Jakie rozporządzenia chronią bezpieczeństwo kosmetyków?

Bezpieczeństwo kosmetyków to bezdyskusyjnie naprawdę istotna kwestia. W końcu wypuszczenie nieprzebadanej albo błędnej partii kosmetyków na rynek skończyć się może naprawdę tragicznie. Warto zatem wiedzieć, jakie rozporządzenia chronią bezpieczeństwo kosmetyków.

zdjęcie - (the_title())


Jakie rozporządzenia chronią bezpieczeństwo kosmetyków?

Bezpieczeństwo kosmetyków to bezdyskusyjnie naprawdę istotna kwestia. W końcu wypuszczenie nieprzebadanej albo błędnej partii kosmetyków na rynek skończyć się może naprawdę tragicznie. Warto zatem wiedzieć, jakie rozporządzenia chronią bezpieczeństwo kosmetyków.

Szkolenia z kosmetyki - ważna inwestycja

Na początek warto podkreślić, że tutaj niestety tylko wspomnimy mniej więcej o tym, jakie rozporządzenia regulują bezpieczną produkcję kosmetyków. Niestety jednak nie ma miejsca na to, aby określić dokładnie, jak prezentują się takie akty prawne i dokumenty oraz co więcej - jak wygląda ich zastosowanie w praktyce.

Dlatego też w przypadku konieczności wdrożenia takich zasad w praktyce, niezbędnym wydaje się zainwestowanie w konkretne szkolenia z kosmetyki, które pozwolą właśnie na zdobycie odpowiedniej wiedzy w tym zakresie.

Rozporządzenia chroniące bezpieczeństwo kosmetyków

Wróćmy jednak teraz do meritum artykułu a mianowicie do kosmetyków i ich bezpieczeństwa. Co dokładnie je reguluje? Na pewno wymienić tu można zasady GMP, czyli dobrej praktyki produkcyjnej. Co one dokładniej określają?

Mówiąc dość konkretniej zasady GMP odnoszą się w zasadzie do całego procesu produkcji - dosłownie od początku do końca i określają dokładnie, kiedy jakie badanie jakości powinno być wykonane. Przykładowo można tu wspomnieć aneks 15 gmp, który opisuje warunki kwalifikacji i walidacji poszczególnych substratów.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że bezpieczeństwo kosmetyków jest również chronione prawnie przez chociażby takie dokumenty jak Prawo Kosmetyczne oraz Ustawę o Kosmetykach. To jeszcze ciągle jednak nie wszystko na postawie powyższych dokumentów oraz specyfikacji poszczególnych składników, urządzeń itp. w każdym laboratorium oraz w każdej fabryce produkującej kosmetyki musi obowiązkowo być regulamin.

Określa on bardzo wiele kwestii, jednak przede wszystkim odnosi się do wszelkich testów mających na celu sprawdzenie jakości i czystości jak chociażby test ochrony przeciwdrobnoustrojowej.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Jak zapewne każdy doskonale się orientuje, w tym roku pojawiła się w ustawodawstwie bardzo ważna nowelizacja ustawy o odpadach. Co dokładniej się z nią wiąże? Jakie obowiązki spadną teraz na przedsiębiorców i na firmy? O tym wszystkim powiemy pokrótce poniżej…
Ochrona środowiska to rzecz zdecydowanie bardzo istotna dla każdej firmy i to naprawdę z wielu powodów. Jak dokładniej wyglądają takie powody? Jak firmy mogą chronić środowisko?
Ustawa o odpadach jest dość istotną ustawą dla każdej firmy. Kiedy dokładnie nowe przepisy wejdą w życie? Od kiedy ich przestrzeganie będzie już normalnie egzekwowane? Z czym trzeba się tutaj na pewno liczyć?
Ustawa o ochronie środowiska obowiązuje każdego z nas – bez wyjątku. Warto podkreślić, że określona jest w niej także dokładnie kwestia wycinki drzew. Czy taka wycinka drzew musi być gdziekolwiek zgłaszana? Jak to w zasadzie dokładniej wygląda? Czy z prywatnej posesji można wyciąć cokolwiek?
Prawo wodne to dość skomplikowane prawo w ustawodawstwie polskim. Na czym dokładniej ono polega? Kogo w zasadzie obowiązuje? Jak wygląda egzekwowanie prawa wodnego? Na te pytania odpowiemy pokrótce poniżej.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.