Co daje scrum zespołom projektowym?

Agile to nowoczesny system zarządzania projektami, który przyjmuje się w wielu firmach na całym świecie, ponieważ odpowiada on potrzebom dzisiejszych czasów.

zdjęcie - (the_title())


Co daje scrum zespołom projektowym?

Agile to nowoczesny system zarządzania projektami, który przyjmuje się w wielu firmach na całym świecie, ponieważ odpowiada on potrzebom dzisiejszych czasów. Stawia on bardziej na relacje międzyludzkie i komunikację niż rodzaj narzędzi czy procesów zastosowanych do stworzenia unikalnego, satysfakcjonującego klienta produktu.

Bardzo często idzie w parze ze scrumem. Jest różnica między agile a scrum – zwinne zarządzanie to sposób, filozofia i założenia związane z osiąganiem celów projektowych. Scrum natomiast jest metodą, która pozwala na wprowadzenie odpowiedniej hierarchii oraz organizacji w zespole.

Scrum pozwala na sprawiedliwy podział ról i obowiązków w zespole, przy czym jednocześnie pozwala na zachowanie elastyczności pracowników i stawia na ich własne umiejętności do rozwiązywania problemów. Scrum w zasadzie nastawiony jest na dokonywanie użytku z wiedzy ekspertów zatrudnionych w zespole oraz na burzę mózgów niezbędną do wyłonienia najkorzystniejszych rozwiązań.

Także, usprawnia komunikację między zespołem developerskim, a klientem poprzez częste spotkania właściciela produktu z klientem i prezentację wyników dokonanej do tej pory pracy. Dzięki temu istnieje możliwość do zwiększenia satysfakcji klienta z końcowego efektu projektu, a także modyfikacji wymagań co do funkcjonalności, jeśli zajdzie taka potrzeba w trakcie prac nad projektem.

Scrum wiąże się także z narzędziami, które nie tworzą nadmiernej dokumentacji związanej z projektem, ale są użyteczne do tworzenia planu pracy do wykonania w ciągu następnych jednostek czasowych zwanych sprintami. Takie sprinty trwają zwykle od dwóch do kilku tygodni.

Agile szkolenia przekazują wiedzę na temat założeń zwinnego zarządzania i są polecane do przetrenowania całych zespołów zarówno pod kątem zawartości treści praktycznych, jak i teoretycznych.

Szkolenia scrum developer, szkolenie scrum master czy szkolenia scrum product owner to doskonałe narzędzia do zapewnienia głębszego zrozumienia swoich obowiązków i powinniści osobom rozpoczynającym swoją przygodę z projektem w zespole scrumowym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.