Lotos Kolej

Case studies

Projektem objęci byli dyspozytorzy pracujący w Lotos Kolej, szkolenia miały zasięg ogólnopolski. Celem projektu było przeszkolenie dyspozytorów z efektywności osobistej i sztuki multitaskingu. Praca dyspozytora jest bardzo odpowiedzialna, łączy w sobie bardzo wiele kompetencji. Kluczowymi obszarami są: umiejętność radzenia sobie z wielozadaniowością, pracą w systemie 12 h oraz umiejętność sprawnego „przełączania” się między zadaniami.

zdjęcie - Lotos Kolej

Projektem objęci byli dyspozytorzy pracujący w Lotos Kolej, szkolenia miały zasięg ogólnopolski.

Celem projektu było przeszkolenie dyspozytorów z efektywności osobistej i sztuki multitaskingu.

Praca dyspozytora jest bardzo odpowiedzialna, łączy w sobie bardzo wiele kompetencji. Kluczowymi obszarami są: umiejętność radzenia sobie z wielozadaniowością, pracą w systemie 12 h oraz umiejętność sprawnego „przełączania” się między zadaniami.

Program szkolenia dla Lotos Kolej zawierał istotne komponenty efektywności osobistej, a zatem zarządzania sobą w czasie, umiejętnego wykorzystania potencjału własnego stylu pracy, zarządzania własną krzywą wydajności oraz istotnych aspektów optymalizowania pracy zespołowej.

Uczestnicy mieli okazję zanalizować swój dzień pracy pod kątem efektywności, oszacować tzw. wąskie gardła i momenty utrudniające wydajność. Następnie poznali nowoczesne techniki i narzędzia zarządzania sobą w czasie nie tylko w perspetywie długoterminowej ale przede wszystkim dziennej / zmianowej. Dostosowali własne wykresy dobowej energetyki do dwunastogodzinnego dnia pracy. Pozwoliło to uwspólnić znajomość technik, podnieść osobistą wydajność a także zastanowić się, gdzie w pracy zespołowej można dokonać znaczących dla Organizacji optymalizacji.

Drugi dzień szkolenia w całości poświęcony był zjawisku multitaskingu i płynnego „przełączania” się pomiędzy zadaniami. Uczesestnicy mogli doświadczyć zjawiska wielozadaniowości dzięki specjalnie zaprojektowanej grze symulacyjnej, która odzwierciedlała istotne elementy oraz specyficzne niuanse pracy dyspozytora.

Po przeprowadzonej rozgrywce, nastąpiła sesja warsztatowa. Dyspozytorzy mogli skonfrontować wnioski i wrażenia z rozgrywki z przemyśleniami dotyczącymi ich pracy. Pozwliło to opracować wewnętrzny katalog działań, zawierający skrypty postępowań w różnych
sytuacjach zawodowych. Procesy powtarzalne zostały w pełni zautomatyzowane, a elementy pracy zespołowej zostały przeprogramowane przez Uczestników pod kątem optymalizacji.

Wypracowane podczas sesji warsztatowej zasady weszły na stałe do katalogu działań i pozwoliły wprowadzić istotne dla Organizacji usprawnienia.

Wykorzystaj najlepiej jeden z podstawowych zasobów w firmie, którym jest czas. Dowiedz się jak zarządzać swoim czasem tak by pracować efektywnie, a jednocześnie minimalizować wydatkowanie energii. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szkoleń otwartych z zakresu efektywności osobistej:
Gamma - newsletter

Newsletter

Bądź na bieżąco z nowymi treściami wikiGammy. Zapisz się do naszego newslettera.

Zobacz nasze

referencje i case studies

Referencje

Projekty komercyjne

Referencje

Administracja publiczna

Referencje

Pełna lista referencyjna

Case studies

Zestawienie case studies

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.