Gry teambuilding

Integracja zdobywa coraz większe uznanie w gronie pracodawców i kierowników zespołów. Szkolenia w tym zakresie są branżą, które rośnie w zasadzie z kwartału na kwartał.

Gamma - Gry teambuilding

Gry teambuilding


Wskutek tego można spotkać bardzo wielu rzetelnych profesjonalistów zajmujących się tą tematyką. Niestety, jak zawsze, na rynku pojawiają się także firmy, które nie oferują wysokiego poziomu scenariuszy teambuilding. Jak zatem wybrać najlepszą ofertę?


Pierwszym krokiem na drodze do wyboru odpowiedniej firmy zajmującej się integracją jest to, by właściwie określić własne oczekiwania względem swoich pracowników i tego, co ma reprezentować stworzony przez nich zespół. Co więcej trzeba także pamiętać, że scenariusz zabawy musi być dopasowany do branży, jaką zajmują się dani pracownicy.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Firmowe imprezy integracyjne są idealną okazją na nawiązanie relacji między pracownikami.  Impreza integracyjna,podczas której uczestnicy doświadczają atrakcyjnych w formie gier szkoleniowych, a następnie z pomocą trenera pozyskują wiedzę na temat zjawisk i procesów, które zaszły, może stać się solidnym fundamentem dalszych relacji służbowych.

Poznaj nasze rozwiązania zaprojektowane w duchu team building :

Jedną z ciekawszych gier realizowanych w ramach teambuilding jest na pewno tak zwana Sztuka Przetrwania. Polega ona na podzieleniu uczestników na co najmniej dwie drużyny. Następnie otrzymują one mapy, na których zaznaczone są ważne dla gry miejsca. Zadaniem dla każdej drużyny jest odnalezienie wszystkich zaznaczonych na mapie miejsc. Jednocześnie w każdym z tych punktów przed drużynami zostanie postawione zadanie do wykonania. Każde wykonane zadanie to dodatkowe punkty. Celem całej rozgrywki jest to, by indywidualności w grupie mogły działać wspólnie na rzecz wspólnego zwycięstwa. Będzie to możliwe dzięki sprawdzaniu się w zadaniach obejmujących logiczne myślenie, zdolności zręcznościowe, strzeleckie, motoryzacyjne a także motorowodne.

Zdobywane w oku gry punkty są zamieniane w kody, które otwierają magiczne skrzynie, w których znajdują się dalsze zadania. Wygrywa oczywiście ta drużyna, która uzyska więcej punktów.
Scenariuszem, który ma poprawić zdolności interpersonalne oraz umiejętność współpracy na rzecz wspólnego celu jest tak zwana kampania prezydencka. Całość zaczyna się od wykładów wprowadzających oraz odpowiednich warsztatów. Następnie każdy uczestnik ma możliwość skorzystania z zajęć z wystąpień publicznych.

Tak wytrenowani uczestnicy zostają podzieleni na dwie grupy, które są walczącymi ze sobą partiami politycznymi. Gra toczy się w ramach kampanii prezydenckiej dla kandydata z każdej z partii. Walka odbywa się na programy, które muszą być obronione przed atakami przeciwników. Jest to gra przeznaczona raczej dla większych grup, od 40 osób. Sprawdza się ona jednak doskonale jako ćwiczenie wystąpień publicznych, reakcji na werbalne ataki, a także jako ćwiczenia kontaktów z innymi uczestnikami.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.