujemy szkolenie z zarządzania czasem podczas którego m. in.: dowiesz się jak planować i określać cele, jakie są bariery osobiste w zarządzaniu sobą w czasie, oraz jak je przezwyciężyć, poznasz techniki, które są pomocne w zarządzaniu czasem.

Zajrzyj również tutaj: flow, szkolenia dla firm warszawa.

Szkolenia z zarządzania są bardzo praktyczne i przydatne, ponieważ można się dowiedzieć wielu praktycznych działań, dzięki których zwiększa się efektywność pracy. Także można nabyć nowych znajomości, dzięki którym można później poszerzasz swoje horyzonty zawodowe. Nigdy nie wiadomo kiedy przyda się jakaś nowa znajomość.

Kolejnym aspektem, który jest bardzo przydatny w prowadzeniu firmy jest zarządzanie czasem swoim jak i pracowników. Zarządzanie czasem szkolenie jest bardzo przydatnym szkoleniem zarówno dla pracodawcy jak i pracownika, ponieważ dzięki uczestnictwu tego szkolenia jego uczestnicy uświadamiają sobie bardzo ważną wiedzę dotyczącą obszaru planowania, uczestnicy mogą zrozumieć jak ważna jest praca według harmonogramu i jakie korzyści wypływają z tego planu.

Na szkoleniu zostaną przekazane narzędzia do zarządzania własnym czasem. Nauczenie skuteczniejszego korzystania z planów wytyczonych odgórnie jest kolejnym punktem, który zostanie przekazany na szkoleniu. Jest on bardzo ważny w celu zmobilizowania pracowników do wykonywania obowiązków zleconych przez pracodawcę. Tylko podporządkowanie się zadaniom pracodawcy mogą dać duże rezultaty w pracy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

Mogą Cię zainteresować: Agile, design thinking warszawaszkolenia otwarte warszawa.

Każdy pracownik powinien posiadać taką umiejętność jak wykształcenie u siebie umiejętności samomotywacyjnych. Jest to ważna umiejętność, ponieważ nie zawsze pracodawca ma możliwość osobistego zmotywowania pracownika do pracy. A wiadomo, że motywacja zwiększa efektywność pracy każdego pracownika.

Dlatego jeżeli pracodawca nie może zmobilizować pracowników do efektywnej pracy to pracownik powinien sam u siebie wykrzesać taką samo motywację. W tym celu jego efektywność zostanie zwiększona.

Ważnym aspektem poruszanym na szkoleniu zarządzania czasem jest przekazanie przez prowadzących szkolenie narzędzi do prawidłowego sporządzania planu pracy. Plan powinien być sporządzany regularnie aby każdy pracownik wiedział codziennie co ma zrobić i w jakim czasie, aby był wydajny i efektywny.

A także plan powinien być zrozumiały tak żeby każdy pracownik mógł sam zrozumieć bez zbędnych pytań co ma zrobić. W razie wątpliwości pracodawca powinien wyrazić chęć pomocy czy udzielenia porady.

Dzisiejsze szkolenia pokazują ciekawe sposoby na oszczędności czasu i energii. Taka oszczędność jest ważna, ponieważ nie warto tracić całej swojej energii na pracę. Trzeba być efektywnym jednak nie za cenę całej swojej energii. Zatem szkolenie nauczy każdego z uczestników w jaki sposób pracować efektywnie aby nie tracić całej swojej energii. W tym celu potrzebna będzie umiejętność określania priorytetów w pracy.

Takie szkolenia pozwalają na nauczenie się wielu trików, które są niezbędne w zarządzaniu swojej firmy, które opiera się głównie na zarządzaniu ludźmi jak i czasem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firma Gamma sp. j. zaprasza na szkolenie z Design Thinking. Szkolenie prowadzone jest metodą warsztatową, gdzie uczestnicy zostaną przeprowadzeni przez cykl Design Thinking. Dzięki temu, mogą oni od razu przećwiczyć  idee Design Thinking, co pozwala na szybsze  wdrożenie tej metodyki w praktykę zawodową. Szkolenie jest przeznaczone dla pracowników działu HR. Zobacz również: szkolenie zarządzanie projektami, szkolenia dla menedżerów.

ZOBACZ NAJCIEKAWSZE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

10 maja 2017
Budowanie kultury współodpowiedzialności Kultura polskich firm przypomina kulturę folwarku W ostatnich latach obserwujemy renesans zainteresowania kwestiami kulturowymi. Dzięki intensywnym kontaktom zagranicznym polscy studenci, naukowcy, robotnicy budowlani, informatycy, kierowcy autobusów, dentyści itd. na własnej skórze przekonują się czym jest odrębność kulturowa. Z badań przeprowadzonych przez prof. Janusza Hryniewicza i wielu innych opracowań, wyłania się specyficzny rys stosunków panujących w polskich firmach,...
29 czerwca 2017
Alternatywa dla ocen okresowych - Performance Management PO CO NAM PERFORMANCE MANAGEMENT? Przez niemal trzy dekady specjaliści od zarządzania zasobami ludzkimi przekonywali nas, że "systemy ocen pracowniczych są jednym z podstawowych wymogów profesjonalnego zarządzania zasobami ludzkimi". Z drugiej jednak strony niemal nieustannie spotykaliśmy się z problemami z wdrożeniem tego typu rozwiązań. Dość powiedzieć, że 2/3 wdrożeń SOP upada w trakcie...
12 kwietnia 2018
Koncepcja poziomów wartości Gravesa Czym jest koncepcja poziomów wartości Gravesa? Koncepcja poziomów wartości Gravesa, wcześniej znana jako koncepcja Spiral Dynamics Becka i Cowana, odpowiada na bardzo istotne pytania związane z życiem i motywami działania człowieka: dlaczego niektórzy z nas aby osiągnąć zamierzony cel kierują się walką, a dla innych najważniejsze jest przestrzeganie zasad i porządek? Dlaczego dla niektórych najistotniejszą rzeczą...
9 lipca 2018
Test Badania Kompetencji Harrisona Wstęp Dlaczego niektórzy ludzie nie potrafią się „dopasować”, nie wykorzystują swojego pełnego potencjału lub nie są tak skuteczni, jak napisali w swoim CV?Dlaczego duża część zarządzania/przywództwa czy innych umiejętności społecznych nie zostaje przyswojona, dlaczego zostaje w szkolnej sali, zamiast przenieść się do miejsca pracy?Dlaczego tylu ludzi, posiadających ponadprzeciętne techniczne umiejętności pracy, ma problem z kontaktami międzyludzkimi?Odpowiedź...
10 lipca 2018
Dlaczego warto wprowadzić wellbeing w organizacji? Od czego zacząć? Autor: Agata Pelc, ekspert z zakresu wellbeing'u Wstęp Szanowni Państwo!Czym jest wellbeing i jak wykorzystać go do zarządzania organizacją? Jak właściwie dbać o dobrostan pracownika tak, aby połączyć zaspokojenie jego potrzeb i potrzeb organizacji? Jak dzięki well-beingowi stać się organizacją tętniącą dobrą i pozytywną energią, która zamienia tę energię na wartość...

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

27 kwietnia 2022
Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
28 lutego 2022
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
24 maja 2021
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
26 kwietnia 2021
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
25 marca 2021
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.