Jak wzmocnić pewność siebie w sferze zawodowej?

Chyba każdy zna przykład jakiejś cichej myszki, która pilnuje wyłącznie końcówki własnego nosa i nie wychyla się zbytnio. Nie, nie chodzi w tym przypadku o małego gryzonia, który skutecznie potrafi zaburzyć komfort snu. Cicha myszka to potoczne określenie osoby, u której występują poważne zaburzenia w zakresie własnej wartości i pewności siebie. Może to być spowodowane wrodzonymi cechami charakteru lub jakimś traumatycznym przeżyciem z przeszłości. 

zdjęcie - Jak wzmocnić pewność siebie w sferze zawodowej?
 
Chyba każdy zna przykład jakiejś cichej myszki, która pilnuje wyłącznie końcówki własnego nosa i nie wychyla się zbytnio. Nie, nie chodzi w tym przypadku o małego gryzonia, który skutecznie potrafi zaburzyć komfort snu.
 
Cicha myszka to potoczne określenie osoby, u której występują poważne zaburzenia w zakresie własnej wartości i pewności siebie. Może to być spowodowane wrodzonymi cechami charakteru lub jakimś traumatycznym przeżyciem z przeszłości. Niezależnie od przyczyn takiego zachowania, jego skutki są bardzo uciążliwe. Osoba o niskiej pewności siebie nigdy nie odniesie sukcesu w życiu zawodowym. Owszem, może być doceniana za rzetelne wykonywanie swoich obowiązków, jednak zbyt niska wiara we własne umiejętności skutecznie będzie blokowała walkę o kolejne stopnie kariery zawodowej.

ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

Zdobądź umiejętności i narzędzia potrzebne do efektywnego zarządzania zespołem.Zobacz szkolenia:

Szkolenia i warsztaty z umiejętności miękkich

Na całe szczęście, pewność siebie, tak jak i inne umiejętności miękkie da się wyćwiczyć. Na terenie całego kraju organizowane są specjalistyczne szkolenia w formie warsztatów, na których można dowiedzieć się, w jaki sposób konsekwentnie, dzień po dniu wzmacniać pewność siebie. W takim przypadku stosowane są zazwyczaj określone techniki perswazji a także pobudzana jest autoświadomość. Inspirująco działają również świadectwa innych osób, które kiedyś borykały się z podobnymi problemami, jednak dzięki systematycznej pracy ten mroczny okres mają już dawno za sobą i obecnie osiągają coraz większe sukcesy na drodze zawodowej.

Jak wyćwiczyć większą pewność siebie?

W pierwszej kolejności należy jasno określić swoje mocne i słabe strony. Wiele osób o obniżonej samoocenie ma ogromny problem ze wskazaniem swoich mocnych stron. Pomocny może być w tej kwestii psycholog, coach lub doradca zawodowy. Warto zwrócić się po pomoc do specjalisty, gdyż wówczas sam proces budowania mocniejszej pewności siebie będzie bardziej efektywny. W oparciu o mocne strony należy następnie przeanalizować dotychczasową karierę zawodową i skupić się na nawet najdrobniejszych sukcesach. Warto jak najczęściej do tego wracać, aby samemu sobie udowodnić ile tak na prawdę jest się wartym.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.: 505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

Kontakt
biuro@projektgamma.pl
tel.: 505 273 550


ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.