Ćwiczenia na komunikację interpersonalną

Umiejętności komunikacyjne są niezwykle istotne zarówno w życiu codziennym, jak i tym zawodowym. Dzięki prawidłowej komunikacji jesteśmy w stanie stworzyć prawidłowe relacje z zespołem.

Gamma - Ćwiczenia na komunikację interpersonalną

Ćwiczenia na komunikację interpersonalną


Komunikacja na wysokim poziomie to jeden z ważniejszych elementów podczas poszukiwania pracownika do zespołu. Jest to wręcz niezbędne jeśli przyszły pracownik ma koordynować pracę zespołu lub pracować z klientami.

Rozwijanie umiejętności skutecznej komunikacji


Umiejętność prawidłowej komunikacji
można rozwijać, dlatego warto znać kilka ćwiczeń, które nam w tym pomogą. Jednym z ważnych elementów komunikacji jest nasza samoświadomość. Świadome wykorzystywanie własnego głosu, gestów oraz postawy i mimiki jest niezwykle istotne. Kiedy słuchamy własnego głosu zyskujemy informację o tym, jak słyszą nas inni ludzie. Dobrym ćwiczeniem jest nagrywanie własnego głosu i praca nad doskonaleniem przekazywanych przez nas komunikatem.

Jeśli często wygłaszamy przemowy przed gronem obcych osób warto nie tylko nagrywać swój głos, ale również naszą postawę, sylwetkę, gesty i mimikę twarzy. W ten sposób można skutecznie ćwiczyć umiejętność przemawiania do innych.

Komunikacja służy do porozumiewania się z innymi. Dlatego istotne jest, by dostosowywać język komunikatu do naszych odbiorców. Jest to warunek, by zostać zrozumianym. Umiejętność dostosowywania języka do rozmówców można skutecznie ćwiczyć za pomocą obserwacji, jak komunikują się osoby z danej grupy.

 

Jak zachować life work life balance? Jak nie bać się zmian? Jak opanować paraliżujący stres w życiu prywatnym i zawodowym? Jak przeciwdziałać wypaleniu zawodowemu? Jak zachować równowagę w emocjach? Zapoznaj się z naszymi szkoleniami interpersonalnymi: szkolenia z rozwoju osobistego, szkolenia komunikacja, zarządzanie czasem szkolenie

 

Należy określić ich dominujący styl wypowiedzi i zacząć komunikować się w podobny sposób. Równie ważne jest, by dostosowywać sposób komunikacji do sytuacji. Jeśli wygłaszamy referat dla większej grupy należy dostosować tempo i głośność wypowiedzi do odbiorców.

W komunikacji bardzo ważne jest również aktywne słuchanie. W tym zakresie warto poćwiczyć parafrazowanie wypowiedzi, by w razie potrzeby sprawdzić czy dobrze zrozumieliśmy naszego rozmówcę. Wykonując ćwiczenia na komunikację interpersonalną możemy skutecznie poprawić nasze umiejętności komunikacyjne.ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.