Jak rozwinąć swoje umiejętności komunikacyjne?

Rozwinięte zdolności komunikacyjne przydają się zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Są one pożądane niemal na wszystkich stanowiskach oraz stanowią niezbędny element zarządzania ludźmi. Jednak jak rozwinąć umiejętności komunikacyjne, by móc skutecznie się nimi posługiwać?

Gamma - Jak rozwinąć swoje umiejętności komunikacyjne?


Jak rozwinąć swoje umiejętności komunikacyjne?

Rozwinięte zdolności komunikacyjne przydają się zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Są one pożądane niemal na wszystkich stanowiskach oraz stanowią niezbędny element zarządzania ludźmi. Jednak jak rozwinąć umiejętności komunikacyjne, by móc skutecznie się nimi posługiwać?

Kursy i szkolenia - czy to się opłaca?

Jeśli chcemy skutecznie rozwinąć umiejętności takie jak komunikacja interpersonalna szkolenie powinno obejmować przede wszystkim ćwiczenia praktyczne. Pod okiem mentora, który posiada doświadczenie w pracy z ludźmi, nauczymy się zarówno podstaw teoretycznych (sztuki wysławiania, znaczenia mowy ciała, optymalnego sposobu mówienia), jak i praktycznie przećwiczymy nabytą wiedzę.

To także sposób na zawarcie nowych kontaktów z innymi ludźmi. Jednak kursy i szkolenia, choć są sposobem wyjątkowo skutecznym, nie mogą być jedynym działaniem, które przybliży nas do rozwinięcia umiejętności komunikacyjnych. Podstawą jest opanowanie stresu przed prowadzeniem rozmów - szkolenie stres w pracy może w znaczący sposób ułatwić nam porozumiewanie się z podwładnymi, kontrahentami i wspólnikami.

Jakie szkolenie wybrać?

Szkolenia z zakresu umiejętności komunikacyjnej znajdziemy w wielu firmach o charakterze edukacyjnym. Organizowane są one zarówno dla osób indywidualnych, jak i całych grup. To drugie rozwiązanie jest sposobem na zaangażowanie w naukę całego zespołu pracowników. Uczą się oni w swoim towarzystwie i ćwiczą nabytą wiedzę przy instruktorze, który od razu koryguje błędy i służy radą.

Z pewnością warto wybrać szkolenia organizowane cykliczne - w ciągu zaledwie jednego dnia trudno jest poznać wszystkie zasady prowadzenia konwersacji, a tym bardziej zyskać praktyczne doświadczenie. Szkolenia cykliczne mogą odbywać się raz lub dwa razy w tygodniu, trwają do kilku godzin, a same spotkania organizowane są przez kilka tygodni. To najlepszy sposób na stały kontakt z innymi ludźmi oraz rozwijanie swoich umiejętności komunikacyjnych w gronie współpracowników i menedżerów.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Telefon
Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

Miejsce

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Mapa
Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza
kontakt

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108

firma szkoleniowa

Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.