Prawdziwi przywódcy powinni postępować zgodnie z modelem pięciu strategii działania – poznaj go!

Przywództwo to danie ludziom szansy wykonywania tego, czego się od nich wymaga, w najbardziej ludzki i skuteczny sposób.

zdjęcie - Prawdziwi przywódcy powinni postępować zgodnie z modelem pięciu strategii działania – poznaj go!


Max De Pree – prezes i dyrektor generalny Herman Miller Inc., które zostało uznane przez magazyn magazyn Fortune za jedną z 10 najlepiej zarządzanych i twórczych firm – twierdzi, że przywództwo polega na „daniu ludziom szansy wykonywania tego, czego się od nich wymaga, w najbardziej ludzki i skuteczny sposób”, a lider to osoba, która umożliwia swoim pracownikom wykorzystanie wszystkich ich możliwości.

Po pierwsze zachowania, po drugie cechy

Głównym przesłaniem z koncepcji jest definiowanie przywództwa jako ciągu konkretnych zachowań, a nie cech, które liderzy powinni posiadać jak np.: wiarygodność i wytrwałość. Dzięki treningowi można nauczyć się określonych zachowań, co w rezultacie doprowadzi do zdobycia pewnych cech charakteru jak np. otwartości na innych. Najprostszym sposobem nabycia określonych cech charakteru jest nauczenie się zachowań, w których te cechy się przejawiają.

Autorzy stworzyli model przywództwa, który nazywa się CLIMB (wspinać się), a skrót pochodzi od pięciu angielskich słów:

 

  • Kreuj - kreuj pomyślną przyszłość poprzez tworzenie i przekazywanie wizji. Dokonuj zmian, które są konieczne do jej osiągnięcia.
  • Zorientuj organizację na klienta - wydobywaj, ale także reaguj odpowiednio na potrzeby klienta
  • Zaangażuj swoich pracowników - wspieraj swoich pracowników, dziel się informacjami, rozwiązuj problemy, podejmuj decyzje.
  • Zarządzaj pracą - używaj umiejętności dotyczących zarządzania projektami, czasem i zasobami.
  • Buduj - zespół poprzez wspieranie go i okazywanie zrozumienia, ale także buduj własną wiarygodność poprzez branie odpowiedzialności za to, co robisz, przestrzeganie etyki zawodowej.

 

Model CLIMB pozwala ocenić przywództwo na wszystkich szczeblach, nie tylko kierowniczych. Jest też użyteczny w poprawie efektywności przywódców poprzez nauczenie ludzi umiejętności przedstawionych w tym modelu. Oferowane przez Gammę szkolenia otwarte menedżerskie pozolą na rozwinięcie zarówno zdolności przywódczych jak i radzenia sobie z zespołem w organizacji. W dziale: szkolenia administracja znajdziesz również tematy rowzoju menadżerów na różnych szczeblach hierarchi w urzędzie np: szkolenia z negocjacji czy szkolenia techniki sprzedaży.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
Ocena potencjału pracowników jest jednym z ciekawszych przedsięwzięć z jakimi może mierzyć się dział HR niemal każdej organizacji. Wskaźniki z zakresu zarządzania Kapitałem Ludzkim pozwalają odpowiedzieć na pytanie: ile jest wart nasz zespół pracowników? jaką wartość tworzą oni dla organizacji? Ocena potencjału jest próbą odpowiedzi na pytanie: ile może być wart nasz zespół, jeśli odpowiednio wykorzystamy jego potencjał?
Ocena potencjału zawodowego pracowników w zakresie kompetencji to jedno z podstawowych a zarazem najtrudniejszych wyzwań przed jakimi stają specjaliści HR. Źle przeprowadzona ocena nie tylko jest bezużyteczna, lecz także prowadzi do licznych nieporozumień a nawet konfliktów. Dlatego też nieustannie szukamy narzędzi, które ułatwią nam realizację takiego zadania. Jednym z nich są coraz bardziej popularne testy kompetencji.
TRANSFORMACJA CYFROWA = TWORZENIE FIRMY INNOWACYJNEJTo nie jest więcej przemysłu w przemyśle, To jest więcej kreatywnego myślenia

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.