Jak często organizować firmowe spotkania integracyjne

Częstotliwość organizowania imprez integracyjnych dla pracowników powinna być optymalna dla budżetu firmowego, ale i dla tego, jaką te spotkania spełniają rolę. Przyjrzyjmy się zatem temu, jak często je urządzać.Spotkania integracyjne nie powinny odbywać się zbyt często. Wówczas zamiast entuzjazmu zaowocują znudzeniem i pracownicy stracą poczucie, że to coś wyjątkowego. Trudniej ich będzie naprawdę zaskoczyć. Jednak jeszcze gorzej jest organizować je zbyt rzadko. 

17 lipca 2018
zdjęcie - Jak często organizować firmowe spotkania integracyjne
 
Częstotliwość organizowania imprez pracowniczych dla pracowników powinna być optymalna dla budżetu firmowego, ale i dla tego, jaką te spotkania spełniają rolę. Przyjrzyjmy się zatem temu, jak często je urządzać. Spotkania integracyjne nie powinny odbywać się zbyt często.
 
Wówczas zamiast entuzjazmu zaowocują znudzeniem i pracownicy stracą poczucie, że to coś wyjątkowego. Trudniej ich będzie naprawdę zaskoczyć. Jednak jeszcze gorzej jest organizować je zbyt rzadko. Nie tylko firma może dostać łatkę niedbającą o swoją załogę, ale też imprezy raz na kilka lat nie będą spełniały swojego zadania, jakim jest zacieśnienie więzi pomiędzy pracownikami i budowanie ich solidarności.

Optymalna częstotliwość organizowania firmowych imprez to 1-2 razy w roku. Można to podzielić na dwa wydarzenia o różnym charakterze. Jednym z nich może być wyjazdowa impreza z tańcami, muzyką, pokazami albo aktywnościami na świeżym powietrzu. Drugą wydarzenie nieco bardziej formalne, jak firmowa wigilia.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Można również tę zorganizować z mniejszym rozmachem, zrobić za to spotkanie nastawione bardziej na szkolenia czy też firmowy piknik dla rodzin albo lokalnej społeczności. Spotkania integracyjne o określonym charakterze odbywające się raz do roku będą wyczekiwane i wspomniane, a do tego wejdą na stałe w kalendarz życia firmy. To także optymalna częstotliwość pozwalająca integrować z zespołem nowych pracowników.

Doroczny tryb imprez firmowych jest także wygodnym rozwiązaniem w przypadku, kiedy oddziały rozrzucone są po różnych miastach, a chcemy, żeby ich pracownicy mieli okazję się poznać na żywo. Wówczas warto zorganizować imprezę w ciekawej lokalizacji np. w okresie, kiedy firma zamyka duże projekty, albo właśnie w okolicy świąt Bożego Narodzenia lub Wielkanocnych.
 
Jeżeli z różnych oddziałów przyjeżdża po kilkadziesiąt osób, oczywiście nie można zapomnieć o zorganizowaniu transportu autokarami. Bez względu na to, jak duże odległości dzielą poszczególne siedziby od wybranego na spotkanie integracyjne, trzeba zadbać o noclegi dla wszystkich chętnych. A godziny przed wymeldowaniem z hotelu można przeznaczyć dodatkowo ja krótkie warsztaty lub aktywności sportowe.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

21 kwietnia 2020
Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
21 kwietnia 2020
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
20 kwietnia 2020
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
20 kwietnia 2020
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
20 kwietnia 2020
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.