Nawyki…. i co dalej ?

Prawdopodobnie uczestniczyłeś  w naszym webinarze „Osobista ewolucja –  ścieżka do dobrych nawyków”. Jeśli wszystko dobrze poszło to wiesz, że:

  • Nawyki to sposób uczenia się – jest zapisany w naszych genach. Znakomicie sprawdzał się w świecie przedcywilizacyjnym, a dziś sprawia nam sporo problemów.
  • Sposobem na okiełznanie nawyków jest metalearning – uczenie się o tym w jaki sposób uczymy się.   Jeśli będziesz wiedział jak powstają nawyki to będziesz mógł wykorzystać tą wiedzę do pozbycia się niechcianych automatyzmów i tworzenia tych, które są dla Ciebie korzystne.
  • Projektowanie osobistej zmiany wyłącznie poprzez silne postanowienia i stawianie przed sobą ambitnych celów zwykle nie wystarcza. Należy najpierw zbudować to tożsamość aspiracyjną, a potem stworzyć system osobistego doskonalenia – właśnie na bazie nawyków.

Skoro to wszystko już wiesz,
to gdzie jako pracownik działu HR możesz wykorzystać tę wiedzę ?

  • Projekty wellbeingowe – wiele inicjatyw wellbeingowych dostarcza pracownikom wiedzę, w których obszarach powinni wprowadzić zmiany. Warto uzupełnić ten krok, o kolejny – wyposażyć pracowników w narzędzia projektowania osobistej zmiany na poziomie nawyków – poprzez webinar, warsztat czy cyfrową paczkę edukacyjną.
  • Rewolucja cyfrowa – 40% naszych codziennych wyborów nie jest wynikiem świadomych decyzji. To automatyzmy, rytuały i nawyki właśnie. Część z nich dotyczy wyboru narzędzi, z których korzystamy w pracy. Często wybieramy starsze rozwiązania, do których nawykowo jesteśmy przywiązani pozbawiając się możliwości zapewnianych przez nowe. Umiejętność podważenia starych nawyków w zakresie korzystania z technologii otwiera na nowe możliwości. Warto nauczyć pracowników kwestionowania wcześniejszych wyborów i ułatwiania powstawania nowych i korzystnych nawyków.
  • Umiejętności osobiste – zarządzanie czasem, asertywność, uczestnictwo w projektach – wiedzę na ten temat już wielu pracowników posiada. Nie korzysta z niej ponieważ pętla nawyku utrudnia dokonanie zmiany. Jeśli powiązać wcześniej zdobytą wiedzę z umiejętnością kształtowania nowych nawyków to powstaje szansa na zagospodarowanie wcześniej zdobytej wiedzy.
  • Szkolenie zero – szkolenie poprzedzające pierwsze szkolenia zaplanowane dla danej grupy pracowników. Zanim zaczną się uczyć nowych technik nauczmy ich …. tego jak się uczyć, jak unikać pułapek tkwienia we wcześniejszych wyborach powielanych jako dobre praktyki przez całe lata. Szkolenie zero poświęcone umiejętności kształtowania nawyków pozwoli uzyskać wyższą efektywność z kolejnych szkoleń.

Zapraszamy do

Konsultacji biznesowej

Pracujemy z ponad 500 organizacjami, prowadzimy think tanki dla środowiska HR w Polsce, uczestniczymy w międzynarodowych.
Gdy poznamy Twoje oczekiwania zaproponujemy programy, rekomendacje, przytoczymy wartościowe case studies, przedstawimy nasze rozwiązania.

Jeśli potrzebny jest szybszy kontakt prosimy o
tel:. 505 273 550
e-mail: biuro@projektgamma.pl

kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.