Rozwiązywanie konfliktów kurs

Dzisiaj na rynku dostępnych jest bardzo wiele przeróżnych kursów, które generalnie rzecz ujmując mają za zadanie podnieść nasze kompetencje miękkie i twarde i tym samym spowodować, że łatwiej nam się będzie pracowało i funkcjonowało. Jednak wiadomo – nie każde szkolenie jest dobre. Jeśli zaś wydamy pieniądze i otrzymamy w zamian niskiej jakości szkolenie, to w zasadzie można nawet mówić o swego rodzaju podwójnej stracie.

 
Dzisiaj na rynku dostępnych jest bardzo wiele przeróżnych kursów, które generalnie rzecz ujmując mają za zadanie podnieść nasze kompetencje miękkie i twarde i tym samym spowodować, że łatwiej nam się będzie pracowało i funkcjonowało.

Jednak wiadomo - nie każde szkolenie jest dobre. Jeśli zaś wydamy pieniądze i otrzymamy w zamian niskiej jakości szkolenie, to w zasadzie można nawet mówić o swego rodzaju podwójnej stracie.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Paraliżuje Cię strach przed wystąpieniami publicznymi? Czujesz się nie rozumiany przez innych? Chcesz lepiej zarządzać swoim czasem i umiejętnościami? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych i wybierz interesujące Cię szkolenie np: szkolenia komunikacja, zarządzanie czasem szkolenie, szkolenie radzenie sobie ze stresem

Na co zatem należy uważać podczas wyboru szkoleń z rozwiązywania konfliktów? Jakie rzeczy powinny nas zaalarmować, że kurs nie będzie należał do najlepszych?

 1. Niska cena
  Oczywiście przede wszystkim zawsze podejrzana jest bardzo niska cena. Czasami szkolenie może być dofinansowane z różnych źródeł i wówczas obniżenie kosztów jest dość naturalne, jeśli jednak mamy niską cenę i żadnej informacji o sponsorach szkolenia, to lepiej na nie uważać.

 2. Brak wiadomości o organizatorach
  Kolejnym niepokojącym objawem, świadczącym o tym, że dany kurs z rozwiązywania konfliktów nie będzie miał wysokiego poziomu, jest brak jakichkolwiek informacji o osobie prowadzącej kurs. Jeśli nie wiemy, kto to jest, jakie ma wykształcenie, jakie ma kompetencje, aby prowadzić dany kurs, to może lepiej skorzystać z innej oferty.

 3. Brak certyfikatu
  Nasz niepokój powinien także wzbudzić każdy kurs z rozwiązywania konfliktów, z okazji zakończenia którego nie otrzymamy jakiegokolwiek certyfikatu. Wówczas istnieje przypuszczenie, że kurs nie jest prowadzony przez profesjonalistów.

 4. Kiepskie opinie i komentarze
  Następnym czynnikiem, który powinien wzbudzić naszą czujność jest za duża ilość negatywnych komentarzy na temat danego szkolenia w Internecie. Oczywiście takie opinie są bardzo subiektywną rzeczą, niemniej jednak zawsze stanowią pewną wskazówkę.

 5. Brak praktyki
  Jeśli w programie kursu nie ma nic na temat praktycznej nauki rozwiązywania konfliktów, to zdecydowanie lepiej takiego kursu unikać. Chyba że jest to wykład prowadzony naprawdę przez doskonałego specjalistę.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
 • 800 pigułek wiedzy
 • 40 filmów edukacyjnych
 • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.