Zwinne metodyki – w jakich branżach są popularne?

Zwinne metody realizacji projektów są coraz popularniejsze. Dlatego też nie dziwi fakt, że z każdym rokiem przybywa odpowiednio przygotowanych do działania w taki właśnie sposób zespołów. Niemalże w każdej branży można je spotkać, jednak niektóre cechują się znacznie większą ich ilością.

zdjęcie - (the_title())


Zwinne metodyki - w jakich branżach są popularne?

Zwinne metody realizacji projektów są coraz popularniejsze. Dlatego też nie dziwi fakt, że z każdym rokiem przybywa odpowiednio przygotowanych do działania w taki właśnie sposób zespołów. Niemalże w każdej branży można je spotkać, jednak niektóre cechują się znacznie większą ich ilością.

Do takich na pewno należy zaliczyć branżę informatyczną, w której stosowanie zwinnych metodyk, a zwłaszcza Scrum daje bardzo dobre efekty. Ponadto metodyki zwinne doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie realizacja projektów wymaga często zmian w trakcie prac.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firma Gamma sp. j. rekomenduje szkolenia: Zarządzanie zmianą - Kompleksowe przygotowanie do procesu wprowadzania zmiany w organizacji. Zarządzanie zespołem - Doskonalenie umiejętności zarządzania zespołem pracowniczym. szkolenie zarządzanie projektami – Jak zadbać o procesy w projekcie czyli zapoznanie z metodyką PMI.Zobacz inne szkolenia menadżerskie online i webinary

Agile Project Management kurs to bardzo dobry sposób na zdobycie odpowiedniej wiedzy. Zainteresowanie takimi kursami jest bardzo duże, między innymi ze względu na fakt, że w krótkim czasie można uzyskać wiele przydatnej wiedzy.

Oczywiście poza ta ogólną dobrze jest także nabyć wiedzy z zakresu konkretnej stosowanej metodyki, dzięki czemu znacznie lepiej można ją wdrożyć w życie. Jedną z popularniejszych jest przede wszystkim Scrum, dlatego też niemal każde szkolenie Scrum cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Firmy zajmujące się organizowaniem szkoleń dają klientom możliwość uczestnictwa w niezwykle dopasowanych do ich potrzeb szkoleniach, jak na przykład szkolenie Product Owner. To dla tych osób, które mają zajmować to stanowisko możliwość poznania metodyki właśnie patrząc z punktu widzenia tego, jaki będą mieli zakres obowiązków i co będzie od nich zależeć.

Członkowie zespołu, który ma zajmować się realizowaniem projektu również mogą skorzystać z dedykowanych dla nich kursów, takich jak szkolenie Scrum Developer. Oczywiście poza nimi w zespole Scrum znaleźć można także inne osoby, jak na przykład Scrum Master.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

Mogą Cię zainteresować: talenty Gallupa, szkolenie dla brygadzistówszkolenia otwarte Warszawa.

Szkolenia Scrum Master uczą przede wszystkim tego, jak skutecznie motywować zespół, jest to bowiem najważniejsze zadanie na tym stanowisku. Wybranie odpowiednich kursów daje możliwość przyswojenia odpowiedniej wiedzy, niektóre szkolenia organizowane są pod kątem tego, aby ich uczestnicy mogli realizować projekty we wskazanych branżach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.