Innogy

Case studies

Projekt zakładał zmianę sposobu postrzegania kultury organizacyjnej INNOGY w kierunku kreatywności i innowacyjności. Projektem objęte były zespoły bardzo różnorodne ze względu na wiek (multigeneracyjne) oraz staż pracy w Innogy.

zdjęcie - Innogy

Projekt zakładał zmianę sposobu postrzegania kultury organizacyjnej INNOGY w kierunku kreatywności i innowacyjności.

Projektem objęte były zespoły bardzo różnorodne ze względu na wiek (multigeneracyjne) oraz staż pracy w Innogy.

Do tej pory pokutowało bowiem w zespołach przekonanie o braku sprawstwa, tj. nic ode mnie nie zależy, działamy zgodnie z wytycznymi korporacji, organizacje blokują kreatywność poprzez skomplikowane procedury.

Celem warsztatów była w związku z tym zmiana optyki, postrzegania kultury organizacyjnej, roli pracownika oraz zmiana podejścia na proaktywne i innowacyjne.

Pracownicy Innogy, podzieleni na dwie grupy uczestniczyli w dwudniowych warsztatach. Warsztaty zaprojektowane zostały na bazie 6. praw innowacyjności. Drugiego dnia, Uczestnicy poznali szereg technik i narzędzi generowania nowych pomysłów i rozwiązań zarówno indywidualnie jak i zespołowo. Grupa dostarczyła trenerom tematy branżowe do przepracowania.

W efekcie, cały drugi dzień poświęcony był generowaniu nowych rozwiązań na bazie wyzwań przygotowanych przez grupę. Uczestnicy pracowali m.in. metodą da Vinci, de Bono czy Walta Disneya, tematami zaś były zagadnienia branżowe i zespołowe.

Uczestnicy już podczas warsztatów przyznali, że wypracowane rozwiązania z powodzeniem da się wykorzystać w pracy.

Ponadto, z inicjatywy Uczestników powstał manual „jak przekonać do nowych pomysłów i nowych rozwiązań” ,który po szkoleniu został przekazany zespołom.

W efekcie, nowe rozwiązania zostały zaakceptowane w Organizacji po powrocie ze szkolenia. Uczestnicy z inicjatywą dzielą się nowymi rozwiązaniami i są opowiedziani w swojej instytucji za budowanie i kształtowanie proaktywności i innowacyjności.

Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zobacz nasze

referencje i case studies

Referencje

Projekty komercyjne

Referencje

Administracja publiczna

Referencje

Pełna lista referencyjna

Case studies

Zestawienie case studies

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.