Wizerunek lidera współpracującego z ludźmi

Do zarządzania ludźmi trzeba mieć talent. Odpowiednie predyspozycje i umiejętności przywódcze są wymagane od menedżerów na każdym szczeblu zarządzania. Wyzwania, którym jest poddawany menadżer to nie tylko jednoczenie zespołu i motywowanie do osiągnięcia założonego celu, ale także wypracowywanie porozumień i zażegnywanie napięć pomiędzy pracownikami. 

zdjęcie - Wizerunek lidera współpracującego z ludźmi
 
Do zarządzania ludźmi trzeba mieć talent. Odpowiednie predyspozycje i umiejętności przywódcze są wymagane od menedżerów na każdym szczeblu zarządzania. Wyzwania, którym jest poddawany menadżer to nie tylko jednoczenie zespołu i motywowanie do osiągnięcia założonego celu, ale także wypracowywanie porozumień i zażegnywanie napięć pomiędzy pracownikami.

To również rozwijanie i ukierunkowywanie podwładnych w sposób, który spowoduje wzrost korzyści dla firmy. Dla osób, które będą musiały podjąć się nowych wyzwań na stanowiskach kierowniczych pomocne mogą okazać się specjalistyczne, wszechstronne kursy i szkolenia.

Co świadczy o dobrych praktykach zarządzania? Przede wszystkim kontakt z ludźmi. To oni są siłą motorową każdej firmy, dlatego należy dbać o to, by czuli się dobrze w środowisku pracy, a swoje zadowolenie przekładali na wyniki i osiągane cele.

Techniki coachingowe i nowoczesne narzędzia hr powinny być wykorzystywane przez kadrę zarządzającą w każdym przedsiębiorstwie zatrudniającym pracowników. Odpowiednie szkolenia dla menedżerów i szkolenia hr bp potrafią wykazać ich skuteczność w wywieraniu wpływu na innych, przekazać wiedzę z zakresu motywowania, ukierunkować działania na podniesienie efektywności zarządzania zespołem.
 
Ideą szkolenia dla menedżerów jest efektywne podejście do zarządzania pracownikami, sztuka ich motywowania i wzbudzania zaangażowania, planowanie pracy zarówno własnej jak i podwładnych, delegowanie, kontrola oraz egzekwowanie zadań i przyporządkowywanie do właściwych, kompetentnych w tym zakresie osób, a także prowadzenie rozmów pracowniczych, które pomogą mobilizować ludzi do pracy.

Szkolenie pozwoli podnieść kompetencje menedżera poprzez wskazanie narzędzi menedżerskich, które przyczynią się do regulowania jakości oraz ilości pracy wykonywanej przez podwładnych, właściwego podziału czasu i obowiązków zespołu, uzyskiwania efektywności w sposób jak najmniej angażujący koszty osobiste menedżera.

Autorytet buduje się, dzięki kompetencjom menedżera, jego wiedzy, umiejętnościom autoprezentacji, radzeniu sobie w rozmowach z klientami i pracownikami, dobrej komunikacji i pewności w przewodzeniu pracownikom oraz umiejętności wydobywania z nich jak największych podkładów zaangażowania i talentów przydatnych firmie.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.