Panowanie nad stresem

Stres może towarzyszyć człowiekowi praktycznie w każdej dziedzinie życia. Ludzie stresują się w pracy, w szkole, a także często wśród znajomych i rodziny. Stres jest to reakcja organizmu na mogące wystąpić zagrożenie.

zdjęcie - (the_title())

Panowanie nad stresem


Stres nie objawia się jednakowo u wszystkich osób. Często występują różnice w reakcji na pewne zakresy bodźców.

Dla jednego człowieka stresujące mogą być występy publiczne, ktoś inny przemawiając do innych będzie czuł się bardzo dobrze. Reakcja na daną sytuację zależy więc od naszej osobowości i podatności na stres. Rodzaj i intensywność reakcji na daną sytuację zależy przede wszystkim od wychowania człowieka oraz od genów.
Radzenie sobie ze stresującymi sytuacjami

W życiu każdego człowieka jest wiele sytuacji, które mogą wywołać stres. Bardzo wiele z nich powstaje w pracy. Kłótnia z przełożonym, zbyt duża ilość obowiązków, które należy wykonać jak najszybciej, stres spowodowany trudną rozmową z klientem. Te wszystkie sytuacje mogą wyprowadzić człowieka z równowagi. Dlatego tak ważne jest, by nauczyć się opanowywać stres. Zachowanie spokoju pozwala szybciej wrócić do równowagi oraz zająć się rzeczami ważnymi, bez zbędnego stresowania się.
Jak opanować stres w pracy?

 

Jak kontrolować i panować nad stresem? Jak radzić sobie ze zmianami? Jak zachować równowagę pomiędzy zawodowymi wyzwaniami a radością realizowania swoich prywatnych pasji? Odwiedź nasz dział szkoleń interpersonalnych. Zobacz: Zapraszamy.

 

W pracy niezwykle ważne jest, by dobrze wykorzystywać wszystkie dostępne dla nas przerwy. W tym czasie należy odejść od miejsca pracy, zjeść coś oraz zaczerpnąć świeżego powietrza. Taka chwila przerwy pozwoli przez chwilę odpocząć od obowiązków w pracy. Ważne jest, by zmienić na chwilę otoczenie. Wyjście na zewnątrz lub do jadalni jest więc dobrym pomysłem.

Drugim sposobem na zapanowanie nad stresem jest nauczenie się zachowywania spokoju w trudnych, stresujących momentach. W momencie wystąpienia trudnej sytuacji najlepiej, jeśli to możliwe odejść na chwilę i uspokoić nerwy.

Kilka minut spokoju i oddechu pozwala zapanować nad stresem i powrócić do obowiązków na spokojnie. Panowanie nad stresem jest więc umiejętnością, która pozwala pracować wydajniej i bez przeszkód wykonywać swoje obowiązki.

ZOBACZ OSTATNIE ARTYKUŁY

z tej strefy wiedzy

Project management (czyli zarządzanie projektami) to szereg czynności mających na celu zrealizowanie wszystkich związanych z danym projektem założeń. Zajmują się nim osoby wchodzące w skład specjalnych zespołów projektowych, a ich praca stanowi podstawę działalności wielu przedsiębiorstw.
AGILE to coraz popularniejsze w każdej większej (i mniejszej) firmie pojęcie związane z realizacją projektów biznesowych. Z pewnością każda osoba zatrudniona w takim miejscu choć raz się z nim spotkała.
Nawet zespół złożony z doskonale wykształconych i kompetentnych pracowników nie będzie w stanie sprawnie realizować swoich zadań, jeśli zabraknie w nim odpowiedniego kierownictwa. Zawsze niezbędna jest osoba nadzorująca wszystkie czynności wykonywane przez pracowników.
Aby proces produkcyjny w zakładzie przemysłowym mógł przebiegać sprawnie, potrzebna jest przynajmniej jedna kompetentna osoba kontrolująca prawidłowe wykonywanie wszystkich prac. Zadanie to spoczywa na barkach mistrza zakładu produkcyjnego.
Profesjonalny zakład przemysłowy przypomina żywy organizm. Cały proces produkcji składa się z wielu etapów, które z kolei powiązane są z konkretnymi częściami zakładu oraz maszynami. Jeśli na którymkolwiek z tym etapów pojawią się opóźnienia lub błędy, zawsze ucierpi na tym cały proces.

Zapraszamy do naszej

gamma Wiki +

Znajdziesz tam:
  • 800 pigułek wiedzy
  • 40 filmów edukacyjnych
  • ~14h nagrań raportów w wersji audiobook i wiele więcej.
Raporty HR
Raporty HR

Okręty flagowe naszej strefy wiedzy w wersji audio.

Video
Video

Szereg koncepcji, narzędzi i idei w wersji video.

Audio
Audio

Audiopigułki wiedzy w drodze do pracy czy w – trakcie spaceru.

Artykuły
Artykuły

Do przeczytania w lub do pobrania w formacie pdf.

strefy wiedzy

WikiGamma
WikiGamma

Autorskie raporty, wartościowy know-how, pigułki wiedzy.

Gamma Q&A
Gamma Q&A

Odpowiedzi na często pojawiające się pytania z obszaru HR.

Artykuły eksperckie
Artykuły eksperckie

Artykuły związane ze szkoleniami eksperckimi.

Video
Video

WikiGamma w formacie video.

Recenzje książek
Recenzje, Stanowiska pracy

Recenzje książek, lista najpopularniejszych zawodów.

Artykuły
Artykuły, Artykuły cd., Prawo

Standardowe informacje z obszaru szkoleń.

ZOBACZ NAJBLIŻSZE SZKOLENIA

powiązane z tematem artykułu

Daj nam poznać TWOJE POTRZEBY

Zadzwoń do nas:

tel.:505 273 550,

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa

Znajdź nas na mapie

Zobacz mapę

lub użyj formularza

ul. Farysa 64
01-971 Warszawa
NIP: 113-26-90-108


Strona należy do grupy Gamma realizującej szkolenia eksperckie, sprzedażowe, managerskie, farmaceutyczne oraz team building dla firm. Firma szkoleniowa 2021 roku.
© Konsorcjum Szkoleniowo-Doradcze Gamma spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkolenia dla firm i administracji.