Co robić, kiedy współpracownicy przychodzą do nas z prośbą o pomoc w rozwiązaniu problemu?

W jaki sposób rozmawiać ze współpracownikami? Co zrobić, by czuli się swobodnie i jasno komunikowali o swoich problemach?

zdjęcie - (the_title())


  Oczywiście wszystko zależy od tego „kto" i z „czym" przychodzi. Niedoświadczony pracownik potrzebuje naturalnie większego wsparcia merytorycznego, a niektóre problemy wymagają decyzji na wyższym szczeblu. To jasne. Przy zgłaszaniu problemów nie bez znaczenia jest także postawa szefa.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Przeszkoliliśmy ponad 50 tys. osób na stanowiskach menedżerskich. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

  Zapoznaj się z naszymi szkoleniami menadżerskimi.

  Apodyktyczny, zamknięty na pomysły pracowników szef nieświadomie sam doprowadza do sytuacji zwanej kolokwialnie „spychotechniką" - zachowań w stylu „niech szef się martwi, w końcu za to mu płacą". Współpracownicy często boją się przyjąć odpowiedzialność za problem, ponieważ błędy są karane, pomysły niedoceniane, a sukcesy niezauważane. Poza tym szef promuje często własny sposób rozwiązywania problemu...

  Uwaga!. W dziale: szkolenia zamknięte znajdziesz szereg szkoleń skierowanych do menedżerów. Znajdują się tam również szkolenia HR, szkolenia sprzedażowe i ogólnorozwojowe. Zaufaj firmie szkoleniowej 2016 roku.

  Natomiast zbyt uległy szef rozleniwia swoich współpracowników rozwiązując za nich wszystkie problemy. Współpracownicy przychodzą więc do niego ze wszystkim, choć wiele problemów mogliby rozwiązać sami.

  Szukając złotego środka należałoby przytoczyć opowieść o kierowniku, który wywiesił na drzwiach swojego gabinetu tabliczkę „Jeśli przychodzisz do mnie z problemem, przynieś też dwa własne rozwiązania!". Pracownicy musieli być aktywni, szef bronił się przed „spychotechniką", a jeśli pomysły pracowników były złe i szkodliwe dla firmy, on sam rozwiązywał problem.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Skuteczne budowanie efektywności firmy poprzez rozwój kadry menedżerskiej. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

  Zobacz szkolenia związane z obszarem menadżerskim:

  Szkolenia menadżerskie - pełna lista.

  Nadal jednak pozostaje pytanie jak to robił. Można dać pracownikowi gotowe, „jedynie słuszne" rozwiązanie lub zaangażować go w twórcze rozwiązywanie problemu. Oczywiście, nie zawsze jest na to czas, jednak biorąc pod uwagę długofalowe korzyści, druga droga wydaje się być zdecydowanie lepsza.

  Postępując tą drogą menedże, nie daje gotowych rozwiązań, nie ocenia i stawia pytania zamiast mówić, co według niego jest lepsze w danej sytuacji. Pomaga zobaczyć konsekwencje własnych działań i znaleźć nowe możliwości rozwiązania problemu. Taka rozmowa pozwala przeanalizować zagadnienie na wielu płaszczyznach.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  2007 rok obfituje w ważne wydarzenia. W kwietniu Komitet Wykonawczy UEFA ogłasza, że Polska z Ukrainą będą współorganizować piłkarskie Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Lato przynosi koncerty legend – największe hity dla polskiej publiczności śpiewają członkowie The Rolling Stones oraz Red Hot Chili Peppers. Gorąco jest również na scenie politycznej – dochodzi do samorozwiązania Sejmu, a w październiku do przyspieszonych...
  Znajomość własnej kultury i kultur, z którymi podejmowana jest komunikacja na jakimkolwiek poziomie owocuje wytworzeniem się świadomości kulturowej, czyli umiejętności rozpoznania i zrozumienia wpływu kultury na ludzkie zachowania i idee oraz wpływu własnej kultury na postrzeganie świata, proces oceniania i podejmowania decyzji. Aby dojść do etapu efektywnej komunikacji międzykulturowej niezbędna jest inwestycja czasu, energii i starań w wykluczenie uprzedzeń i...
  Zmienność i niepewność wpisała się w zawodowe i prywatne doświadczenia ludzi na całym świecie na tyle mocno, że mówienie o rzeczywistości VUCA wydaje się dziś truizmem. Wielu z nas wciąż nie wróciło do biur, ale okazało się, że w dalszym ciągu można nawiązywać kontakty, efektywnie współpracować i wprowadzać innowacje. Wiemy już, że przyszłość nie przyniesie stabilizacji. Turbulencje, jakie zafundowała nam...
  Szanowni Państwo! W czerwcu 1925 roku ukazała się książka „The Psychology of Selling” napisana przez E.K. Stronga, była to pierwsza nowatorska praca opisująca model sprzedaży. Wprowadziła ona koncepcję technik sprzedaży, takich jak cechy i korzyści, radzenie sobie z odmowami, zamykanie sprzedaży czy pytania otwarte w sprzedaży i zamknięte. Ponieważ od tego momentu minęło już prawie 100 lat, pozwalamy sobie przedstawić...
  Szanowni Państwo! W tej części przedstawiamy kolejne modele sprzedaży, w tym rewolucyjny The Challenger Sale. Model ten został opracowany na podstawie szeroko zakrojonego badania, w którym bardzo szczegółowo przeanalizowano 70 tysięcy wizyt handlowych przeprowadzonych przez prawie 7 tysięcy handlowców w 95 branżach w różnych krajach . Model ten jest określany jako czwarta rewolucja w sprzedaży. Życzymy owocnej lektury! Zespół Gamma

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

  powiązane z tematem artykułu

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.