Jak wzmocnić pewność siebie w sferze zawodowej?

Chyba każdy zna przykład jakiejś cichej myszki, która pilnuje wyłącznie końcówki własnego nosa i nie wychyla się zbytnio. Nie, nie chodzi w tym przypadku o małego gryzonia, który skutecznie potrafi zaburzyć komfort snu. Cicha myszka to potoczne określenie osoby, u której występują poważne zaburzenia w zakresie własnej wartości i pewności siebie. Może to być spowodowane wrodzonymi cechami charakteru lub jakimś traumatycznym przeżyciem z przeszłości. 

   
  Chyba każdy zna przykład jakiejś cichej myszki, która pilnuje wyłącznie końcówki własnego nosa i nie wychyla się zbytnio. Nie, nie chodzi w tym przypadku o małego gryzonia, który skutecznie potrafi zaburzyć komfort snu.
   
  Cicha myszka to potoczne określenie osoby, u której występują poważne zaburzenia w zakresie własnej wartości i pewności siebie. Może to być spowodowane wrodzonymi cechami charakteru lub jakimś traumatycznym przeżyciem z przeszłości. Niezależnie od przyczyn takiego zachowania, jego skutki są bardzo uciążliwe. Osoba o niskiej pewności siebie nigdy nie odniesie sukcesu w życiu zawodowym. Owszem, może być doceniana za rzetelne wykonywanie swoich obowiązków, jednak zbyt niska wiara we własne umiejętności skutecznie będzie blokowała walkę o kolejne stopnie kariery zawodowej.

  ZOBACZ NASZE SZKOLENIA:

  Zdobądź umiejętności i narzędzia potrzebne do efektywnego zarządzania zespołem.Zobacz szkolenia:

  Szkolenia i warsztaty z umiejętności miękkich

  Na całe szczęście, pewność siebie, tak jak i inne umiejętności miękkie da się wyćwiczyć. Na terenie całego kraju organizowane są specjalistyczne szkolenia w formie warsztatów, na których można dowiedzieć się, w jaki sposób konsekwentnie, dzień po dniu wzmacniać pewność siebie. W takim przypadku stosowane są zazwyczaj określone techniki perswazji a także pobudzana jest autoświadomość. Inspirująco działają również świadectwa innych osób, które kiedyś borykały się z podobnymi problemami, jednak dzięki systematycznej pracy ten mroczny okres mają już dawno za sobą i obecnie osiągają coraz większe sukcesy na drodze zawodowej.

  Jak wyćwiczyć większą pewność siebie?

  W pierwszej kolejności należy jasno określić swoje mocne i słabe strony. Wiele osób o obniżonej samoocenie ma ogromny problem ze wskazaniem swoich mocnych stron. Pomocny może być w tej kwestii psycholog, coach lub doradca zawodowy. Warto zwrócić się po pomoc do specjalisty, gdyż wówczas sam proces budowania mocniejszej pewności siebie będzie bardziej efektywny. W oparciu o mocne strony należy następnie przeanalizować dotychczasową karierę zawodową i skupić się na nawet najdrobniejszych sukcesach. Warto jak najczęściej do tego wracać, aby samemu sobie udowodnić ile tak na prawdę jest się wartym.

  ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

  z tej strefy wiedzy

  Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
  AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
  Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
  Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
  Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

  strefy wiedzy

  WikiGamma
  WikiGamma

  Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

  Gamma Q&A
  Gamma Q&A

  Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

  Artykuły eksperckie
  Artykuły eksperckie

  Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

  Video
  Video

  WikiGamma w formacie video.

  Recenzje książek
  Recenzje, Stanowiska pracy

  Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

  Artykuły
  Artykuły, Artykuły cd., Prawo

  Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

  Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

  Telefon
  Zadzwoń do nas:

  tel.:505 273 550,

  Miejsce

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa

  Mapa
  Znajdź nas na mapie

  Zobacz mapę

  lub użyj formularza
  kontakt

  ul. Farysa 64
  01-971 Warszawa
  NIP: 113-26-90-108

  firma szkoleniowa

  Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
  © Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
  Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.