Na czym polega zwinne zarządzanie w firmie?

XXI wiek stawia przed nami zupełnie nowe rozwiązania i możliwości. Przede wszystkim zaś istotne jest tutaj to, że dzisiaj wszystko bardzo szybko się zmienia. Praktycznie z dnia na dzień może się zmienić sytuacja firmy na rynku, jej możliwości oraz wiele innych spraw.

zdjęcie - (the_title())


Na czym polega zwinne zarządzanie w firmie?

XXI wiek stawia przed nami zupełnie nowe rozwiązania i możliwości. Przede wszystkim zaś istotne jest tutaj to, że dzisiaj wszystko bardzo szybko się zmienia. Praktycznie z dnia na dzień może się zmienić sytuacja firmy na rynku, jej możliwości oraz wiele innych spraw. Dlatego też warto zastanowić się nad nieco innym sposobem zarządzania....

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co to jest sprzedaż narracyjna? Jak finalizować sprzedaż? Jakie są zaawansowane techniki sprzedaży B2B? Jak po porażce wrócić do pełnej efektywności? Jak komunikować się z trudnym klientem?

Gamma – firma szkoleniowa roku.Zarządzanie dawniej i dziś

Czemu jednak nie zostać przy starej, sprawdzonej metodzie? No właśnie dlatego, że w zasadzie to ona się już nie sprawdza praktycznie w ogóle. Przede wszystkim powiedzmy, na czym opierało się zarządzanie dawniej.

Otóż zasadniczo tutaj istotne było bardzo sztywne i jasne określenie celów oraz oczywiście trzymanie się ich. Dalej ważne było to, aby już na samym początku bardzo dokładnie wszystko określić - zadania każdej osoby, sposób rozliczania się z nich. Jak widać - takie systemy niestety nie sprawdzają się przy wielu zmiennych.

Zatem obecnie szczególnie modne jest zwinne zarządzanie. Na czym ono polega? Nie da się tej metody wyjaśnić jakoś krótko, dlatego generalnie warto pokusić się o szkolenia biznesowe Warszawa z tego zakresu.

Mówiąc jednak w pewnym skrócie, szkolenie agile i zarządzanie zwinne, które ono przedstawia polega na tym, że cały plan działania podzielony jest na małe cele, które w dodatku można zmieniać w zależności od sytuacji na rynku, potrzeb firmy itp. Innymi słowy schemat postępowania przypomina pewne drzewko - dochodzimy do pewnego etapu i w zależności od tego, jak się on udał, co zrobili inni, co jest potrzebne w firmie, wybieramy jedną z wielu dróg.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firma Gamma sp. j. rekomenduje szkolenia: Zarządzanie zmianą - Kompleksowe przygotowanie do procesu wprowadzania zmiany w organizacji. Zarządzanie zespołem - Doskonalenie umiejętności zarządzania zespołem pracowniczym. szkolenie zarządzanie projektami – Jak zadbać o procesy w projekcie czyli zapoznanie z metodyką PMI.Zobacz inne szkolenia menadżerskie online i webinarySzkolenie biznesowe Warszawa - najlepsze rozwiązanie

Oczywiście zarządzanie metodą agile jest bardzo efektowne, jednak nie należy do najprostszych sposobów. Dlatego warto zawsze zainwestować w szkolenia biznesowe Warszawa (np. szkolenie scrum), które profesjonalnie nauczą nas, jak w taki nowoczesny sposób zarządzać firmą. Warto również postarać się o zarządzanie projektami szkolenie dofinansowane, dzięki któremu z kolei nie dość że uda nam się czegoś nauczyć, to jeszcze nie wydamy za wiele.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.