Jak innowacyjność wpływa na nasze życie?

Nasz świat rozwija się dynamicznie, wykorzystując nie tylko nowe technologie do doskonalenia istniejących, ale też zmienia sposób pracy, metody produkcji, a także nastawienie do samej pracy, wprowadzając liczne ulepszenia warunków pracy albo zoptymalizowania projektu, jaki otrzymaliśmy od klient w ramach zlecenia.

zdjęcie - (the_title())


Jak innowacyjność wpływa na nasze życie?


Próba zdefiniowania pojęcia - innowacyjność

Nie ma jednej konkretnej definicji tego słowa. Jest raczej określenie na szereg działań związanych z innowacjami wprowadzającymi w życie nowe, lepsze rozwiązania albo nowe metody i projekty, których celem jest efektywniejsze osiągniecie zamierzonych celów.

Innowacyjność może nawiązywać zarówno do rozwiązań technologicznych, jak i metod zarządzania stosowanych w biznesie.

Jest to jeden z kluczowych czynników wpływających na konkurencyjność, co sprawia, że firmy pragnące liczyć się na rynku, muszą zdawać sobie sprawę z własnej siły oraz możliwości, jakie przed nimi stoją w związku z potencjałem innowacyjnym.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Co trzeba zrobić żeby bardziej wierzyć w swoje siły i kompetencje? Jak pozbyć się tremy? Jak być bardziej kreatywnym i innowacyjnym? Jak być wielozadaniowym? Zapraszamy do naszego działu szkoleń z efektywności osobistej np: szkolenie zarządzanie stresem, szkolenie komunikacja interpersonalna, szkolenie asertywność. Zapraszamy serdecznie do działu szkolenia sprzedażowe

Jak innowacyjność działa w firmie?

Pod tym pojęciem kryje się szereg działań, jakie wykonujemy, aby dokonać zmian jakościowych, ilościowych bądź opracować nowe metody działania. Najczęściej pojęcie to odnosi się do nowych technologii, określając wiodących liderów na rynkach.

Międzynarodowe przedsiębiorstwa, duże firmy, które wprowadzają innowacje, kojarzone są właśnie z podniesieniem jakości życia, produkcji, wprowadzaniem nowych środków i metod zarządzania.

Samo słowo innowacja odnosi się przede wszystkim do:

  • stworzenia nowego projektu,
  • pozyskania nowych surowców do produkcji,
  • udoskonalenia dotąd stosowanej technologii,
  • usprawnienie metod zarządzania,
  • stworzenie nowego rynku zbytu,
  • reorganizacja działań określonego działu w firmie.

Każda z tych kwestii odnosi się do biznesu, jednak innowacyjność jest także pojęciem wykorzystywanym do określenia celów bardziej osobistych. Nie od dziś wiadomo, że jakość i poziom życia codziennego zależą w sporej mierze od wykorzystywanej technologii.

Z tego też względu wszelkiego rodzaju innowacje, jakie pojawiają się na rynku zmieniają nasze życie, oferując nam lepsze, bardziej wydajne i efektowne metody rozwiązywania problemów i poprawiania jakości życia.

W jaki sposób innowacyjność wpływa na życie człowieka?

Najczęstszym błędem, powielanym przez setki osób, które wykorzystują innowacje, jest przeświadczenie, że dokonują się one w zamkniętej przestrzeni techniki, nowoczesnych technologii oraz określonych dziedzinach gospodarki.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Przeszkoliliśmy ponad 50 tys. osób na stanowiskach menedżerskich. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

Zapoznaj się z naszymi szkoleniami menadżerskimi.

Istnieje także równie ważny, jeżeli je fundamentalny wymiar innowacyjności, jakim jest jej społecznych charakter. To potrzeby ludzi, normy i zasady obowiązujące w danej grupie, konieczność dostosowania się do zmian oraz ich wpływ na pogorszenie lub polepszenie jakości życia jednostek i grup społecznych sprawia, że innowacje wywołują szereg zmian także w innych wymiarach niż najnowsze wynalazki.

Na poziomie osobistym oznacza to przede wszystkim akceptowanie nowości, czyli wszelkiego rodzaju innowacji, które wkradają się do codzienności w bardzo szybkim tempie. Jest to jedno z największych w wyzwań, jakie stają przed współczesnym człowiekiem.

Choć innowacje są hasłem, które popularyzowane jest w mediach (na łamach prasy specjalistycznej, we wpisach na blogach o tematyce technologicznej, czy w artykułach odnośnie usprawniania codziennego życia), to ludzie wciąż mają opory przez akceptowaniem tego co nowe, co jest po każdym niemal względem innowacyjne.

To zmiany w strefie wyznawanych wartości, podstaw czy wyuczonych zachować pozwalających nam na poznanie i ocenę zjawisk dziejących się na naszych oczach. Gdy zostajemy postawieni przed nieznanym, negatywnie oddziałuje to na nasze zdrowie psychiczne, fizyczne, a także nasze morale.

Czy innowacyjności można się nauczyć?

Badania przeprowadzone na osobach, które wcieliły w życie idea innowacyjnego myślenia, dowiodły, że jest to szereg umiejętności, jakich można się nauczyć.

Powinniśmy być przede wszystkim:

  • zdolni do uważnej obserwacji,
  • ciekawości skłaniającej nas do zadawania wyzywających pytań,
  • potrzeba szukania nieszablonowych, kreatywnych rozwiązań,
  • nie bój się eksperymentować, wprowadzać w życie nowych idei,
  • ucz się budować sieci relacji.

Gamma jako firma szkoleniowa roku oferuje szereg szkoleń innowacyjnych. Można zapoznać się z nimi w dziale: Innowacje. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą listą szkoleń sprzedażowych np: szkolenia z negocjacji.

Innowacje związane są pewną postawą otwarcia na coś, co do tej pory nie miało miejsca, co było niewykonalne, czego nie można było zrealizować, ponieważ nie pozwalał na to obecny stan wiedzy, czy też osiągnięcia technologiczne.

To nastawienie do procesu kształtowania otaczającego świata i jak każdą postawę, można ją zmieniać, kreować, ćwiczyć czy też stosować.

Musimy być jednak świadomi tego, że proces ten nie jest łatwy ani szybki.

Innowacyjność wśród znanych ludzi

Ludzie obdarzeni potrzebą zmian, wprowadzania wszelkich innowacji, są znani na całym świecie.

Należą do nich:

  • MARK ZUCKERBERG – który wraz z grupą znajomych stworzył miejsc do wymianę notatek i pomysłów związanych z projektem w grupie studentów za pośrednictwem Internetu.

  • LARRY PAGE I SERGEY BRIN – twórcy wyszukiwarki Google, która indeksuje strony internetowe według wskazanego klucza, a w odpowiedzi na zapytania użytkowników, wyświetla pozyskane wyniki zgodnie z rankingiem.

  • JACK DORSEY – współtwórca serwisu wymiany informacji Twitter, który przekazuje wiadomości w formie krótkich (160 znakowych) notek i pozwala je rozpowszechniać, komentować, dodawać materiały, a także łączyć wskazane treści z większą kategorią za pomocą hashtagów.

  • REED HASTING – współzałożyciel telewizji internetowej, która podbija świat – Netflix. Oferta programowa, którą można dostosować do własnych potrzeb, oglądać i wznawiać sesje filmowe w wygodnym dla nas czasie. Jest podejście rewolucyjne i rozpowszechnione na cały świat.


Pojęcia innowacyjność nie da się zdefiniować za pomocą jednego zdania. Odnosi się ona do procesu modyfikacji, wprowadzania nowości, a także zmiany postaw i zachować. To kompleksowe działania składające się na końcowy, zaskakujący efekt.

Ludzie cechujący się takim podejście widzą obszar, który wymaga polepszenia, przerobienia czy zupełnej przebudowy. Wykorzystują swoją charyzmę i pomysł, aby zaoferować nam nowoczesne rozwiązania.

A my, kiedy patrzymy na wyniki ich pracy, instynktownie wiemy, że to, czego dokonali jest naprawdę innowacyjne.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.