Jak wdrożyć w firmie metodologię agile?

O metodologii agile dzisiaj zdecydowanie mówi się coraz więcej. Pytanie jednak, jak ją w zasadzie wdrożyć do firmy? I czy w ogóle jest tego sens?

zdjęcie - (the_title())

Jak wdrożyć w firmie metodologię agile?

O metodologii agile dzisiaj zdecydowanie mówi się coraz więcej. Pytanie jednak, jak ją w zasadzie wdrożyć do firmy? I czy w ogóle jest tego sens?

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firma Gamma sp. j. rekomenduje szkolenia: Zarządzanie zmianą - Kompleksowe przygotowanie do procesu wprowadzania zmiany w organizacji. Zarządzanie zespołem - Doskonalenie umiejętności zarządzania zespołem pracowniczym. szkolenie zarządzanie projektami – Jak zadbać o procesy w projekcie czyli zapoznanie z metodyką PMI.Zobacz inne szkolenia menadżerskie online i webinary

Agile - jedna z najlepszych systemów zarządzania

Oczywiście są pojedyncze typy firm, które nie będą dobrze działały stosując zasady agile, jednak zasadniczo agile uznawany jest za jeden z najlepszych systemów zarządzania, jaki funkcjonuje obecnie na rynku.

Czym charakteryzuje się agile? Otóż na pewno zwinnością, elastycznością oraz dużą efektywnością. Do osiągnięcia jego celów może służyć naprawdę bardzo wiele różnego rodzaju metodologii. Spośród nich na specjalną uwagę zasługuje bez wątpienia scrum - najpopularniejsza oraz w zasadzie najłatwiejsza do zastosowania metodologia agile.

Jak wdrożyć metodologię scrum?

Otóż przede wszystkim trzeba mieć na uwadze to, że w scrum bardzo ważny jest specyficzny zespół. Tu nie ma czegoś takiego, że jest jeden główny lider i jego podwładni. Można natomiast wyróżnić trzy główne role - scrum master, scrum developer oraz scrum product owner.

Scrum master to osoba niejako dbająca o to, aby wszystko było zgodnie z metodologią scrum. Product owner zajmuje się klientem i organizacją pracy. A scrum developer to specjalista koncentrujący się na różnorodnych kwestiach związanych z wytwarzaniem danego produktu

Aby jednak wdrożyć taki podział do zespołów, należy koniecznie zainwestować w szkolenia scrum product owner, szkolenie scrum developer czy też szkolenia scrum master.

Dalej - praca w agile także nie biegnie w ustalonym normalnie schemacie. Zasadniczo bowiem zespoły pracują w szybkich sprintach, pomiędzy którymi prowadzone są rozmowy z klientami, dostawcami, porównywane rezultaty innych zespołów.... Aby się nauczyć tej specyficznej formy pracy, koniecznie trzeba w zasadzie zainwestować w szkolenie scrum.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zapraszamy do zapoznania się z klasykami szkoleń otwartych dla HR online, stacjonarnych.

Zobacz nasze szkolenia HR.

Zobacz też: szkolenia interpersonalne

Na koniec trzeba jeszcze zaznaczyć, że na początek wdrożenie metodologii agile na pewno każdemu będzie wydawało się dość konkretnie trudne. Dlatego trzeba zatrudnić osobę, która specjalizuje się właśnie w takiej instalacji scrum w firmach.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.