Impreza integracyjna w stylu sportowym

Przyjemniejsza atmosfera w firmie, luźniejsze relacje między pracownikami, a nawet możliwość rozwiązywania konfliktów – wszystko to zalety wyjazdów integracyjnych i szkoleń Team Building, coraz bardziej docenianych jako współczesne narzędzia zarządzania nie tylko dyscypliną i zastraszaniem osób zatrudnionych w firmie.

2 stycznia 2019
zdjęcie - Impreza integracyjna w stylu sportowym

Impreza integracyjna w stylu sportowym

Przyjemniejsza atmosfera w firmie, luźniejsze relacje między pracownikami, a nawet możliwość rozwiązywania konfliktów – wszystko to zalety wyjazdów firmowych i szkoleń teambuilding, coraz bardziej docenianych jako współczesne narzędzia zarządzania nie tylko dyscypliną i zastraszaniem osób zatrudnionych w firmie.

Badania prowadzone wśród pracowników biorących udział w regularnych i dobrze zorganizowanych imprezach firmowych wskazują, że im lepiej, bardziej domowo czują się oni w miejscu pracy, tym mocniej angażują się w rozwój firmy, są zmotywowani i chętni do podejmowania działań nieustająco rozwijających biznes – a więc stają się wymarzonymi pracownikami dla każdej kadry menedżerskiej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Imprezy integracyjne dla pracowników są niezwykle ważne. Z tego też powodu każdy pracodawca powinien być świadomy, jak duże znaczenie ma budowanie relacji w grupie pracowników. W obecnych czasach odchodzi się od tradycyjnego modelu spotkań integracyjnych, jeśli nie masz pomysłu na szkolenia integracyjne sprawdź nasze propozycje:

Nic więc dziwnego, że na zapotrzebowanie na organizację profesjonalnie zorganizowanych wyjazdów i imprez firmowych odpowiedziało wiele współcześnie działających firm specjalizujących się w przygotowaniu oferty wywołującej w uczestnikach tego typu aktywności pożądany efekt „WOW!”.

Jednym ze sposobów osiągnięcia takiej reakcji u pracowników, jest postawienie ich w sytuacjach wymagających aktywności fizycznej, sprawdzenia swoich umiejętności i umożliwiających sportowe wyżycie się w czynnościach podnoszących adrenalinę. Nie od dzisiaj wiadomo, że zajęcia fizyczne i sport najlepiej pozwalając wyładować codzienny stres, a moda na sprawność i bycie fit utrzymuje się w dobrej formie już od kilku lat.

Integracyjna impreza firmowa w stylu fit to dla pracowników możliwość sprawdzenia się w sportach jeszcze przez niech nieuprawianych, ze względu na dość wysoki koszt sprzętu oraz karnetów. Takim sportem może być na przykład golf, w naszym kraju będący nadal imprezą głównie dla osób dość zamożnych.

Zaproszenie pracowników na przepięknie utrzymane na ogół pola golfowe, połączone z nauką podstaw tej gry, próbą rozegrania mini-turnieju i wreszcie piknikiem na świeżym powietrzu może zapewnić niezapomniane przeżycia i rozluźnić zespół samą możliwością spędzenie urokliwego dnia w zielonym otoczeniu.

Propozycją sportową na zimową imprezę pracowniczą mogą być z kolei tak nietypowe zawody, jak wyścigi psich zaprzęgów, zdobywające sobie coraz więcej wielbicieli w Polsce. Już sam kontakt ze zwierzętami, nauka ich zachowania i możliwości współpracy z nimi w trakcie wyścigu, powoduje znacznie zmniejszenie stresu u pracowników, co wskazują także najnowsze trendy zachodnie zmierzające wręcz do zatrudniania w firmach zwierząt, których zadaniem jest redukcja codziennych napięć związanych z pracą.

Sam wyjazd firmowy w miejsca, w których odbywają się psie wyścigi, może być też idealnym sposobem na odnalezienie wręcz dziecięcej radości z zabawy na śniegu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

24 czerwca 2019
Istnieje wiele sposobów na integrację w firmie i wcale nie musi ona sprowadzać się do wspólnego spędzania czasu przy stole, podczas weekendowych wyjazdów do hotelu.
24 czerwca 2019
Firmowa integracja potrafi przybierać naprawdę różne oblicza. Nie musi być to już bynajmniej wypad do pubu czy hotelowe imprezowanie. Integracja zaczyna nabierać zupełnie innych, zróżnicowanych form, które nie dość, że odstresowują i dają rozrywkę, to na dodatek tworzą więzi, budują zaufanie i doskonalą umiejętności wspólnego działania.
24 czerwca 2019
Wyjazdy integracyjne dla firm coraz częściej przybierają urozmaicone formy, bardzo odległe od dobrze wszystkim znanych wyjazdów hotelowych. Obecnie tworzy się je w oparciu o team building, który ma za zadanie, na podstawie konkretnego scenariusza, wzmocnić więzy między pracownikami.
24 czerwca 2019
Integracja nie musi być wcale nudnym, służbowym obowiązkiem, który trzeba wykonać dla świętego spokoju. Może być wyzwaniem, świetną zabawą, a nawet prawdziwą przygodą, która porwie wszystkich uczestników.
24 czerwca 2019
Wiele mówi się ostatnio o różnych formach, które mogą przybierać szkolenia integracyjne dla firm. Kreatywność pod tym względem bywa naprawdę olbrzymia. Każdemu z tego typu pomysłów powinna jednak zawsze przyświecać idea team buildingu. Czym on tak naprawdę jest i do czego może się przydać podczas wyjazdów firmowych?
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zapraszamy do naszej

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Wideo
Wideo

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać

TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,E-mail:
biuro@projektgamma.pl

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapęlub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.