Zarządzanie zespołem pracowników

Zatrudnienie dobrego pracownika na danego stanowisko nie wystarczy. Do osiągnięcia wyznaczonych przez przedsiębiorstwo celów niezbędne jest bardzo umiejętne zarządzanie zespołem pracowników.

Gamma - Zarządzanie zespołem pracowników

  Zatrudnienie dobrego pracownika na danego stanowisko nie wystarczy. Do osiągnięcia wyznaczonych przez przedsiębiorstwo celów niezbędne jest bardzo umiejętne zarządzanie zespołem pracowników.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Przeszkoliliśmy ponad 50 tys. osób na stanowiskach menedżerskich. Realizujemy szkolenia stacjonarne otwarte, szkolenia zamknięte oraz szkolenia menedżerskie online.

  Zapoznaj się z naszymi szkoleniami menadżerskimi.

  Zawsze kierowanie pracownikami, delegowanie im zadań oraz kontrolowanie wykonywanej przez nich pracy stanowi nie małe wyzwanie dla wszystkich właścicieli czy osób będących zarządcami w przedsiębiorstwach. Absolutnie niezbędne we właściwym zarządzaniu zespołem pracowników jest:

  • odpowiednia motywacja,
  • dobre planowanie,
  • efektywna organizacja,
  • kontrola nad działaniami podwładnych.

  Śmiało można powiedzieć, że każdy, kto podejmuje się prowadzenia przedsiębiorstwa i zatrudnienia pracowników staje się dla tej grupy ludzi pewnego rodzaju przywódcą.

  Według wielu dobry przywódca przede wszystkim powinien być niezwykle charyzmatyczny. Jednak to nie jedyna cecha, która niezbędna jets do tego, by dana osoba była w stanie skutecznie i efektywnie zarządzać zespołem podległych sobie ludzi.

  W kierowaniu zespołem bardzo duże znaczenie u przywódcy ma empatia, autentyczność oraz umiejętność dzielenia zadań w grupie w taki sposób, aby możliwie na żadnym tle nie powstawały w nim jakiekolwiek konflikty. Efektywna praca nie jest możliwa również bez odpowiedniej komunikacji.

  Bardzo ważne jest, aby właściwa komunikacja na linii przełożony-podwładny zaczęła się już w momencie zatrudnienia nowego pracownika w przedsiębiorstwie. Zasady współpracy, zadania, obowiązki oraz zakres ponoszonej przez niego odpowiedzialności określone jako i wyraźnie powinny być już w momencie rozpoczęcia w przedsiębiorstwie pracy danego pracownika.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Sprawdź naszą ofertę. Najpopularniejsze szkolenia handlowe online!

  Efektywne zarządzanie zespołem nieodłącznie związane jest również z organizowaniem indywidualnych spotkań z każdym z pracowników, które mają za zadanie przede wszystkim ocenić jakość i efektywność wykonywanej przez nich pracy.

  Na spotkaniu analizowane są wszelkie popełniane przez pracowników błędy, a także określane sposoby na ich skuteczne wyeliminowanie z pracy zawodowej.

  Ocena odbywa się według ustalonych kryteriów, dobrze znanych wszystkim pracownikom.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.