Wypłata wynagrodzenia w 2020 roku – czy zajdą jakieś zmiany?

Z roku na rok wprowadzanych jest coraz więcej zmian. Wciąż pracownicy nie są dobrze poinformowani, z tego też powodu warto zainwestować w szkolenia z prawa pracy, które pozwolą nam w klarowny sposób zrozumieć mechanizm całej tej biurokracji.

zdjęcie - (the_title())


Wypłata wynagrodzenia w 2020 roku - czy zajdą jakieś zmiany?

Z roku na rok wprowadzanych jest coraz więcej zmian. Wciąż pracownicy nie są dobrze poinformowani, z tego też powodu warto zainwestować w szkolenia z prawa pracy, które pozwolą nam w klarowny sposób zrozumieć mechanizm całej tej biurokracji.

Nowy rok się rozpoczął, jednak wciąż wiele osób nie wie czy zaszły jakieś zmiany, czy coś zostało udogodnione, a może w innym miejscu wymagają więcej dokumentów. Wiele osób nadal nie rozumie kwestii dotyczącej wypłaty wynagrodzenia. Do 2019 roku praktykowana forma wypłaty na rękę, od 2020 pracodawca domyślnie będzie stosował wypłatę na podany rachunek bankowy, oczywiście istnieje możliwość wypłaty w formie gotówkowej, jednak jedynie po złożeniu stosownego oświadczenia.

Zmian może być wiele, nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, kodeks pracy szkolenia z nim związane to bardzo popularne rozwiązanie, udogodnienie, które pomoże nam pozyskać szereg bardzo ważnych informacji.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W obszarze szkoleń dla działów HR, Kadry stworzyliśmy dział związany z tymi tematami.Zobacz nasze szkolenia dla kadr:

W 2020 roku zyskają na pewno osoby pracujące w budżetówce, po raz pierwszy do pensji zasadniczej nie będzie wliczał się dodatek stażowy, na pewno skorzystają z tego pracownicy z długoletnim stażem. Niesprawiedliwe porównanie nowoprzyjętych osób, ludzi, którym nie przysługuje dodatek z wieloletnim doświadczeniem, gdzie Ci pierwsi otrzymują pensję zasadniczą podobnej wysokości co druga, doświadczona grupa.

Przepisy z roku na rok zmieniają się w bardzo szybkim tempie, należy śledzić wszelkie przesłanki, wstępne zapowiedzi, by nie stracić. Czasem przychodzi chwila, przeoczenie terminu i niestety nie otrzymamy zasłużonej nagrody, dodatku, wynagrodzenia czy innych przywilejów. Szkolenie wynagrodzenia jest dla osób, które ciągle czują się niepewnie, wręcz wykorzystywane, oszukane.

W tym roku znów wzrośnie pensja minimalna, osoby z najniższego szczebla będą mogły cieszyć się z dodatkowych pieniędzy. Gospodarka rozwija się z zawrotną prędkością, coraz częściej zmiana w wypłacie wynagrodzenia staje się dla nas ważna.

Każda wypłata jest ważna, każda złotówka, nawet najmniejszy grosik, mamy na utrzymaniu rodziny, dzieci, które także się cieszą na nowości w pokoju, a to wszystko za sprawą wypłaty korzystniejszego wynagrodzenia.

Na rynku można spotkać wiele więcej form pomocy, które z roku na rok zmieniają swoją wartość. Warto zainteresować się także Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych. Ułatw to na pewno ZFŚS szkolenie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Organizacja czasu pracy zakładu – tzw. 4 brygadówka. Zapraszamy na warsztaty, które udzielą praktycznych wskazań dotyczących problemów, wyzwań i standardów w tym obszarze. Zapraszamy na szkolenie z zarządzania czasem.

Uczestnicy szkolenia interesują się również:

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.