Szkolenia wzmacniające umiejętności z zakresu pracy zespołowej

Umiejętność pracy zespołowej ma szczególne znaczenie dla powodzenia każdego przedsięwzięcia, niezależnie od tego, czy jest ono realizowane przez podmiot gospodarczy na rynku, czy też przez innego rodzaju podmioty, jak instytucje publiczne, stowarzyszenia, czy fundacje. Nie można mówić o efektywnych działaniach, jeśli nie zostanie zapewniony odpowiedni poziom kooperacji. Zarządzanie zespołem to istotna część działalności każdego podmiotu na wolnym rynku.

zdjęcie - Szkolenia wzmacniające umiejętności z zakresu pracy zespołowej
 
Umiejętność pracy zespołowej ma szczególne znaczenie dla powodzenia każdego przedsięwzięcia, niezależnie od tego, czy jest ono realizowane przez podmiot gospodarczy na rynku, czy też przez innego rodzaju podmioty, jak instytucje publiczne, stowarzyszenia, czy fundacje. Nie można mówić o efektywnych działaniach, jeśli nie zostanie zapewniony odpowiedni poziom kooperacji. Zarządzanie zespołem to istotna część działalności każdego podmiotu na wolnym rynku.

Szkolenia dotykające problematyki zarządzania zespołem koncentrują się na działaniach i praktycznym wykorzystywaniu wiedzy i doświadczenia. Wszelkie aktywności realizowane podczas procesu edukacyjnego stawiają w centrum zespół, a nie trenera. Uczestnicy podejmują wyzwania, dyskutują, działają, rozwiązują problemy, planują czynności etc.

Rola trenera ogranicza się do moderatora dyskusji, człowieka udzielającego swej wiedzy i doświadczenia w problematycznych sytuacjach i omawiania wniosków z poszczególnych czynności.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

W dużej mierze umiejętności przywódcze można wypracować. Dobre zarządzanie zespołem to sztuka dobrego motywowania oraz delegowania zadań. Zdobądź niezbędną wiedzę potrzebną, by zostać EXELLENT MENAGEREM! Zapraszamy na szkolenie z zarządzania zespołem.Mogą Cię również zainteresować: szkolenia po angielsku, szkolenie rozwiązywanie konfliktów w zespole.

Podczas szkoleń realizowanych w celu rozwoju zdolności zespołowych nacisk kładziony jest na: aktywność na zewnątrz, gry zespołowe, zadania konstrukcyjne, dyskusje nad funkcjonowaniem zespołu na różnych płaszczyznach oraz integracja, tak by uczestnicy poznali się również od innej, mniej oficjalnej, perspektywy.

Najważniejszymi cechami opisywanych szkoleń dotyczących zarządzania zespołem są:
  • Aktywności zespołowe – podczas szkolenia zespół mierzy się z różnymi zadaniami i wyzwaniami. Najlepsza nauka to nauka w działaniu!
  • Czas dla zespołu - gry to nie wszystko, warsztaty są okazją do dyskusji o wzajemnych oczekiwaniach i tematach, na które nie ma czasu na co dzień;
  • Gry zespołowe – w sytuacji, gdy tylko pogoda na to pozwala, organizatorzy bazują na aktywnościach typu outdoor;
  • Mocne strony – organizatorzy pomagają odkrywać mocne strony zespołu i szukać metod ich wzmocnienia.

Całość szkolenia trwa szesnaście godzin i realizowane jest w ciągu dwóch dni roboczych w sesjach ośmiogodzinnych, z reguły w godzinach 09:00-17:00.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.