Bezpłatny Webinar

Umysł wzrostowy

Jak się skutecznie uczyć

31 maja 2023

Umysł wzrostowy – jak się skutecznie uczyć

Nauka to zmiana. A cała konstrukcja naszego układu nerwowego – przewodzenie nerwowe, równowaga hormonalna, instynkty poznawcze – wszystko to przygotowało nas na świat, w którym było dużo zagrożeń egzystencjalnych a niewiele zmian. Bardziej mierzyliśmy się z tym, aby uratować się przed tygrysem szablozębnym niż adaptować do zmiennej rzeczywistości.

Rzeczywistość nie była zmienna – wnuczek uczył się tego samego co wiedział dziadek.

Noblista Daniel Kahneman w swojej książce Pułapki myślenia – o myśleniu szybkim i wolnym wskazuje, że posiadamy dwa systemy myślenia.

  • Pierwszy z nich – nazywany intuicją, jest bardziej zwierzęcy, szybszy, nigdy się nie wyłącza i nie wymaga od nas wykorzystywania żadnej energii mentalnej.

  • Drugi system – myślenia wolnego, poznawczego związany jest z celowym działaniem, towarzyszy mu poczucie świadomego działania, swobodnego wyboru, subiektywnego poczucia skupienia. Musimy go włączać.

Jaki jest kłopot? Taki, że system pierwszy zwykle nie wie, że sobie nie radzi. Nie uruchamia więc systemu drugiego. Więcej – system pierwszy daje odpowiedź, wnioski, decyzje, a system drugi post factum znajduje uzasadnienie, argumentację.

Podsumowując!

Nie jesteśmy umysłowo istotami zaprojektowanymi na obecne czasy. Na szczęście dziś coraz częściej mówi się o tym, że niedostatki ewolucyjne gatunek ludzi pokrywa ewolucją poznawczą.

Czyli trochę jak w analogii z programami komputerowymi – potrzebujemy aktualizacji, nakładek – nie na software tylko na nasz mindware.

I właśnie tym zajmiemy się na naszym spotkaniu. Znajdziemy sposoby na aktualizacje naszego mindware’u, które możemy w prosty sposób wdrożyć w codziennym życiu.

Na bazie przykładów określimy, jakie mierzalne efekty może osiągnąć dana osoba, ale i cała organizacja, jeśli nasz wewnętrzny system będzie przygotowany do procesu edukacji i rozwoju.

W trakcie spotkania dowiesz się:

Jak nasz układ nerwowy został zaprojektowany do radzenia sobie z zagrożeniami, a nie ze zmianami, których z każdym rokiem jest więcej. Zrozumiesz, jak te ewolucyjne ograniczenia wpływają na naszą zdolność do nauki i jak możemy je pokonać, aktualizując nasz „mindware”.

W trakcie naszego spotkania omówimy, m.in.:

  • Dwa systemy myślenia, jakie posiadamy według Daniela Kahnemana, noblisty i autora książki „Pułapki myślenia – o myśleniu szybkim i wolnym”.
  • Jak nasz „system pierwszy” często nie zdaje sobie sprawy, że sobie nie radzi i nie uruchamia „systemu drugiego”.
  • Jak możemy zaktualizować nasz „mindware” i w jaki sposób wdrożyć te aktualizacje w codziennym życiu.

Druga części webinaru będzie poświęcona pytaniom i odpowiedziom.

Prowadzący:

Webinar poprowadzi Ekspert i pasjonat przywództwa. Agituje liderów do osiągania sukcesów zawodowych i prywatnych poprzez wywieranie korzystnego wpływu na siebie i swoje otoczenie.

W 2013 roku jako jedna z pierwszych osób z Polski rozpoczął współpracę z Maxwell Leadership, gdzie obecnie pełni funkcję Executive Director oraz szkoli trenerów i liderów dołączających do organizacji.

Wykorzystuje do tego unikalne doświadczenia uzyskane w trzech równoległych światach: biznesu rodzinnego, korporacji i własnej firmy. Następnie łączy je ze specjalizacjami z nowoczesnego przywództwa, psychometrii osobowości, neurolingwistyki i komunikacji przywódczej.

Webinar odbędzie się w terminie:

  • 31 maja 2023, godz. 10.00 – 11:00 (plus sesja Q&A)

Aby zgłosić chęć udziału w wydarzeniu proszę wypełnić poniższy formularz.

Uwaga!

  • Prosimy o używanie przeglądarki Chrome bądź Microsoft Edge – one najlepiej współpracują z platformą Clickmeeting, na której odbędzie się wydarzenie.
  • W formularzu zgłoszenia prosimy o podawanie wyłącznie adresów firmowych.

Zapraszamy do udziału!

kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.