Być dobrze zorganizowanym

Firmy usługowe zajmują się realizowaniem projektów zleconych im przez klientów – jako efekt powstaje wysokiej jakości usługą bądź też produkt, spełniające – a niekiedy nawet przewyższający – wymagania rynkowe.

Gamma - Być dobrze zorganizowanym

   

  Firmy usługowe zajmują się realizowaniem projektów zleconych im przez klientów – jako efekt powstaje wysokiej jakości usługą bądź też produkt, spełniające – a niekiedy nawet przewyższający – wymagania rynkowe. Aby stało się to możliwe, konieczna jest grupa sprawnie działających, dobrze poinformowanych i wykwalifikowanych specjalistów.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Rozwój nowoczesnych technologii spowodował że współcześni menadżerowie i liderzy stanęli przed nowym wyzwaniem, jakim jest kierowanie zespołami rozproszonymi. Jak sprawnie kierować pracą osób które pracują w jednym zespole a fizycznie znajdują się gdzie indziej?

  Mogą Cię zainteresować: talenty Gallupa, szkolenie dla brygadzistówszkolenia otwarte Warszawa.

  Odrobina nowości smaku doda

  Jednak poza tymi ważnymi elementami, potrzebne jest również zgranie i sporo swobody działania. O ile pierwsze z nich można znaleźć w dotychczasowej teorii zarządzania, o tyle drugie jest pojęciem tabu. Większość tradycyjnych menedżerów nie pozostawia pracownikom zbyt wielu możliwości do samodzielnego, innowacyjnego rozwiązania problemu, narzucając im określone metody działania.

  Choć z punktu widzenia organizacji pragnącej zachować spójny wizerunek i system wartości, jaki wprowadza do wszystkich swoich towarów i usług, w praktyczne jest to mało skuteczny sposób na poprawienie jakości oferowanych produktów.

  Nie trzeba stać nad głową

  Większość zespołów deweloperskich organizowana jest z myślą o stworzeniu czegoś nowego, nieszablonowego i odświeżającego, czegoś, czego na rynku jeszcze nie było, ale badania marketingowe wykazały, że rośnie zapotrzebowanie na nie. Mają do dyspozycji potrzebę, zespół projektantów jest w stanie opracować coś, co ją spełni, a tym samym zaoferować swojemu klientowi produkt na sprzedaż.

  Na tym właśnie polegają zwinne metodyki zarządzania – na zapewnieniu pracownikom swobody działania i wspieraniu ich przy tej pracy w ramach koniecznych formalności. Zapewnienie środowiska do takiego rozwoju sprawia, że wzrasta świadomość wagi, jaką posiada każdy pojedynczy pracownik dla sukcesu całego przedsiębiorstwa.

  Aby lepiej zrozumieć ideę tego rodzaju metody, organizowane są specjalne szkolenia project management, które obejmują swoim zakresem historię rozwoju, podstawy teorii i wskazówki odnośnie skutecznej realizacji o wdrażania tej metodyki w praktyce. Jest to bardzo pomocne, ponieważ mimo łatwości pojęcia pomysłu, jego wdrożenie, a tym bardziej zapanowanie nad nim jest znacznie większym wyzwaniem.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.