Prawdziwi przywódcy powinni postępować zgodnie z modelem pięciu strategii działania – poznaj go!

Przywództwo to danie ludziom szansy wykonywania tego, czego się od nich wymaga, w najbardziej ludzki i skuteczny sposób.

zdjęcie - (the_title())


  Max De Pree – prezes i dyrektor generalny Herman Miller Inc., które zostało uznane przez magazyn magazyn Fortune za jedną z 10 najlepiej zarządzanych i twórczych firm – twierdzi, że przywództwo polega na „daniu ludziom szansy wykonywania tego, czego się od nich wymaga, w najbardziej ludzki i skuteczny sposób”, a lider to osoba, która umożliwia swoim pracownikom wykorzystanie wszystkich ich możliwości.

  Po pierwsze zachowania, po drugie cechy

  Głównym przesłaniem z koncepcji jest definiowanie przywództwa jako ciągu konkretnych zachowań, a nie cech, które liderzy powinni posiadać jak np.: wiarygodność i wytrwałość. Dzięki treningowi można nauczyć się określonych zachowań, co w rezultacie doprowadzi do zdobycia pewnych cech charakteru jak np. otwartości na innych. Najprostszym sposobem nabycia określonych cech charakteru jest nauczenie się zachowań, w których te cechy się przejawiają.

  Autorzy stworzyli model przywództwa, który nazywa się CLIMB (wspinać się), a skrót pochodzi od pięciu angielskich słów:

   

  • Kreuj - kreuj pomyślną przyszłość poprzez tworzenie i przekazywanie wizji. Dokonuj zmian, które są konieczne do jej osiągnięcia.
  • Zorientuj organizację na klienta - wydobywaj, ale także reaguj odpowiednio na potrzeby klienta
  • Zaangażuj swoich pracowników - wspieraj swoich pracowników, dziel się informacjami, rozwiązuj problemy, podejmuj decyzje.
  • Zarządzaj pracą - używaj umiejętności dotyczących zarządzania projektami, czasem i zasobami.
  • Buduj - zespół poprzez wspieranie go i okazywanie zrozumienia, ale także buduj własną wiarygodność poprzez branie odpowiedzialności za to, co robisz, przestrzeganie etyki zawodowej.

   

  Model CLIMB pozwala ocenić przywództwo na wszystkich szczeblach, nie tylko kierowniczych. Jest też użyteczny w poprawie efektywności przywódców poprzez nauczenie ludzi umiejętności przedstawionych w tym modelu. Oferowane przez Gammę szkolenia otwarte menedżerskie pozolą na rozwinięcie zarówno zdolności przywódczych jak i radzenia sobie z zespołem w organizacji. W dziale: szkolenia administracja znajdziesz również tematy rowzoju menadżerów na różnych szczeblach hierarchi w urzędzie np: szkolenia z negocjacji czy szkolenia techniki sprzedaży.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
  Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
  Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
  Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
  TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.