Formy radzenia sobie ze stresem

Zarządzanie projektami stanowi dość znaczący obszar wchodzący w skład inżynierii oprogramowania. Jego celem nadrzędnym jest poniesienie jakości oraz efektywności wszystkich działań, jakie łączą się z wytwarzaniem systemów informatycznych.

zdjęcie - (the_title())


Formy radzenia sobie ze stresem

Stres nieustannie towarzyszy człowiekowi w życiu codziennym, zarówno w sprawach prywatnych jak i na przestrzeni zawodowej. Jego oddziaływanie może przebiegać dwutorowo.

Z jednej strony, napięcie towarzyszące zbliżającemu się terminowi realizacji projekt działa mobilizująco - powoduje zwiększenie wydajności pracownika i maksymalne wykorzystanie jego możliwości. Jednak należy pamiętać także i o tym, że w wielu sytuacjach stres paraliżuje, skutecznie uniemożliwiając realizację powierzonych zadań.

Człowiek, który każdego dnia napotyka na sytuacje stresowe jest bardziej narażony na ryzyko szybszego wypalenia zawodowego, a także na rozmaite choroby. Warto wiedzieć, jakie są metody radzenia sobie ze stresem oraz poznać sposoby na to jak radzić sobie ze stresem w pracy szkolenie może okazać się w tym pomocne.

Metody redukcji stresu

Szkolenie radzenie sobie ze stresem to doskonały sposób na to aby poznać skuteczne sposoby redukcji stresu. Niestety rzeczywistość jest taka, że czasem po prostu nie da się uniknąć sytuacji stresujących, jednak można w sposób szybki zredukować napięcie nerwowe.

Jak radzić sobie ze stresem w pracy szkolenie pozwala na zgłębienie metod zarówno doraźnych jak i długoterminowych. Doraźnie można reagować na stres który już powstał. Z kolei działania długofalowe ukierunkowane są na to, aby pomimo trudnych zdarzeń zachować spokój i opanowanie, które zdecydowanie ułatwiają znalezienie optymalnego rozwiązania.

Przebieg szkolenia

Szkolenie stres w pracy umożliwia kursantowi zrozumienie tego, jakie są źródła stresu oraz jego skutki, a także jakie są mechanizmy stresu. Każdemu człowiekowi towarzyszy stres szkolenie pozwala na poznanie sposobów na to, jak uniknąć niekorzystnych jego skutków.

Szkolenie radzenie sobie ze stresem dedykowane jest każdemu pracownikowi, niezależnie od tego, na jakim stanowisku pracuje. Szczególnie narażone na stres w pracy są jednak osoby zajmujące wysokie stanowiska, od decyzji których zależą losy firmy. Warto zwrócić uwagę na formę w jakiej prowadzone jest szkolenie stres w pracy. Swoistym wprowadzeniem do tematyki stresu jest część teoretyczna, na której można dowiedzieć się między innymi tego czym jest stres oraz jak powstaje.

W sposób klarowny przedstawiane są także techniki radzenia sobie ze stresem oraz sposoby panowania nad emocjami nawet w sytuacjach skrajnie trudnych. Sama wiedza teoretyczna jednak nie wystarczy do tego aby odnieść pełny sukces w walce ze stresem. Z tego też powodu, szkolenie oprócz części teoretycznej przewiduje również zajęcia praktyczne. Jest to doskonały sposób na to, aby w warunkach kontrolowanych przepracować poznany materiał i na własnym przykładzie przekonać się o skuteczności proponowanych metod walki ze stresem.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Jeden z najbardziej uznanych ekspertów prawnych, Łukasz Prasołek,  prowadzi szkolenie dotyczące przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi – w oparciu o orzecznictwo sądowe. Zapraszamy PRZECIWDZIAŁANIE MOBBINGOWI I DYSKRYMINACJI W MIEJSCU PRACY

Uczestników tego szkolenia interesuje również:

Dlaczego stres jest taki niebezpieczny?

Jak radzić sobie ze stresem w pracy szkolenie przewiduje również część dotyczącą szkodliwych skutków stresu. Osoby zestresowane często przenoszą problemy z pracy na grunt rodziny. Ponadto z czasem zaczyna także szwankować ich zdrowie i coraz częściej sięgają po zwolnienia lekarskie.

Stres szkolenie pozwala opanować organizm i wypracować najlepsze rozwiązania. Dobrym uzupełnieniem dla szkolenia radzenia sobie ze stresem w pracy będzie także szkolenie z komunikacji interpersonalnej. U niektórej grupy osób stres powiązany jest z pracą zespołową. Jeżeli poznają oni najbardziej wydajne sposoby komunikacji, dzięki którym można wyeliminować wiele błędów, to wówczas praca w grupie nie będzie dla nich aż tak stresująca.

Szkolenie radzenie sobie ze stresem, szkolenie stres w pracy oraz szkolenia z komunikacji interpersonalnej należą do treningu tak zwanych umiejętności miękkich. Są one tak samo ważne, jak wiedza teoretyczna niezbędna do właściwego wykonywania obowiązków zawodowych. Posiadając umiejętności redukcji stresu można korzystniej kształtować własne zachowania, a także zwiększać wydajność w pracy, dzięki czemu można liczyć na lepszy rozwój kariery zawodowej. Należy także pamiętać o korzyściach zdrowotnych związanych z redukcją stresu.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.