Jak zdobyć pracę w administracji państwowej?

Ze względu na szczególny charakter administracji publicznej odpowiednie przepisy regulują także szczegółowo kwestie związane z zatrudnieniem osób do pracy. W przypadku firm prywatnych pracodawca ma prawo zatrudnić każdego, nie musi zwracać uwagi na jego wykształcenie czy doświadczenie. Jednakże administracja publiczna kieruje się nieco innymi prawami w tej kwestii.

zdjęcie - (the_title())


Jak zdobyć pracę w administracji państwowej?

Ze względu na szczególny charakter administracji publicznej odpowiednie przepisy regulują także szczegółowo kwestie związane z zatrudnieniem osób do pracy. W przypadku firm prywatnych pracodawca ma prawo zatrudnić każdego, nie musi zwracać uwagi na jego wykształcenie czy doświadczenie. Jednakże administracja publiczna kieruje się nieco innymi prawami w tej kwestii.

Przede wszystkim zatrudnianie osób w administracji publicznej musi odbywać się zgodnie z ustawą o zatrudnianiu pracowników samorządowych. Jako najważniejsze kwestie wskazuje się, to iż pracownicy administracji publicznej muszą posiadać obywatelstwo polskie jak również pełną zdolność do czynności prawnych.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jakie mogą być znamiona przemocy w miejscu pracy? Nie pozostawaj obojętny na zachowania mobbingowe w twojej firmie. Dowiedz się na czym polega mobbing i jak z nim walczyć. Sprawdź naszą ofertę szkoleń: szkolenia antymobbingowe, szkolenia dla administracji

Zobacz nasze webinary: szkolenia menadżerskie online

Ponadto istotne jest posiadanie odpowiednie wykształcenia na wolne stanowisko. Ważną przesłanką do zatrudniania osób w administracji publicznej jest również to, że nie mogą one być karane za umyślne przestępstwo skarbowe czy przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego.

Informacje o wolnych stanowiskach w administracji publicznej podlegają ogłoszeniu, zaś w większości z nich organizowane są konkursy w czasie których wyłania się najbardziej odpowiedniego kandydata.

Jednakże nawet po wyborze na konkretne stanowisko pracownik musi dbać o to, aby jak najlepiej wypełniać powierzone mu obowiązki, między innymi poprzez stałe podnoszenie swoich kwalifikacji. Różnorodne szkolenia dla samorządowców i osób zatrudnionych w administracji publicznej to z każdym rokiem coraz większa ilość możliwości dla zainteresowanych osób.

Bardzo często także to organ zleca takie szkolenie administracja publiczna bowiem nie może przestać działać, a za błędy pracowników nawet wynikające z nieznajomości aktualnych przepisów prawa odpowiedzialność ponosi właśnie organ.

Podstawową kwestią dla pracowników administracji jest przede wszystkim znajomość kpa szkolenie zazwyczaj zawiera dość obszerny dział poświęcony właśnie znajomości kodeksu postępowania administracyjnego. Szczególnie w sytuacji, gdy planowane są zmiany w przepisach, przeprowadzenie odpowiednich szkoleń jest istotne dla bezproblemowego działania całego urzędu.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Gamma firma szkoleniowa roku. Zapraszamy do działu szkolenia otwarte gdzie znajdziesz szereg szkoleń związanych ze sprzedażą, rozwojem osobistym i rozwojem managerów. Mamy również dedykowany dział: szkolenia administracja ze szkoleniami dla sektora publicznego. Zobacz dział: szkolenia sprzedażowe

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.